reklama
CNN Prima News Masarykův okruh

Masarykův okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Masarykův okruh“

Je to jisté. Brno bude příští rok bez prestižní MotoGP, rozhodlo zastupitelstvo

8. prosince 2020 15:27

Hotovo, tečka. Mistrovství světa silničních motocyklů příští rok v létě nezavítá do České republiky. Aby brněnský Masarykův okruh byl jednou ze zastávek seriálu MotoGP, bylo by podle promotérské společnosti Dorna potřeba opravit trať. Jenže volných 100 milionů korun nemá k dispozici ani Jihomoravský kraj, ani město. A stát finanční pomoc nepřislíbil. Proto v úterý zastupitelé Brna rozhodli o tom, že se Grand Prix neuskuteční.

Brno musí opravit trať, jinak přijde o MotoGP. Potřebujeme pomoc státu, říká hejtman

11. listopadu 2020 15:24

Pokud má Brno nadále figurovat v seriálu MotoGP, potřebuje nutně podporu státu. Mistrovství světa silničních motocyklů na jižní Moravu míří tradičně v srpnu, ovšem v prozatímním kalendáři pro sezonu 2021 Masarykův okruh chybí. Trať podle promotérské společnosti šampionátu Dorna potřebuje opravit, ovšem na požadované investice momentálně nejsou peníze. Nutnost pomoci státu zmínil ve středu Jan Grolich, nově zvolený hejtman Jihomoravského kraje za KDU-ČSL.

Česká republika přichází o velkou akci. Okruh v Brně zatím není v kalendáři MotoGP

6. listopadu 2020 12:55

Zatím to není definitivní, ale je dost možné, že mistrovství světa silničních motocyklů příští rok do České republiky vůbec nezavítá. Na Masarykův okruh – vyjma letošního roku, který ovlivnila koronavirová opatření – na Grand Prix v srpnu většinou vždy přišlo obrovské množství lidí. Obvyklý letní termín však doposud není v předběžném kalendáři seriálu MotoGP obsazen a volné místo čeká na doplnění.

Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu

8. srpna 2020 07:23

Má za sebou osm let v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů. Karel Abraham ještě loni touto dobou počítal, že domácí Grand Prix v Brně pojede i v roce 2020. Nečeká výpověď od jeho týmu prostřednictvím e-mailu ale „Abajovi“ kompletně změnila plány a předčasně ho poslala do sportovního důchodu. „Nezachovali se vůbec férově. Takový názor na to mám teď a podle mě se nic nezmění ani za pět let,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třicetiletý Abraham.

reklama