CNN Prima News Lipsko

Lipsko

Výpis příspěvků ke štítku „Lipsko“

Odborník: Odchod z lipské burzy by byl pro Česko katastrofou. Ceny energií tlačí panika

29. srpna 2022 05:41

Přestože plyn na evropském trhu prolomil hranici 300 a elektřina dokonce 700 eur za megawatthodinu, skutečná cena obou komodit je mnohem nižší. „Nyní ji tlačí vzhůru jen strach, nikoli nabídka a poptávka. A to je zpravidla neudržitelné,“ řekl CNN Prima NEWS Pavel Hála, analytik portálu Trhy.cz, který se energetickými trhy dlouhodobě zabývá.

Cena elektřiny vyskočila na rekord. Megawatthodina je na burze poprvé za 17 tisíc

22. srpna 2022 21:36

Cena termínového kontraktu na elektřinu na burze EEX v Lipsku poprvé překročila 700 eur (přes 17 200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za pondělí si připsala více než 25 procent, teprve před týdnem přitom vystoupila nad 500 eur. K růstu přispívají obavy z omezení dodávek plynu z Ruska. Současná cena je zhruba čtrnáctinásobkem sezonního průměru za posledních pět let.

Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci

5. března 2021 20:09

Z Aeronetu, který ministerstvo vnitra řadí k dezinformačním webům, se na sociální sítě rozšířila spekulace o tom, že letadlo DHL registrované v Británii, které ve čtvrtek kroužilo nad Brnem, mohlo v Česku šířit nakažlivější takzvanou britskou mutaci koronaviru. Informace sdílel i nezařazený poslanec Lubomír Volný. Přepravní společnost DHL Express ČR i brněnské letiště to označily za dezinformaci, DHL zvažuje právní kroky.

Další protesty proti opatřením v Německu. Policie rozháněla demonstranty vodním dělem

14. listopadu 2020 23:44

V několika německých městech v sobotu lidé vyšli do ulic, aby protestovali proti opatřením, která spolková vláda přijala ve snaze omezit šíření nákazy koronavirem. Větší protesty se konaly například v Karlsruhe či v Řezně. Ve Frankfurtu nad Mohanem zakročila policie vodními děly, shromáždění úřady rozpustily kvůli nedodržení hygienických nařízení.

Sasko od října umožní vstup lidem z Česka bez nutnosti karantény, ale jen na 24 hodin

29. září 2020 20:45

Sasko, které sousedí s Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem a ve kterém mimo jiné leží Čechy oblíbené Drážďany, od října umožní vstup lidem z ČR bez nutnosti karantény, pokud jejich pobyt nepřesáhne 24 hodin, uvedla v úterý podle stanice MDR saská ministryně zdravotnictví. Němci pak budou moci v Česku zůstat až 48 hodin, aniž by poté museli do izolace.