CNN Prima News Lukáš Cigánek
Lukáš Cigánek

Lukáš Cigánek

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Lukáš studuje komunikační studia a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Do CNN Prima NEWS nastoupil v prosinci 2022.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Generál Šedivý: Černomořská flotila Rusů? Přehnaná image, Ukrajinci mají výhodu i na souši

Ukrajincům se daří stále více ovládat prostor Černého moře a i po vodě se dostávají blíž ke Krymu, řekl bývalý náčelník Generálního štábu české armády Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Zmínil, že Rusové již nejsou zcela schopní bránit své lodě. Také podle vojenského analytika Jiřího Vojáčka se síly v Černém moři vyrovnávají. V boji na souši mají podle Šedivého větší iniciativu Ukrajinci.

Kubek: Novela o přesčasech dělá z lékařů podlidi. Nikoho k nim nenutí, oponuje Philipp

Novela o zdvojnásobení přesčasů pro lékaře z nich dělá podlidi, řekl v pořadu 360° prezident České lékařské komory Milan Kubek. Unavení doktoři prý chybují stejně jako opilí. Podle místopředsedy Sněmovního výboru pro zdravotnictví Toma Philippa (KDU-ČSL) díky novele zaměstnavatel nebude moci lékaře k přesčasům nutit. Předseda spolku Mladí lékaři Martin Kočí ale uvedl, že jedinou cestou, jak eliminovat přesčasy lékařů, je zrušení některých nemocnic.

Hrnčíř: Vláda se s balíčkem zbláznila, s ničím nesouhlasíme. Opozice šíří nepravdy, řekl Kučera

Koalice se asi úplně zbláznila. Ve vládním konsolidačním balíčku není nic, s čím bychom souhlasili, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec SPD Jan Hrnčíř. Podle něj se jedná spíš o daňový balíček, který zasáhne všechny obyvatele. Poslanec Michal Kučera (TOP 09) namítl, že se opozice chová populisticky a šíří nepravdy. Podle předsedkyně poslanců ANO Aleny Schillerové je balíček neopravitelný.

Napětí v Gruzii eskaluje. Vláda zahájila odvolání prezidentky, vadí jí schůzky s předáky EU

Gruzínská vládní strana Gruzínský sen minulý pátek oznámila, že zahájí proces odvolání prezidentky Salome Zurabišviliové. Důvodem mají být její schůzky s vrcholnými představiteli Evropské unie (EU), ke kterým došlo proti vůli kabinetu, informuje Reuters. Gruzínská aktivistka Katie Šošiašviliová v srpnovém rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisovala, že Gruzínský sen je napojený na Kreml. Sama Zurabišviliová oznámila, že rezignovat nehodlá.

Problémy basketbalového Kolína. Klub dluží hráčům výplaty a jen slibuje, říká zdroj CNN

Basketbalový klub BC Kolín čelí vážnému problému. Jeho bývalý hráč Pavol Lošonský si na sociální síti postěžoval, že mu klub dluží čtyři výplaty. Podle informací redakce CNN Prima NEWS se to netýká pouze jeho. Někteří hráči čekají na částky v řádu statisíců. Klub zpoždění odůvodnil posunutím plateb partnerů a slíbil, že dluhy brzy vyrovná.

Dobyli jsme pevnost okupantů u Záporoží. Přichází o nejlepší vojáky, hlásí ukrajinský generál

Ukrajinská armáda již prolomila první a zřejmě nejsilnější ruskou obrannou linii u Záporoží. Nyní je na cestě k druhé, kde očekává ještě rychlejší postup. Pro britský deník The Guardian to řekl generál Oleksandr Tarnavskyj, který jižní protiofenzivu vede. Zároveň popsal, proč je průraz s blížícím se úspěchem náročnější.