CNN Prima News Londýn

Londýn

Výpis příspěvků ke štítku „Londýn“

Ukrajinci po zkáze v Dnipru počítají oběti. Kyjev zuří a označil ruské strůjce náletů

17. ledna 2023 14:13

Desítky mrtvých a raněných si vyžádal sobotní dopad rakety na dům v ukrajinském Dnipru. Ukrajinští představitelé útok připisují ruské armádě. Kreml ale v úterním prvním veřejném vyjádření zodpovědnost odmítl, vinu podle něj nese naopak ukrajinská protivzdušná obrana. Ta už dříve uvedla, že nemá kapacitu Ruskem použitý typ rakety sestřelit. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mluví o válečných zločinech a Kyjev mezi tím vytipoval ruské vojáky, kteří mají za úderem stát. Záchranáři v úterý po poledni oznámili, že po zhruba 70 hodinách ukončili pátraní po obětech. Na odklízení trosek a pátrání nejprve po přeživších a posléze po obětech se podílely stovky lidí.

Vlezli by do postele i s ďáblem. Harry opět hanobil svou rodinu, nejhůř to schytala Camilla

10. ledna 2023 06:04

Vyštvali Meghan z královské rodiny, museli jsme utéct. A za tím vším je Camilla, královna-manželka. Tak se dá shrnout vyznění rozhovorů, které princ Harry poskytl britským a americkým médiím před úterním vydáním svých memoárů nazvaných Spare (Náhradník). Královská rodina to zatím nekomentovala. Král Karel III. však už dříve Harryho varoval, že útoky na Camillu nebude akceptovat.

Brilantní, nekompromisní a zatraceně epická bytost. Módní ikony truchlí za Westwoodovou

30. prosince 2022 10:12

Ve čtvrtek 29. prosince přišel svět hned o dvě ikony. Sportovní nadšence zasáhla smrt legendárního Pelého, svět módy naopak oplakával královnu punku Vivienne Westwoodovou. Britská módní návrhářka patřila mezi nekonvenční průkopníky, její modely nejvíce proslavila skupina Sex Pistols. Vzpomínku na ikonickou ženu sdílely nejen hvězdy přehlídkových mol, ale také osobnosti stříbrného plátna.

Zemřela módní návrhářka a rebelka Vivienne Westwoodová. V punkovém hnutí hrála klíčovou roli

29. prosince 2022 22:52

Ve věku 81 let zemřela britská módní návrhářka Vivienne Westwoodová. Její módní dům v prohlášení na Twitteru uvedl, že zemřela pokojně a obklopena svou rodinou v Claphamu v jižním Londýně. Uznávané rebelce, která hrála klíčovou roli v punkovém hnutí 70. let, bylo 81 let. Proslavily ji bundy pocákané sprejem, spínací špendlíky, žiletky, zipy nebo psí obojky. Podílela se i na tvorbě image kapely Sex Pistols.

Atletky ničí zákaz kvůli testosteronu. Čelí ponížení i myšlenkám na sebevraždu

22. prosince 2022 07:05

Už několik let platí, že některé vrcholné atletky nemohou závodit v kategoriích, které přitom ještě před lety naprosto ovládaly. Příkladem za všechny budiž jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Ta je držitelkou dvou zlatých olympijských medailí z běhu na 800 metrů, ale další již nejspíš nepřidá. Kvůli vysoké hladině testosteronu v krvi má totiž zákaz v této disciplíně startovat. Její osud sdílí i další ženy.

Nejlepší adventní trhy v Evropě 2022: 17 tipů, kde nasát vánoční atmosféru

16. prosince 2022 09:58

Nač být troškaři a chodit jen po tuzemských vánočních trzích, když se můžete vydat za hranice České republiky? Kde nejlépe načerpáte vánoční atmosféru? Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Paříži, nebo snad v Amsterdamu? Podívejte se na náš přehledný článek, kde najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.