CNN Prima News Marek Veselý
Marek Veselý

Marek Veselý

redaktor CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Gerasimov se po dlouhé době ukázal. Telefonicky mluvil s americkým generálem
Rusko

Gerasimov se po dlouhé době ukázal. Telefonicky mluvil s americkým generálem

Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se po dlouhé odmlce opět objevil. Ve čtvrtek telefonicky hovořil o situaci na Ukrajině se svým americkým protějškem Markem Milleyem, uvedla agentura TASS. Od začátku ruské invaze o Gerasimovi příliš slyšet nebylo. Leckoho překvapilo, že se nezúčastnil ani tradiční vojenské přehlídky v Moskvě 9. května, kdy Rusové slaví vítězství nad nacismem.

Další příspěvky autora

Živě
ON-LINE: Senát USA schválil nový balík podpory pro Ukrajinu. Jde o 40 miliard dolarů

Rusové dál bombardují Ukrajinská města. Při ostřelování Severodoněcku zahynulo 12 obyvatel a 40 utrpělo zranění, informoval gubernátor Luhanské oblasti. Finsko a Švédsko oficiálně podaly přihlášky do NATO. Ukrajinský prokurátor žádá doživotní trest pro ruského vojáka obžalovaného z válečného zločinu kvůli zastřelení civilisty, píše AFP ze soudní síně v Kyjevě. Americký Senát dokončil schvalování nového balíku podpory pro Ukrajinu.

Odbory vytváří dusnou atmosféru, Středulovy ambice mohou nabourat ekonomiku, tvrdí ekonom

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a ekonom Štěpán Křeček. Oba také varovali před nátlaky na vládu, aby inflaci ještě přiživovala. Křeček zkritizoval i šéfa odborů Josefa Středulu.

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují i protitankové miny, které v oblasti rozmístili Ukrajinci. Dokazovat to má další video, které koluje po internetu. Z leteckých záběrů lze vidět ruský bojový vůz BMP-2, který najel na minu. Další ruský obrněnec se zničené vozidlo snažil objet, najel však na minu také. Následovalo několik dalších výbuchů. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Ostřelování regionů? Chabá snaha Rusů kompenzovat své neúspěchy, řekl Zelenskyj

Jednání mezi Moskvou a Kyjevem ohledně vyřešení situace na Ukrajině nepokračují. Mezitím finský parlament drtivou většinou hlasů podpořil podání přihlášky do NATO, přihlášku do aliance podepsalo i Švédsko. Rusko se rovněž chystá vystoupit z WTO a WHO, návrh je v parlamentu. Prezident Zelenskyj prohlásil, že ostřelování ukrajinských regionů, je bezvýslednou snahou Rusů kompenzovat své neúspěchy.

Záběry ničivého útoku Ukrajinců oblétly svět: Na ruský tank svrhli výbušninu, ten explodoval

Internetem se šíří nové záběry z bojů na východě Ukrajiny. Na jednom z videí je vidět ruský tank, na který nedaleko Izjumu zaútočil dron ukrajinské armády. Poslední svržená výbušnina prošla až do vnitřní části obrněnce a způsobila masivní explozi. Z ruského stroje nezbylo prakticky nic. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.