reklama

mafie

Výpis příspěvků ke štítku „mafie“

Ve Španělsku dopadli hledaného šéfa 'Ndranghety. Na svobodě byl kvůli chybě soudu

6. srpna 2021 20:14

Španělská a italská policie slaví úspěch. Po dvou letech se jim podařilo dopadnout jednoho z nejhledanějších bossů mafiánské organizace 'Ndrangheta Domenica Paviglianitiho, přezdívaného též „boss bossů“. Zločinec se kvůli pochybení soudu dostal předčasně na svobodu z italského vězení v roce 2019 a ihned prchl do Španělska. Ve vězení teď stráví dalších 11 let.

Dluh za vraždy už „Borža“ splatil. Má mé uznání, řekl po smrti mafiána rival z podsvětí

21. května 2021 05:59

Smrt bývalého nekorunovaného krále košického podsvětí Dušana „Borži“ Borženského okomentoval z vězení i jeho sok. Mikuláš Černák, který je mnohými považován za nejmocnějšího mafiána své doby na Slovensku, někdejšímu rivalovi vyjádřil respekt. Zároveň zkritizoval slovenskou justici, že Borženského nepropustila na svobodu dřív, aby mohl bojovat s rakovinou. Té v pondělí podlehl.

Přestřelky na ulicích, pokus o atentát i těžký konec. Kdo byl mafiánský boss „Borža“?

19. května 2021 19:27

Slovenský mafiánský boss Dušan Borženský několik let v podstatě šéfoval podsvětí v Košicích a měl svůj podíl mimo jiné na několika vraždách. „Borža“, jak se mu přezdívalo, kvůli nim strávil více než dvě desítky let ve vězení. Přežil pokus o atentát, ale nakonec se mu osudným stala rakovina. Nemoc vedla i k jeho předčasnému propuštění z vězení do hospice, kde dožil.

Italský poradce spojovaný s mafií byl na Slovensku nalezen mrtvý ve vodní nádrži

25. července 2020 09:30

Tělo finančního a daňového poradce italských podnikatelů na Slovensku Lorise Colussa se našlo ve vodní nádrži Gabčíkovo nedaleko Bratislavy. Colusso měl spolupracovat i s italským podnikatelem Antonino Vadalem, který byl dříve spojován s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnířové. O případu informuje slovenský deník Pravda.

reklama