CNN Prima News Lukáš Masopust

Lukáš Masopust

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Masopust“

Slavia zažila derby snů. Se Spartou zametla čtyřmi góly, na destrukci jí stačila první půle

Jedna strana zažívá absolutní euforii, druhá nejhorší noční můru. Od nedělního ligového derby mezi Slavií a Spartou se čekalo ledacos, ale ne takováto jednoznačná záležitost. „Sešívání“ doma v Edenu dali dokonale zapomenout na porážku od rivala z května a po triumfálním vítězství 4:0 jim opět patří Praha. Všechny branky letenskému týmu nasázeli už v prvním poločase. Pod debakl přidali gólový podpis Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka.

Slavia se pustila do reprezentace: Hazard se zdravím hráčů. Prosili jsme, ať nehrají

Aktualizováno

Byl to zápas, ve kterém o nic nešlo. České fotbalové reprezentaci krachl sen o mistrovství světa, a tak březnový sraz zakončila pouze přátelským utkání s Walesem. V sestavě se přesto objevili hráči, kteří by si vzhledem ke klubovým povinnostem zasloužili oddech. Už jen pro to, aby neriskovali zranění. Nastoupil třeba takový Lukáš Masopust, jenž rozhodně nepotřeboval získávat reprezentační zkušenosti. Zranil se a Slavia je pobouřená.

Šilhavého alchymie při početném lazaretu. Kam s Holešem a jak postavit útok bez Schicka?

Za normálních okolností má Patrik Schick na hrotu útoku české reprezentace dlouhodobou rezervaci. Ale kvůli rekonvalescenci bude forvard Bayeru Leverkusen v baráži o mistrovství světa proti Švédsku chybět. Jak bez největší hvězdy poskládat útok, je hlavním hlavolamem pro trenéra Jaroslava Šilhavého. Ten druhý – neméně zásadní – je situace v rozbité obraně.

Slavia jde do odvety s remízou. Proti Legii dvakrát prohrávala, Kolář chyboval

Hned dvakrát fotbalisté pražské Slavie v play-off o Evropskou ligu prohrávali. V Edenu proti Legii Varšava napřed dotahovali po gólu Mahira Emreliho, který těžil ze zbytečného vyběhnutí brankáře Ondřeje Koláře. Sešívaní reagovali trefou Alexandera Baha, pak se na straně polského týmu trefil Josip Juranovič. Divoký první poločas uzavřel v nastavení Lukáš Masopust a výsledkem 2:2 také skončil celý zápas. Situace před odvetou je tak zcela otevřená.