CNN Prima News Martin Kuba

Martin Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kuba“

Každá strana má nějakého Kubu. Ať nám hejtmani místo kritiky pomohou, vyzývá Síkela

12. září 2022 08:13

Hejtmani by mohli vládě pomoci tím, že by jí předali souhrn energetických potřeb svých samospráv. Takové informace tu totiž chybí a nyní by se velmi hodily. „Vnímám tu naléhavost a nemusí mě k ní nikdo vyzývat,“ reagoval v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Reagoval tak na kritiku jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS), že vláda nepostupuje v pomoci lidem s drahými energiemi dostatečně rychle.

Fiala uklidňuje kraje. Hejtmani nakoupí příští rok energie za předem stanovenou cenu

9. září 2022 13:31

Vláda slíbila, že kraje budou moci v příštím roce nakoupit energie za přesně danou cenu. Její výši a mechanismus nákupu vládní kabinet sdělí v příštím týdnu, řekl předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) po pátečním jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS). Podle Kuby premiér hejtmany a zástupce obcí ujistil, že vláda zajistí dostatek dostupných energií pro nemocnice, školy a další veřejné instituce.

Rozkol kvůli protivládní demonstraci: Šlo o proruskou akci? ODS se neshodne

5. září 2022 11:11

Sobotního protestu na pražském Václavském náměstí se podle policie zúčastnilo kolem 70 tisíc lidí. Ti požadovali demisi současného kabinetu. Demonstrace, na které vystoupila velmi různorodá skupina složená ze zástupců opozice, politiků z neparlamentních stran či aktivistů, bere vládní pětikoalice vážně. Například v ODS ale nepanuje jednoznačná shoda ohledně toho, do jaké míry se jednalo o „proruskou akci“ a zda je účast na této demonstraci odsouzeníhodná.

Nežiju v paláci, s vámi si to rozdám a dostatečně inteligentní Mračková. Co padlo v Partii?

5. září 2022 06:59

První zářijová Partie Terezie Tománkové se nesla v duchu dozvuků protivládních demonstrací a energetické krize. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v první hodině diskutoval s poslancem Radimem Fialou (SPD), zatímco druhá hodina patřila velké politické debatě mezi hejtmany Martinem Půtou (SLK), Martinem Kubou (ODS), poslankyní Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a poslancem Janem Hrnčířem (SPD). Došlo i na ostrou výměnu názorů a četné vzájemné výtky. Co všechno padlo v Partii?

Fiala svým výrokem poštve na demonstrace další lidi, říká expert a přidává varování pro ODS

5. září 2022 05:11

Označit protestující na protivládní demonstraci za příznivce ruského prezidenta Vladimira Putina není dobrým krokem. Premiérova slova mohou značnou část lidí vybudit k dalším protestům. Myslí si to politolog Jan Kubáček, který vystoupil v pořadu Partie PLUS spolu s komentátorem Martinem Komárkem. Podle nich je společnost frustrovaná a z vlády nemá pocit, že by s cenami energií bojovala úspěšně.

Zlomím ti brýle a oholím obočí, píšou lidé Fialovi. Výhrůžky smrtí a násilím řeší policie

4. září 2022 18:41

Policie řeší internetové příspěvky s výhrůžkami smrtí a násilím předsedovi vlády Petru Fialovi (ODS). Podle deníku Echo24 to uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík, rozsah vyšetřování ani další detaily nesdělil. Komentáře obsahující hrozby fyzickým napadením řeší politici pravidelně, velký počet výhrůžek na konto premiéra se objevil po sobotní demonstraci na Václavském náměstí. Organizátory Fiala označil za „síly, které se hlásí k proruské orientaci“.

Varování vládě z vlastních řad. Na Václaváku nebylo 70 tisíc proruských trollů, říká Kuba

4. září 2022 12:53

Na masovém protestu se mohli podílet proruští příznivci, 70 tisíc lidí na demonstraci ale není málo. V pořadu Partie na CNN Prima NEWS to uvedl hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Politik ale zároveň varoval před tím, aby se protest neodmítl prostým argumentem, že jsou všichni účastníci proruští trollové.

Kuba Fialu nenahradí, nemá výtlak. Babiš by se měl soustředit na své kauzy, tvrdí Schmarcz

28. srpna 2022 18:49

Jméno Martina Kuby aktuálně opět rezonuje tuzemskou politickou scénou. Poté, co v tomto týdnu jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů ČR zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy, ačkoliv jsou oba členy ODS, si vysloužil chválu od opozičního lídra Andreje Babiše (ANO). Ten pronesl, že Kuba by byl skvělým předsedou vlády právě místo Fialy. Šance Kuby však politický komentátor Martin Schmarcz i politolog Ladislav Mrklas považují prakticky za nulové.

Hejtman Kuba by byl skvělý premiér místo Fialy, hlásá Babiš. Nacher už rozjel anketu

28. srpna 2022 06:33

Martin Kuba? To by byl za ODS skvělý premiér. Takto o jihočeském hejtmanovi mluví bývalý předseda vlády a nyní ústřední postava sněmovní opozice Andrej Babiš (ANO). Chválu na výraznou postavu občanských demokratů pěl před svými příznivci v Českých Budějovicích, kde se v uplynulých dnech konala známá zemědělská událost Země živitelka.

Skokový nárůst cen energií? Nejde o krizi, ale kolaps trhu, má jasno hejtman Kuba

26. srpna 2022 10:42

Asociace krajů (AKČR) vyzvala vládu, aby regulovala ceny plynu a elektřiny pro domácnosti. Podle šéfa AKČR a jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) je totiž nárůst cen energií tak skokový, že už nejde o krizi, ale kolaps trhu. Kuba rovněž požaduje po vládě, aby směřovala k získání stoprocentního podílu ve výrobních kapacitách společnosti ČEZ. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) podněty krajů ke změnám v energetice nejsou ničím novým a kabinet už se jimi řadu týdnů zabývá.

Kraje bijí na poplach: Energie na příští rok nakoupené nemáme. Kovanda viní drahé povolenky

22. srpna 2022 17:17

Kraje kvůli drahému plynu bijí na poplach. Ocitají se totiž ve vážných problémech s nákupem energií, tedy zejména plynu, na příští rok. Nemají na energie dostatek peněz a navíc jim plyn podle ekonoma Lukáše Kovandy ani nikdo nechce prodat, jelikož panuje obava, že nákup nakonec nezaplatí. Kraje proto žádají vládu, aby jim pomohla se s drahými energiemi popasovat.

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

19. srpna 2022 05:10

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.