luxus

Výpis příspěvků ke štítku „luxus“

Matthew Perry si krátce před smrtí koupil luxusní dům. Jak jedna z jeho rezidencí vypadá?

Herec Matthew Perry, který v sobotu náhle zemřel ve věku 54 let, si díky roli v seriálu Přátelé vydělal nemalé peníze a mohl užívat luxusu. Ještě v květnu kupoval dům v hodnotě přes 100 milionů korun, dostal na něj slevu, protože ještě rok předtím stál o několik milionů více. Nevlastnil ale jen toto sídlo, smrt našel v druhé své haciendě na pobřeží, jak informovala americká média.

Země mezi západem a východem slunce: Božská Indie aneb Co v průvodci nenajdete

Kdo se jednou rozhodne jet do Indie, měl by se připravit na velkou událost. Protože přesně to cesta na záhadný subkontinent je. Často se mluví o tom, že pobyt v Indii změní člověku život. Miliony lidí sem vyrážejí léčit tělo i hojit duši. Nakolik je pověst o Zemi tisíce bohů, jak se jí také přezdívá, pravda, musí každý zažít a posoudit sám. Stačí jen vyrazit a poznat kulturu, která prý dokáže zázraky.

Tady se rozdělovalo Československo. Vila Tugendhat dodnes fascinuje nevídaným luxusem

Patří k perlám české i světové architektury. Její stavba prý vyšla na jeden milion marek, tedy asi osm milionů korun, za což by se tehdy dala postavit pomalu celá čtvrť. V době finanční krize dráždila, ale i vábila tím, co skrývá uvnitř, protože o interiér a design šlo v první řadě. Pojďte s námi nahlédnout do brněnské vily Tugendhat, která je jako jediná česká památka moderní architektury zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.

Neymarův luxusní palác snů: Křišťál, 25 ložnic i bazény. Podívejte se na sídlo za miliardu

Jak vypadá Neymarovo luxusní sídlo snů? Brazilský fotbalista uzavřel dvouletou smlouvu s al-Hilálem, jejíž součástí je i několik dalších lákadel – například vlastní sídlo s veškerým personálem. Zda se Neymar přestěhuje do nějakého již postaveného obydlí, či si navrhne vlastní, není sice dosud jasné, ale se svým návrhem už přišla umělá inteligence v rukou jednoho z designérů. Ten pro fotbalistu vytvořil koncept sídla za 50 milionů dolarů na míru. Detaily na sociální síti Instagram sdílel profil „houses“. A jaké jsou? Smaragdové tóny v kombinaci se zlatými doplňky, křišťálové lustry ale i domácí lázně a vozový park. A také nekonečná zásoba útočníkova nejoblíbenějšího nápoje.

Luxus platila z covidových fondů. Za Bentley, byt i plastiky půjde influencerka do vězení

Realitní agentka a influencerka Daniela Rendonová z Miami byla odsouzena na tři a půl roku ve vězení za financování svého luxusního stylu života z peněz získaných ze státních fondů během epidemie covidu, které měly sloužit jako pomoc podnikatelům zasaženým ekonomickou krizí. U soudu vypověděla, že ji ke zpronevěření více než osmi milionů korun motivovala neukojitelná chamtivost, uvedla zahraniční média.

Tvrdé drogy jako znak luxusu i pocit moci. Experti promluvili o narkotikách v politice

Neexistuje snad země, která by u svých politiků nezažila drogovou kauzu. Proč k tvrdým návykovým látkám inklinují? Je to rychlý únik z každodenního provozu, ale také znak luxusu. Drahé drogy jsou pro ně dokladem, že jsou mocní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Podle jeho kolegy Lukáše Valeše jde u uživatelů drog také o otázku výkonnosti. Připomněl, že se návykové látky ve velkém užívají nejen v českém prostředí, a připomněl kauzu v Evropském parlamentu spojenou s rozbory odpadních vod.