CNN Prima News Lipsko

Lipsko

Výpis příspěvků ke štítku „Lipsko“

Němečtí hasiči se snažili odlepit klimatického aktivistu ze silnice. Ječel a nadával jim

Bouřlivé reakce na sociálních sítích vyvolávají záběry zachycující vyprošťování ekologických aktivistů ze skupiny Poslední generace (Letzte Generation), kteří se rozhodli dlaněmi přilepit k vozovce. Jeden z protestujících zasahujícím hasičům nadává a na jejich práci reaguje podrážděně. Klimatické demonstrace tento týden opět ochromily dopravu v řadě německých měst. Aktivisté potrápili především řidiče v ulicích Berlína, Lipska či Drážďan, provoz omezili taktéž na německých letištích. Vedení měst a zasahující policisté si však spolu se záchranáři na nějakou dobu oddechnou, jelikož skupina v sobotu přešla do ohlášené třítýdenní letní přestávky, kdy neplánuje žádné akce.

Cena elektřiny vyskočila na rekord. Megawatthodina je na burze poprvé za 17 tisíc

Cena termínového kontraktu na elektřinu na burze EEX v Lipsku poprvé překročila 700 eur (přes 17 200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za pondělí si připsala více než 25 procent, teprve před týdnem přitom vystoupila nad 500 eur. K růstu přispívají obavy z omezení dodávek plynu z Ruska. Současná cena je zhruba čtrnáctinásobkem sezonního průměru za posledních pět let.

Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci

Z Aeronetu, který ministerstvo vnitra řadí k dezinformačním webům, se na sociální sítě rozšířila spekulace o tom, že letadlo DHL registrované v Británii, které ve čtvrtek kroužilo nad Brnem, mohlo v Česku šířit nakažlivější takzvanou britskou mutaci koronaviru. Informace sdílel i nezařazený poslanec Lubomír Volný. Přepravní společnost DHL Express ČR i brněnské letiště to označily za dezinformaci, DHL zvažuje právní kroky.

Další protesty proti opatřením v Německu. Policie rozháněla demonstranty vodním dělem

V několika německých městech v sobotu lidé vyšli do ulic, aby protestovali proti opatřením, která spolková vláda přijala ve snaze omezit šíření nákazy koronavirem. Větší protesty se konaly například v Karlsruhe či v Řezně. Ve Frankfurtu nad Mohanem zakročila policie vodními děly, shromáždění úřady rozpustily kvůli nedodržení hygienických nařízení.