CNN Prima News Litoměřice

Litoměřice

Výpis příspěvků ke štítku „Litoměřice“

Srážka osobního vlaku s nákladním autem v Lovosicích. Záchranáři odvezli dítě do nemocnice

V Lovosicích na Litoměřicku se v pondělí střetl osobní vlak s nákladním autem. Do nemocnice převezli záchranáři na preventivní prohlídku jedno dítě. Nehoda se provozu na trati nedotkla. Škodu předběžně odhadl dopravce na 25 milionů korun, podle prvotního šetření je vlaková jednotka neopravitelná, uvedl Jiří Dlabaja, mluvčí společnosti AŽD Praha, která provozuje linku mezi Mostem a Litoměřicemi.

MAPA: Povodňový stav ohrožení platí na několika místech v Česku. Kde je situace nejhorší?

Na Labi v Ústeckém kraji platí třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity značící ohrožení, hladina tam dál stoupá. V Ústí nad Labem a v Děčíně se odpoledne sejde povodňová komise, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává kulminaci v sobotu ráno. Na všechna místa, kde hrozí nebezpečí povodní, se můžete podívat v naší aktualizované mapě níže v článku.

Hrozba povodní přetrvává. Situace na Labi je kritická, ohrožen je i Český Krumlov

Aktualizováno

V Česku stále platí zhruba na 60 místech některý z povodňových stavů. Nejvyšší, tedy třetí stupeň povodňové aktivity (SPA), ohrožení, hlásilo v pátek ráno pět měřicích stanic. V noci na pátek se na něj dostalo Labe v Litoměřicích, Ústí nad Labem a Děčíně a také v Němčicích na Pardubicku. Dál zůstává i na Vltavě v Českém Krumlově. Dalších sedm míst je na druhém povodňovém stupni značícím pohotovost a asi 45 míst je na nejnižším stavu bdělosti. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) k 8:30.

Česku hrozí povodně. Labe je v Děčíně na nejvyšším stupni, hladina stoupá i jinde

Hladina Labe v Děčíně dosáhla ve čtvrtek večer třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity. Dál pozvolna stoupá i výška hladina řeky v Ústí nad Labem a Litoměřicích, vyplývá to z informací Povodí Labe. Voda se v některých úsecích dostala na cyklostezku podél řeky. Zavřena je cesta z Děčína na Dolní Žleb a neprůjezdný je v Děčíně podjezd Četransu v Malšovicích.

Velká voda ohrožuje Český Krumlov. Povodňový stav platí na desítkách míst v republice

Povodňový stav po vydatných deštích a tání sněhu mělo ve čtvrtek ráno kolem 60 měřicích míst. Třetí stupeň povodňové aktivity (SPA), ohrožení, zůstával na Vltavě v Českém Krumlově, hladina se tam ale v noci zvedla jen minimálně. Druhý stupeň značící pohotovost hlásilo asi deset stanic, platil na Labi na horním toku ve Vestřevi na Trutnovsku a na dolním toku v Litoměřicích, v Ústí nad Labem, kde voda zaplavila část Přístavní ulice, a Děčíně. Nejnižší povodňový stupeň bdělost zaznamenala k 8:30 padesátka míst.

Chcete kvalitu? České firmy vám ji dodají. Značku Česká kvalita může nově používat 16 organizací

Rada kvality České republiky a Řídící výbor Národního programu Česká kvalita oznámily předání dalších 16 ocenění výrobkům a službám v Národním programu Česká kvalita. Certifikáty opravňující k užívání značky převzali zástupci oceněných firem na Dni s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Byl to chlap na úrovni. Bezdomovci promluvili o obviněném, který napadl ženu sekerou

Policie ve středu obvinila z pokusu o vraždu 35letého Josefa O., který v noci z pondělí na úterý podle kriminalistů napadl v Litoměřicích starší ženu. Zahradní domek, ve kterém k útoku došlo, poté zřejmě zapálil. Zraněná žena útok přežila. Podle informací CNN Prima NEWS leží na oddělení traumatologie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a je ve stabilizovaném stavu.

Vraždil seniory i kojící matku. Mstitel z Prahy si vybíral oběti podle domovních zvonků

Nelítostný a bezcitný. Tak znalci popisovali jednoho z posledních odsouzenců k trestu smrti v tehdejším Československu. On sám byl přesvědčen, že byl v právu. A to i ve chvíli, kdy náhodně zvonil na domovní zvonky a střílel obyvatele bytů ihned potom, co mu otevřeli dveře. Neštítil se zastřelit nemohoucího seniora ani matku nemluvněte. Vraždil i po dopadení za zdmi věznice. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.