CNN Prima News Markéta Schenková
Markéta Schenková

Markéta Schenková

reportérka CNN Prima NEWS

Je krajskou reportérkou pro Moravskoslezský kraj a autorkou článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Karviná vyhlásila válku prostituci. Kněžky lásky chce natáčet, klienti obtěžují školačky

Klienti si pletou školačky a jiné mladé dívky s prostitutkami. Lehké ženy prodávají svá těla na silničních výpadovkách za bílého dne. Nové zbraně se proto v boji proti přebujelé prostituci rozhodli použít městští policisté v Karviné. Na problematická místa nainstalovali kamery a výstražné cedule. Za poskytování a vyhledávání sexuálních služeb hrozí desetitisícové pokuty.

Dolní oblast Vítkovic: Více než jen historie výroby koksu a surového železa

Blíží se čas dovolených a možná vás napadlo, že byste se letos mohli vydat po krásách Česka. Ostatně, proč ne? Míst, která stojí za poznání, je u nás více než dost. Tak třeba Ostrava — jedinečná industriální krása města, které leží z části na Moravě a z části ve Slezsku, je naprosto výjimečná. Můžete ji obdivovat zdola, ale i pěkně shora, třeba z kavárny, která vznikla na bývalé vysoké peci.

Seniorku srazil do kolejiště, další lidi mlátil. Měl jsem špatnou náladu, hájil se muž z Ostravy

Šokující událost se odehrála na začátku dubna na tramvajové zastávce v Ostravě. Dvacetiletý agresivní muž zaútočil na každého, kdo se mu připletl do cesty. Na zastávce vrazil do chlapce a starší ženy, kterou shodil přímo do kolejiště. Poté ještě v amoku napadl staršího muže a ženu, která přistála obličejem na zemi. Na policii se později hájil, že měl nervy a špatnou náladu.

Policie varuje před podvodníky s okapy. Seniorku z Ostravy připravili o peníze na pohřeb

Policisté varují, že se na Ostravsku, ale možná i v jiných částech Česka, pohybují podvodníci, kteří nabízejí levnou výměnu okapů. Hlavně senioři by se ale před nimi měli mít na pozoru, protože nepoctivci je nakonec po ledabyle odvedené práci připraví nátlakem o všechny peníze. Žena z Ostravy takto přišla o 55 tisíc korun, které si šetřila na pohřeb.