CNN Prima News mariánský sloup

mariánský sloup

Výpis příspěvků ke štítku „mariánský sloup“

Jak odprásknout Stalina. Češi jsou v bourání soch experti, čeká to jednou i Máchu a Žižku?

20. října 2022 19:22

Před 60 lety začala demolice Stalinova pomníku v Praze. Historik architektury Zdeněk Lukeš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví jak o smutném příběhu největšího skupinového sousoší v Evropě, tak o konci dalších zdánlivě nesmrtelných monumentů. Na bourání soch jsme totiž my Češi kadeti. Kdo ví, zda jednou ve jménu politické korektnosti nepošleme k zemi i svatého Václava nebo Jana Žižku.

Starosta: Listina s hrubkou pod Mariánským sloupem nebude. Arcibiskupství oponuje

14. srpna 2020 16:25

Do Mariánského sloupu bude nakonec vložena listina podepsaná jen třemi lidmi, oznámil starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). Původní dokument podepsal mimo jiné prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nebo ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), u jejíhož jména se objevilo slovo „minystryně“. Arcibiskupství pražské ale Hejmovo prohlášení na Twitteru odmítlo.

Daruj a zaplať! Praha neodpustí poplatek za zábor pro stavbu mariánského sloupu

3. července 2020 05:52

Pražský magistrát neodpustí Spolku pro obnovu mariánského sloupu poplatek za zábor veřejného prostranství. Pražští zastupitelé odmítli změnit nájemní smlouvu mezi spolkem a městskou firmou Technická správa komunikací (TSK) na smlouvu o výpůjčce. Spolek má zaplatit více než jeden milion korun. Stavba sloupu začala letos v polovině února a dokončena byla na začátku června.

Jak koronavirus souvisí s Koněvem a Pannou Marií

7. dubna 2020 14:31

Kdyby nám někdo před půl rokem vyprávěl, že za pár měsíců nebudeme smět opustit území Česka, ba dokonce bude až na výjimky zakázán volný pohyb osob, asi bychom ho pokládali za šiřitele fake news. Co bylo nedávno nepředstavitelné, dnes je přijímáno, když ne jako samozřejmost, pak přinejmenším coby pochopitelná nezbytnost. Vždyť přece nikdo nemohl tušit, že přijde COVID-19. Koronavirus nám v přímém přenosu ukazuje, jak snadno a zásadně se může změnit „obraz doby“, což souvisí i s tuzemskými debatami o památnících.