CNN Prima News lyžař

lyžař

Výpis příspěvků ke štítku „lyžař“

Lyžař z Česka nadýchal na italské sjezdovce přes dvě promile. Vyfasoval vysokou pokutu

Lyžař z České republiky dostal v italském lyžařském areálu v Livignu pokutu 1000 eur (asi 25 000 korun), protože se pohyboval na sjezdovkách opilý. Policie mu také odebrala skipass, napsal deník Corriere della Sera. Podle policistů muž nadýchal čtyřikrát větší množství alkoholu, než dovolují italské zákony. Ty od roku 2022 rozšířily limity platné pro řidiče motorových vozidel i na lyžaře a další uživatele sportovních areálů.

Skvělé sjezdovky i jídlo. Rakouské středisko Wagrain-Kleinarl uspokojí náročné lyžaře i začátečníky

Uprostřed impozantních rakouských Alp v okolí Salcburku najdete tu nejlepší kombinaci pro vaši příští dovolenou. Jak se s oblibou píše v turistických průvodcích, kam až oko dohlédne jsou hory a úžasní místní lidé. Bez ohledu na předpověď počasí se tady v létě i v zimě konají četné aktivity a akce. Wagrain-Kleinarl je součástí oblasti Ski Amadé, která je jednou z největších lyžařských oblastí v Evropě. S jedním skipasem mohou návštěvníci využít více než 760 kilometrů sjezdovek v 5 regionech. A ještě jednu přednost má tato oblast. V polovině roku 2022 se středisko stalo první a jedinou destinací v Rakousku, kterému byla udělena certifikace Green Destinations akreditovaná GSTC (globální rada pro udržitelný cestovní ruch).

Řítil se dolů jako dělová koule. Svědci popsali ošklivý pád třináctiletého lyžaře v Karlově

Za ošklivým pádem 13letého lyžaře v pondělí ve skiareálu Karlov pravděpodobně stála rychlá jízda, kterou chlapec neustál. Podle svědků se po sjezdovce řítil obrovskou rychlostí, po ztrátě rovnováhy prorazil ochrannou síť i dřevěné zábradlí a zřítil se na parkoviště ze šestimetrové výšky. Následně bojoval o život, do akce šel vrtulník, který jej přepravil do nemocnice v Ostravě. Jen díky štěstí navíc nezpůsobil zranění někomu dalšímu. Chlapcův stav je nadále vážný, ale stabilizovaný.

Bezohledný lyžař usmrtil na sjezdovce osmiletého Alexe. Soud mu uložil podmínku a pokutu

Dva roky vězení s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let. Tak zní výše trestu pro 21letého mladíka, který loni v únoru na sjezdovce ve slovenském lyžařském středisku srazil a usmrtil teprve osmiletého Alexe. Viník navíc musí chlapcově rodině zaplatit v přepočtu přes 600 tisíc korun jako náhradu škody. O rozhodnutí soudu informovala slovenská média.