CNN Prima News Martin Kuba

Martin Kuba

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Kuba“

Hádka v koalici. Vlivní členové ODS a STAN vyhrotili debatu o školství, rozsoudil je Kalousek

Ve vládní koalici to opět skřípe. Pomyslným jablkem sváru se tentokrát stalo financování školství. Vyhrocenou debatu odstartoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), který v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT zkritizoval ministra školství Mikuláše Beka (STAN). Ten jeho slova označil za „nefér“. Následně se do debaty na sociálních sítích přidali i další, včetně exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Kuba: ODS chybí vize a ambice mít 30 procent. Koalici Spolu vidím jinak než Fiala

Koalice by se měly dělat až po volbách, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a vysvětlil, proč tamní kancelář strany kandiduje jako samostatný subjekt a ne v rámci Spolu. Dodal, že jeho pohled a pohled premiéra Petra Fialy (ODS) se v lecčem liší, ale oba se navzájem respektují. Zároveň zdůraznil, že ODS by měla mít ambici získat 30 procent hlasů a chtít řídit stát.

Kolaps na jihu Čech: Hejtman Kuba vyhlásil kalamitní stav, některé silnice se uzavřou

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) vyhlásil v sobotu ráno v kraji kalamitní stav. Od pátku napadlo až 45 centimetrů sněhu a během dne by mělo připadnout dalších až 25 centimetrů. Problémy jsou v železniční i autobusové dopravě, řekl. Některé silnice podle něj nebudou v sobotu sjízdné. Na některých místech dokonce došlo k výpadku elektrického proudu.

ODS neexistuje, Fiala ji ničí, prohlásil Babiš. Nechte si rady pro sebe, sepsula ho strana

ODS už neexistuje, zbyla jen koalice Spolu. Premiér Petr Fiala stranu zničil, prohlásil v nedělní Partii Terezie Tománkové šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Postěžoval si na ministerského předsedu, že během své návštěvy Izraele četl svůj proslov z papíru. „Zmatený Babiš v Partii na CNN Prima NEWS radil Petru Fialovi, jak dělat zahraniční politiku a co s ODS. Své rady by si měl nechat pro sebe,“ vzkázali mu občanští demokraté na sociálních sítích .

ANALÝZA: Kdo složí příští vládu? Bez ANO to asi nepůjde. Přidat se může ODS či SPD

Příští sněmovní volby by se měly uskutečnit zhruba za dva roky. Zatímco důvěra ve vládní koalici klesá na rekordní minima, preferenční náskok ANO roste. I proto se ve veřejném prostoru stále častěji mluví o koaličním potenciálu nejsilnějšího opozičního hnutí. Budoucím partnerem ANO by mohla být ODS či SPD. V případě, že se vrátí do Sněmovny, by se šance mohli znovu chopit i sociální demokraté.

Útočil v českobudějovické nemocnici mačetou, teď ho obvinili. Mladík zranil sestry i sanitáře

Jihočeská policie obvinila 29letého muže, který zranil v pátek v českobudějovické nemocnici čtyři zaměstnance, z těžkého ublížení na zdraví. Krajští kriminalisté zpracovávají návrh na to, aby mohli vzít útočníka do vazby. Policie o tom v sobotu informovala na Twitteru a novinářům to sdělili krajští policejní mluvčí Jiří Matzner a Milan Bajcura. Útočníkovi hrozí pět až 12 let vězení.

Kubičko: Fiala domluvil koalici, byť partneři skřípou zuby. Babiš si s drby spojence nezíská

Andrej Babiš (ANO) sklouzává do emoční roviny a vytahuje drby. Tímto stylem válcuje nejen své protivníky, ale i případné spojence. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Radko Kubičko. Dodal, že premiér Petr Fiala (ODS) je v jednodušší situaci, neboť dokázal domluvit vládní pětikoalici, „přestože koaliční partneři skřípou zuby“.

Posadíme 34 žáků do každé třídy, navrhuje Fiala. Ohrozí to kvalitu výuky, varují učitelé

Aktualizováno

Nedostatek kapacit středních škol pro školní rok 2023 až 2024 chce stát řešit využitím maximální kapacity až 34 žáků ve třídě. V nejžádanějších oborech mohou vznikat nové třídy. Po čtvrtečním jednání s hejtmany a ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN) to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle školských asociací by však takový krok mohl vést ke snížení kvality výuky a naplnění tříd mohou navíc bránit prostorové možnosti školních budov.