CNN Prima News Marek Veselý
Marek Veselý

Marek Veselý

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Studoval na Gymnáziu Na Vítězné pláni a poté na Vyšší odborné škole publicistiky (VOŠP), kde také získal první novinářské zkušenosti. V on-line zpravodajství CNN Prima NEWS začal pracovat v květnu 2020. V té době přispíval také do studentského magazínu VOŠP s názvem Generace20 a na hudební web Planeta Hudba. Po dokončení studií na VOŠP v létě 2021 nastoupil na CNN Prima NEWS jako redaktor. Nyní se věnuje především domácí politice a válce na Ukrajině. Má rád filmy, hudbu, české pivo, videohry, tetování, literaturu a hlavně češtinu, kterou v minulosti doučoval – zejména studenty připravující se na maturitu. Nesnáší totalitní ideologie, přehnanou politickou korektnost i striktní dělení světa na „černou“ a „bílou“.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Charanzová: V systému protiruských sankcí jsou díry. Při odsouzení invaze nelze zůstat u slov
Politika

Charanzová: V systému protiruských sankcí jsou díry. Při odsouzení invaze nelze zůstat u slov

Co by měla Evropská unie udělat, aby Rusko v budoucnu již nemohlo obcházet sankce uvalené Západem? Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedla, že se EU musí zaměřit především na obchodníky ze třetích zemí, kteří obcházení ruských sankcí napomáhají. „Bylo by dobré, kdyby u některých států odsuzování invaze nezůstávalo jen u slov na papíře,“ zdůraznila.

Drsné záběry z bojů: Rusy úkryt pod mostem nespasil. Zkázu po salvě výbušnin dokonal tank
Ukrajina

Drsné záběry z bojů: Rusy úkryt pod mostem nespasil. Zkázu po salvě výbušnin dokonal tank

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda zneškodnila na východě země několik ruských vojáků, kteří se ukrývali pod zničeným betonovým mostem. Pěchotní skupině v likvidaci okupantů pomáhaly zprávy od operátora bezpilotního letounu, dělostřelectvo i tank, který do trosek stavby několikrát vystřelil. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je složité nezávisle ověřit.

Další příspěvky autora

Fiala se omluvil lidem, kteří čekají na důchod. Popsal, co chystá po konsolidačním balíčku

Premiér Petr Fiala (ODS) se omluvil lidem, kteří čekají na vyměření důchodů déle, než stanovuje zákon. Učinil tak v rozhovoru pro ČTK. Předseda vlády rovněž uvedl, že se kabinet po prosazení úsporného balíčku a změn v důchodovém systému bude soustředit na realizaci velkých strategických projektů, které potáhnou českou ekonomiku v horizontu dalšího desetiletí.

Těžký život Turnerové: Manžel ji bil, bojovala s rakovinou a syn spáchal sebevraždu

Svým charakteristickým chraplavým hlasem dobyla americko-švýcarská zpěvačka Tina Turnerová světovou popmusic na dlouhých 60 let. Její osobní život byl však plný těžkostí. Během prvního manželství s Ikem Turnerem zažívala znásilňování a bití. Později také prodělala mrtvici a bojovala s rakovinou. Její druhý manžel jí daroval ledvinu. Rovněž se musela vyrovnat se ztrátou obou synů – jeden spáchal sebevraždu, druhý podlehl rakovině. Turnerová zemřela ve středu 24. května.

Záběry z bojů: Ukrajinci masakrují okupanty pomocí dronů. Kyjev zaslal ironický vzkaz

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda provedla na východě země drtivý úder na zákopový komplex ruské armády. Využila k tomu bezpilotní letouny, pomocí nichž svrhávala bomby do bezprostřední blízkosti od okupantů. Ukrajinci rovněž zaslali ruskému agresorovi ironický vzkaz. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je složité nezávisle ověřit.