reklama
CNN Prima News magistrát

magistrát

Výpis příspěvků ke štítku „magistrát“

Nová linka metra dostala od zastupitelů zelenou. Opozice kritizuje údajně přemrštěnou cenu

17. června 2021 13:24

Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Přesný termín zahájení stavby není ale zatím jasný. Zastupitelé dnes rovněž schválili garanci financování stavby. Peníze na ni bude dopravní podnik (DPP) shánět u Evropské investiční banky (EIB) i komerčních bank. Město chce rovněž jednat o podpoře státu.

Korupce na magistrátu? Policie vyšetřuje podnikatele kvůli zahrádkám v centru Prahy

22. dubna 2021 05:03

Pražská policie se zabývá kauzou úplatků na magistrátu. V té figuruje především vlivný pražský podnikatel z oblasti pohostinství. Podle informací CNN Prima NEWS je obviněn podnikatel a majitel několika luxusních hotelů v centru Prahy P. B. V kauze se řeší, zda docházelo ze strany podnikatele k uplácení pražských politiků výměnou za to, že se postaví na stranu provozovatelů restauračních služeb a budou podporovat zachování předzahrádek v centru města.

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě

13. dubna 2021 17:11

Už sedmý den bojuje tým desítek IT specialistů s následky rozsáhlého kybernetického útoku na olomoucký magistrát. Činnost úřadu je zatím stále ochromená. Některé agendy začaly fungovat ve velmi omezeném režimu v papírové formě. Zaměstnanci radnice navíc pravděpodobně dostanou výplaty se zpožděním. Odstranění všech škod potrvá podle aktuálních odhadů několik měsíců.

Kuberův teplický orloj. Bývalého primátora připomíná cigareta, dýmá každou hodinu

16. února 2021 17:02

Dlouholetého primátora Teplic a senátora Jaroslava Kuberu (ODS) připomíná na budově magistrátu cigareta, z níž jde každou hodinu dým. Instalace má symbolizovat politikovu vášeň, která pro něj byla i symbolem osobní svobody. Předseda Senátu zemřel loni v lednu na infarkt. V budově radnice je ještě umístěn reliéf s motivem kouře a Kuberovým mottem: „Nepodnikat a nepřekážet“.

Praha zavře divadla kvůli nepředvídatelnosti vlády minimálně do konce února 2021

10. prosince 2020 20:47

Divadla zřizovaná hlavním městem zůstanou zavřená minimálně do konce února 2021. Dohodli se na tom ředitelé divadel s vedením Prahy. Důvodem je pandemie nemoci COVID-19 a nepředvídatelnost vládních rozhodnutí, oznámila radní Hana Třeštíková (Praha sobě). Hlavní město je zřizovatelem řady scén, například Městských divadel pražských.

Horor na úřadu: Zaregistrovat auto a vyřídit řidičák? Vezměte si půldenní dovolenou

23. listopadu 2020 08:02

Návštěvu úřadu musí čas od času absolvovat každý. Patřím do skupiny lidí, kteří mají (samozřejmě oprávněný) pocit, že úřady a úředníci byli stvořeni jen proto, aby daňovým poplatníkům komplikovali život, zvyšovali jejich krevní tlak a obohacovali jejich život o spoustu netušených adrenalinových zážitků.

reklama