CNN Prima News magistrát

magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „magistrát“

Kalousek cupuje Fialu: Ať se na to vykašle, pokud neumí zjednat pořádek ve vlastní straně

16. prosince 2022 12:01

Neuvěřitelná neschopnost a impotence. Těmito slovy okomentoval odložení volby nového pražského primátora na únor bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Výsledek táhlých a bezvýsledných jednání na magistrátu označil za neakceptovatelný. Ostrou kritikou nešetřil ani na adresu premiéra a šéfa ODS Petra Fialu – tomu vzkázal, „ať se na to vykašle“, pokud nedokáže zjednat pořádek ve své vlastní straně. Praha hledá nové vedení už přes dva měsíce.

Svoboda naznačil korupční kauzu na magistrátu. Povídá se o tom, vpálil Hřibovi

22. září 2022 05:06

Bývalý primátor a lídr kandidátky Spolu pro Prahu Bohuslav Svoboda (ODS) naznačil, že korupční kauzy budou mít na magistrátu další dohru. Tvrdí, že se o tom povídá a každý si to může přečíst v novinách. Současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti) však tato slova odmítá a naopak připomíná, že na kandidátce Spolu jsou trestně stíhaní kandidáti.

KOMENTÁŘ: Dilema pražského prvovoliče. Chybí výrazná témata nebo zajímavé osobnosti

13. září 2022 19:44

Rozhodnout se, koho volit v letošních pražských komunálních volbách, je extrémně těžké. Hovořím z vlastní zkušenosti jako člověk, který bude v Praze volit poprvé, jelikož jsem si v nedávné době změnil trvalé bydliště do hlavního města. Přestože se jako pokaždé těším na tradiční svátek demokracie, v pražských volbách mi letos chybí výrazné osobnosti nebo zásadní témata, na kterých by se jednotlivé politické subjekty vyprofilovaly. Možná poprvé za těch 12 let, co se voleb účastním, doposud netuším, komu svůj hlas daruji.

Dozimetr se Pirátů netýká. Lidi chceme dostat z aut do MHD, říká pražský primátor Hřib

12. září 2022 11:27

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vrátil ke kauze Dozimetr. Zdůraznil, že se netýkala magistrátu ani Pirátů, takže podle něj fungoval jako primátor po celé volební období s čistým štítem. Uvedl naopak, že zavedení některých protikorupčních opatření bránili jeho koaliční partneři. Nastínil rovněž, jaké plány má pro příští volební období.

Portlík: Primátor musí vědět, co dělá jeho náměstek. A co Svoboda? vmetl mu Hřib

28. června 2022 00:08

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ustál hlasování o svém odvolání. Důvodem návrhu byla údajná spojitost s kauzou Dozimetr. Podle zastupitele Tomáše Portlíka (ODS) má za to primátor nést zodpovědnost. Hřib ale v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněl, že za primátora Bohuslava Svobody (ODS) byl také obviněn a odsouzen jeho náměstek.

Hřib ustál pokus o odvolání kvůli spojení s Hlubučkem. Magistrát chystá audity IT zakázek

27. června 2022 21:12

Pražská opozice v pondělí neúspěšně navrhla odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Zastupitel Patrik Nacher (ANO) svůj návrh odůvodnil tím, že Hřib vedl magistrát se svým náměstkem Petrem Hlubučkem (dříve STAN), nyní obviněným v kauze Dozimetr v souvislosti s údajnou korupcí v dopravním podniku (DPP). Pro odvolání hlasovalo 17 z 65 zastupitelů. Zastupitelstvo poté schválilo, že magistrát provede hloubkové audity IT zakázek zadaných od roku 2010 firmám, které vlastní podnikatelé Pavel Dovhomilja a Maroš Jančovič rovněž obvinění v kauze Dozimetr.

Čižinský: Na magistrátu jsme přišli na řadu šílených věcí. Usekli jsme pár chapadel

22. června 2022 14:40

Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský na tiskové konferenci ve středu uvedl, že jeho hnutí nic netušilo o rozsahu a činnosti zločineckého gangu, vědělo pouze o žádosti o úplatek, proto na magistrátu stále vládlo v koalici se STAN. Starosta Prahy 7 dále sdělil, že kdyby koalice padla, předala by tím Prahu starým strukturám. Řekl také, že bývalý předseda TOP 09 Jiří Pospíšil chtěl svého bývalého poradce Jiřího Fremra, který se také objevuje v policejních spisech, dosadit do dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Předsednictvo STAN vyzvalo Hlubučka k rezignaci. Sám skončil v dopravním podniku

15. června 2022 20:39

Náměstek primátora Petr Hlubuček má pozastavené členství v hnutí STAN. Partaj o tom informovala ve vyjádření po jednání svého předsednictva. To ho navíc vyzvalo, aby na své posty rezignoval. Hlubuček a další lidé byli ve středu obviněni z vytváření zločinecké struktury či úplatkářství. Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) večer přijala rezignaci Hlubučka a dalšího člena Michala Zdeňka. Hlubuček později také vzkázal, že končí ve všech stranických postech.

Praha fakticky zakáže volný pohyb psů. Mapa ukazuje, kde vodítko potřeba nebude

7. ledna 2022 14:36

Ani na trávníku, ani v parcích, ani v lesících. Psi se budou smět v Praze volně pohybovat pouze na přesně vymezených místech. Vyhlášku vydal magistrát v době vánočních svátků, nově obsahuje i mapy, které úseky přesně označují. A po celé metropoli je jich jako šafránu. Hlavní město o změně informovalo pouze na webu a novinku nekonzultovalo s žádným z chovatelských spolků. Podle mluvčího radnice jde jen o rozšíření vyhlášky, nikoliv o její změnu.