reklama
CNN Prima News Londýn

Londýn

Výpis příspěvků ke štítku „Londýn“

Krutá pomsta. Žena zohavila příteli obličej žíravinou, protože ho podezřívala z nevěry

20. listopadu 2021 23:58

Na internetu nakoupila litr kyseliny sírové a jednou v noci poleptala žíravinou svého přítele. Esther Afrifaová na něj chemikálii vylila, když spal. V děsivém činu 28letá žena pokračovala, i když byl již při vědomí a těžce zraněný, dokud mu nezohavila obličej. To vše kvůli tomu, že si myslela, že je jí partner nevěrný. On sám přitom řekl, že před útokem pro něj představovala „celý jeho svět“.

Souček vyměnil bramborový salát za luxusní steak. Pochutnal si u showmana Salt Bae

4. listopadu 2021 00:07

Nusret Gökçe není nějak zvlášť povědomé jméno, ale když se řekne Salt Bae, leckdo už tuší. Populární turecký šéfkuchař se proslavil svou jedinečnou přípravou pokrmů, zejména pak tím, jak nechává zrnka soli sklouzávat po předloktí. Po celém světě má 14 luxusních restaurací, ta vůbec poslední byla otevřena v Londýně. A toho využil i český fotbalista Tomáš Souček, opora West Hamu United.

Slavná herečka utrpěla mrtvici po očkování proti covidu. Teď se učí znovu chodit a mluvit

25. října 2021 00:02

Melle Stewartová byla úspěšná herečka, která netrpěla žádnými zdravotními problémy. Zvrat přišel poté, co se nechala očkovat. Dva týdny po podání první dávky vakcíny společnosti AstraZeneca Stewartová zkolabovala. Utrpěla mozkovou příhodu a lékaři jí v nemocnici diagnostikovali vzácný syndrom trombózy s trombocytopenií (TTS). Dnes už je na tom lépe, v nemocnici si však pobude až do příštího roku. Teď se totiž Stewartová znovu učí chodit a mluvit.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

15. října 2021 15:04
Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

U soudu zazněly hrůzné detaily zmizení britské manažerky. Policista dostal za vraždu doživotí

30. září 2021 20:33

Doživotí bez možnosti předčasného propuštění. Takový je trest pro bývalého londýnského policistu, který v březnu brutálně znásilnil a zavraždil 33letou Sarah Everardovou. K jejímu únosu zneužil služební průkaz i pouta. Otřesný případ vyvolal v Londýně navzdory lockdownu velké protesty a vážnou debatu o bezpečí žen na ulicích.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

27. září 2021 15:33

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

V Londýně vydraží nově objevený klobouk i s pěti vlasy. Prokazatelně patřil Napoleonovi

7. září 2021 06:20

V Londýně se bude v říjnu dražit klobouk, který podle analýzy vzorků DNA patřil francouzskému vojevůdci a politikovi Napoleonovi Bonapartemu. Stávající majitel koupil klobouk v malé aukci v Německu; přišel mu v mnoha ohledech podobný dvourohým kloboukům, jaké nosil vojevůdce. Uvnitř pokrývky hlavy se našlo několik vlasů, jejichž analýza později prokázala, že klobouk nosil právě Napoleon.

reklama