reklama
CNN Prima News Lipsko

Lipsko

Výpis příspěvků ke štítku „Lipsko“

Další protesty proti opatřením v Německu. Policie rozháněla demonstranty vodním dělem

14. listopadu 2020 23:44

V několika německých městech v sobotu lidé vyšli do ulic, aby protestovali proti opatřením, která spolková vláda přijala ve snaze omezit šíření nákazy koronavirem. Větší protesty se konaly například v Karlsruhe či v Řezně. Ve Frankfurtu nad Mohanem zakročila policie vodními děly, shromáždění úřady rozpustily kvůli nedodržení hygienických nařízení.

Sasko od října umožní vstup lidem z Česka bez nutnosti karantény, ale jen na 24 hodin

29. září 2020 20:45

Sasko, které sousedí s Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem a ve kterém mimo jiné leží Čechy oblíbené Drážďany, od října umožní vstup lidem z ČR bez nutnosti karantény, pokud jejich pobyt nepřesáhne 24 hodin, uvedla v úterý podle stanice MDR saská ministryně zdravotnictví. Němci pak budou moci v Česku zůstat až 48 hodin, aniž by poté museli do izolace.

Šílený experiment v Německu? Tisíce lidí zkoušely, jak na nákazu na koncertech

22. srpna 2020 21:05

V Německu uspořádali v sobotu tři koncerty, jimiž chtěli vědci z univerzity v Halle ověřit, jaká opatření jsou vhodná pro obnovu podobných akcí. V rámci projektu Restart-19 se dobrovolníci zúčastnili v Lipsku tří koncertů německého zpěváka Tima Bendzka, přičemž na každém z nich panovaly pro návštěvníky trochu jiné podmínky. Výsledky studie by měly být známy do šesti týdnů, uvedl web televize ZDF.

reklama