CNN Prima News magistrát

magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „magistrát“

Už žádná pánská přirození v centru Prahy. Radní chtějí zakázat pohoršující kostýmy

Hrozí konec plameňáků a pánských přirození v ulicích vnitřní Prahy. Různé pohoršující kostýmy se tu objevují převážně v turistické sezoně a mají sloužit jako zábavné zpestření rozluček se svobodou. Radní Prahy 1 chtějí ale kostýmy zakázat, protože jsou podle nich nevkusné a vulgární. Ne všichni však další regulaci v centru hlavního města vítají.

Únik informací v Praze? Ředitel z magistrátu nařkl poradce Pirátů, v kauze má figurovat i ANO

Na pražském magistrátu řeší problém ohledně soudního sporu o pozemky, který město vede se společností Vinci Construction. Ředitel odboru hospodaření s majetkem Jan Rak měl v dopise obvinit Petra Beneše, který je poradcem pirátského radního Adama Zábranského, že vynášel informace a že protistraně vyzradil taktiku. Píše o tom web Neovlivní.cz.

Sedm obviněných po razii na radnici v Liberci. Policie šetří několik kauz, včetně korupce

Policie po úterním zásahu na radnici v Liberci vyšetřuje tři věci. V jedné, která souvisí se zadáváním veřejných zakázek na opravy komunikací, obvinila šest osob. Z nich je jednou úředník libereckého magistrátu. Ve druhé věci čelí obvinění kvůli podezření z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby jeden člověk a ve třetí kauze zatím nikdo obviněn nebyl. Ve středu o tom informovala náměstkyně ústecké krajské státní zástupkyně Kateřina Doušová.

V Česku přibývá 17letých řidičů. Mnozí chtějí auto i vlastnit, mezi úřady ale panuje chaos

V Česku už mají nově řidičák stovky sedmnáctiletých šoférů. Za volant zatím smějí jen v doprovodu mentora. O novinku je velký zájem. Jenže se ukazuje, že zákonodárci nemysleli úplně na všechno. Někteří sedmnáctiletí řidiči totiž chtějí auto nejen řídit, ale i vlastnit. A úředníci se nemohou shodnout na tom, zda jim to povolit. Reportér CNN Prima NEWS oslovil tři registry vozidel a dostal tři zcela odlišné odpovědi. Do věci se nakonec na podnět redakce vložilo ministerstvo dopravy, které slíbilo postup úřadů sjednotit.

Parkování v Praze je příliš levné, tvrdí Hřib. Naznačil, jaké změny magistrát chystá

Parkování v Praze potřebuje změny, je totiž příliš levné, což mimo jiné přispívá k nedostatku dostupných míst, uvedl v pořadu 360° náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti). Městské části v lednu připomínkovaly návrh reformy Zón placeného stání. Na základě jejich zpětné vazby spatřuje Hřib jako možnosti budoucích úprav změny pravidel pro parkování v modrých zónách či jejich výraznější zdražení.

Budovu hlavní pošty v Jindřišské ulici Praha nekoupí. Není tam dost místa, tvrdí magistrát

Praha nakonec nekoupí od České pošty její hlavní budovu v Jindřišské ulici. Pražský magistrát v pondělí v tiskové zprávě uvedl, že pro jeho potřeby tam není dost prostoru a modernizace objektu by byla příliš nákladná. Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření. V dřívějším tendru na koupi hlavní budovy v Jindřišské ulici s vyvolávací cenou 1,538 miliardy korun se v závěru loňského roku neobjevil žádný zájemce. Mluvčí České pošty Matyáš Vitík řekl, že s prodejem hlavní budovy pošta dál počítá a nyní analyzuje možnosti.

Povinné městské holubníky, kamery na jatkách a zákaz psů na řetězech

Pražský magistrát v připomínkách k novele veterinárního zákona navrhuje rozšířit ji o zákaz chovu psů na řetězech. Uvedl, že stávající úprava zákazu nevhodných úvazů zvířat je nedostatečná. Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje uložit obcím s přemnoženou populací holubů povinnost vybudovat a spravovat obecní holubníky. Vyplývá to z připomínek k novele na vládním webu.

Pražský magistrát definitivně potopil noční zákaz vjezdu do centra. Není to zdůvodněno, tvrdí

Pražský magistrát v přezkumném řízení zrušil noční zákaz vjezdu do části Starého Města. Rozhodnutí odboru pozemních komunikací a drah má ČTK k dispozici. Opatření nebylo náležitě odůvodněno a dopravní značení vůbec nevstoupilo v platnost, píše se v dokumentu. Značky do ulic instalovala na pokyn Prahy 1 v minulém týdnu Technická správa komunikací (TSK). Město je následně nechalo zneplatnit až do rozhodnutí v přezkumném řízení.

Hlubuček z kauzy Dozimetr: Nevylučuji návrat do politiky. Lenost na magistrátě je neuvěřitelná

Žádná obžaloba proti mně nebyla vznesena a jsem přesvědčený, že jednou dojde k mému očištění, řekl redakci CNN Prima NEWS někdejší náměstek pražského primátora a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN), který figuruje v kauze Dozimetr. Nevyloučil ani svůj návrat do politiky, pokud se prokáže, že je nevinný. „Lenost, neschopnost a nekompetentnost mnohých politiku nejen na pražském magistrátě je neuvěřitelná,“ nešetřil kritikou na adresu vedení metropole. Podle informací CNN Prima NEWS směřují vyšetřovatelé ke vznesení návrhu na obžalobu, advokáti se již seznámili s policejními spisy.