reklama

mafie

Výpis příspěvků ke štítku „mafie“

Dluh za vraždy už „Borža“ splatil. Má mé uznání, řekl po smrti mafiána rival z podsvětí

Smrt bývalého nekorunovaného krále košického podsvětí Dušana „Borži“ Borženského okomentoval z vězení i jeho sok. Mikuláš Černák, který je mnohými považován za nejmocnějšího mafiána své doby na Slovensku, někdejšímu rivalovi vyjádřil respekt. Zároveň zkritizoval slovenskou justici, že Borženského nepropustila na svobodu dřív, aby mohl bojovat s rakovinou. Té v pondělí podlehl.

Přestřelky na ulicích, pokus o atentát i těžký konec. Kdo byl mafiánský boss „Borža“?

Slovenský mafiánský boss Dušan Borženský několik let v podstatě šéfoval podsvětí v Košicích a měl svůj podíl mimo jiné na několika vraždách. „Borža“, jak se mu přezdívalo, kvůli nim strávil více než dvě desítky let ve vězení. Přežil pokus o atentát, ale nakonec se mu osudným stala rakovina. Nemoc vedla i k jeho předčasnému propuštění z vězení do hospice, kde dožil.

Italský poradce spojovaný s mafií byl na Slovensku nalezen mrtvý ve vodní nádrži

Tělo finančního a daňového poradce italských podnikatelů na Slovensku Lorise Colussa se našlo ve vodní nádrži Gabčíkovo nedaleko Bratislavy. Colusso měl spolupracovat i s italským podnikatelem Antonino Vadalem, který byl dříve spojován s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnířové. O případu informuje slovenský deník Pravda.

Patnáct let od Krejčířova útěku. Odsouzený podnikatel by se rád vrátil do Česka

Je to patnáct let, co Radovan Krejčíř utekl policii ze své vily v Černošicích. Přes Seychely se následně dostal do Jihoafrické republiky, kde si nyní odpykává pětatřicetiletý trest vězení. Kvůli údajnému špatnému zacházení nyní žádá o vydání do Česka. Podle novináře Jaroslava Spurného, který kauzu sleduje řadu let, to ale jihoafrické ministerstvo spravedlnosti nepovolí.

Olomoucký soud otevřel kauzu krácení daní z Březinova nelegálního lihu

Před olomouckým krajským soudem v pondělí stanuli Pavel a Petr Hemžští z Olomouce, podle žalobce Radima Obsta jde o další odběratele nelegálního lihu od šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny. Otec se synem podle státního zástupce do své likérky v Hlubočkách přivezli 346 000 litrů nezdaněného lihu, škoda na daních je vyčíslena na 88 milionů korun. Obžaloba stojí na výpovědi Březinova bratra Tomáše. Tvrdil, že obžalovaní pomáhali za úplatu Březinovým zamést stopy i při objevení jejich skladu v Olomouci. Hemžští však v pondělí vše popřeli.

reklama