reklama
CNN Prima News Martin Kuba

Martin Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kuba“

Vláda ANO a ODS? S Babišem fakt nechceme, zní z Fialovy partaje jednomyslně

Kromě předvolebních koalic už pomalu vznikají plány i pro situaci, která nastane po říjnovém hlasování. V kuloárech se nejhlasitěji spekuluje o tom, že by mohla vládnout koalice ANO a ODS. Podle informací CNN Prima NEWS to je jedna z variant, kterou si přeje nynější premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Lídři ODS to ale odmítají. „Nedokážu si to vůbec představit,“ napsal redakci šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Kuba: Jediným cílem ODS má být vyhrát volby, ne zbavit se Andreje Babiše

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) by považoval za nepřijatelné, kdyby ODS rezignovala na ambici vyhrát volby. Sám připomněl, že občanští demokraté pod jeho vedením takřka vyhráli volby v Jihočeském kraji. Přitom strana kandidovala samostatně bez dalších koaličních partnerů, řekl v Partii Terezie Tománkové. Sdělil také, že by jediným cílem ODS neměla být snaha zbavit se premiéra Andreje Babiše (ANO).

Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Předseda ČSSD Jan Hamáček si zřejmě vyřizuje účty s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). Odvolal jej z dozorčí rady České pošty a údajně s ním ani nekomunikuje. Na jeho místo navrhlo vnitro Martina Kubu (ODS). Informoval o tom web info.cz Netolický pro Seznam Zprávy prozradil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy, aby nákupem vakcín Sputnik V zachránil sociální demokracii před volebním debaklem.

Boj o dálnici D3 pokračuje. Snaha ODS o urychlení výstavby je pod palbou kritiky

Nekonečné kolony u Benešova při cestě z Prahy do Českých Budějovic by se mohly stát minulostí. Stále jasněji se hovoří o realizaci šedesátikilometrového úseku dálnice D3 přes Posázaví, který značně usnadní propojení hlavního města s jižními Čechami i Rakouskem. Nejnověji se v přípravě angažují představitelé ODS Martin Kupka a Martin Kuba, kteří chtějí výstavbu urychlit. Kritici předkládané trasy úseku však ODS kritizují, že tlačí na státní správu.

Koupím poštovního holuba a pořídím si husí brk. Kritika sčítání lidu začala okamžitě

Jdu si koupit poštovního holuba, a až formulář na sčítání lidu vyplním, popřeji mu šťastný let. Politici opět kritizují kabinet Andreje Babiše (ANO), tentokrát ale za nefunkční systém sčítání lidu. To odstartovalo v noci z pátku na sobotu, ale hned v osm ráno byl systém přetížený a sčítání se z preventivních důvodů přerušilo. „Spustili web, ale začali jim tam chodit lidi,“ prohlásil jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Kritikou ale nešetřili ani Miroslav Kalousek (TOP 09) či Marian Jurečka (KDU-ČSL).

ODS dělá marketingové chyby, které by neudělalo dítě v první třídě, kritizuje Novotný

„Děláme takové marketingové chyby, jaké nedělají ani studenti první třídy,“ okomentoval fungování ODS starosta Řeporyjí Pavel Novotný v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Ve středu oznámil, že na podzim po volbách do Poslanecké sněmovny ze strany odejde. Členové ODS jsou podle něj rozklížení, nevědí, zda se mají kamarádit s předsedou strany Petrem Fialou, nebo hejtmanem jihočeského kraje Martinem Kubou. Se stranou už si navíc nemá co dát.

reklama