CNN Prima News Masarykův okruh

Masarykův okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Masarykův okruh“

Přijedou pro dávky, zbyde po nich nepořádek. Brno řeší, co s romskými uprchlíky u nádraží

3. června 2022 20:01

V Brně stojí od pátku dvě stanová městečka pro uprchlíky. První v lesích u Masarykova okruhu slouží nově příchozím běžencům do doby, než projdou lustrací. Druhé 3. června narychlo vybudovali v centru pouhých 300 metrů od budovy hlavního nádraží. Do něj chce město směřovat romské migranty, kteří se před nádražím shlukují.

Devět titulů mistra světa, 115 vyhraných závodů. Legenda MotoGP Rossi ukončí kariéru

5. srpna 2021 16:51

I fanoušci, kteří nemají k motorsportu kladný vztah, pravděpodobně aspoň jednou zaslechli jméno Valentino Rossi. Do seriálu MotoGP vstoupil už v roce 1996 a za čtyři roky řádil v královské kubatuře. Italský motocyklový závodník dosáhl ve svém odvětví všeho možného, v posledních sezonách udivoval tím, že i po čtyřicítce dokáže držet krok s nejlepšími. Po probíhajícím ročníku však po čtvrt století veterán, který se proslavil číslem 46, opustí slavný seriál.

Slepý závodník chce jezdit i v ulicích. Poruchu pozná po sluchu, hezké auto po hmatu

28. června 2021 08:36

Je od narození slepý, jako malého jej v dětském domově šikanovali. Jenže Petr Haluška není naříkací typ. I proto bez ohledu na svůj handicap rád sedá za volant a překonává rychlostní rekordy – naposledy si to v Brně svištěl 186 km/h. Díky absolutnímu hudebnímu sluchu se též vypracoval v uznávaného ladiče pián, je i šikovným masérem, jemuž se pod ruce dostali třeba fotbalisté Sparty. Jasně že je mu občas ouvej. To si ale do uší pustí Rammstein a je zase dobře.

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

8. prosince 2020 15:27

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brno musí opravit trať, jinak přijde o MotoGP. Potřebujeme pomoc státu, říká hejtman

11. listopadu 2020 15:24

Pokud má Brno nadále figurovat v seriálu MotoGP, potřebuje nutně podporu státu. Mistrovství světa silničních motocyklů na jižní Moravu míří tradičně v srpnu, ovšem v prozatímním kalendáři pro sezonu 2021 Masarykův okruh chybí. Trať podle promotérské společnosti šampionátu Dorna potřebuje opravit, ovšem na požadované investice momentálně nejsou peníze. Nutnost pomoci státu zmínil ve středu Jan Grolich, nově zvolený hejtman Jihomoravského kraje za KDU-ČSL.

Česká republika přichází o velkou akci. Okruh v Brně zatím není v kalendáři MotoGP

6. listopadu 2020 12:55

Zatím to není definitivní, ale je dost možné, že mistrovství světa silničních motocyklů příští rok do České republiky vůbec nezavítá. Na Masarykův okruh – vyjma letošního roku, který ovlivnila koronavirová opatření – na Grand Prix v srpnu většinou vždy přišlo obrovské množství lidí. Obvyklý letní termín však doposud není v předběžném kalendáři seriálu MotoGP obsazen a volné místo čeká na doplnění.

Český motocyklista Salač dojel při MS v Brně poslední, překvapil vítěz MotoGP

9. srpna 2020 16:16

Závod královské kategorie MotoGP ovládl ve Velké ceně České republiky silničních motocyklů nečekaně Jihoafričan Brad Binder. Připsal si ve třetím startu v nejvyšší třídě premiérový triumf a zároveň se postaral o první vítězství pro rakouský tovární tým KTM v historii. V Moto2 byl nejrychlejší Ital Enea Bastianini, v Moto3 premiérově vyhrál Ital Dennis Foggia. Jediný Čech na startu čtvrtého závodu mistrovství světa Filip Salač byl v nejslabší kategorii pětadvacátý a ani při svém třetím startu na Masarykově okruhu nebodoval.

Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu

8. srpna 2020 07:23

Má za sebou osm let v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů. Karel Abraham ještě loni touto dobou počítal, že domácí Grand Prix v Brně pojede i v roce 2020. Nečeká výpověď od jeho týmu prostřednictvím e-mailu ale „Abajovi“ kompletně změnila plány a předčasně ho poslala do sportovního důchodu. „Nezachovali se vůbec férově. Takový názor na to mám teď a podle mě se nic nezmění ani za pět let,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třicetiletý Abraham.