reklama

Masivní výpadek aplikace Messenger zasáhl celou Evropu včetně Česka

Ilustrační fotografie
Zdroj: pixabay.com

Populární chatovací aplikaci Messenger od Facebooku zasáhl ve čtvrtek dopoledne jeden z nejsilnějších výpadků za poslední měsíce. Nejvyšší počet hlášení o výpadcích přicházelo ze střední Evropy. Pocítili ho i čeští uživatelé.

reklama

Problém se týkal prakticky celé Evropy. Vyplývá to z informací serveru downdetector.com, podle kterého hlásili uživatelé Messengeru napříč kontinentem potíže od čtvrteční deváté hodiny. Hlášení mělo být několik tisíc.

Ze střední Evropy pak pocházel nejvyšší počet chybových hlášení . Uživatelé ale informovali i o problémech v Asii, Austrálii nebo v USA.

Výpadek Messengeru
Výpadek Messengeru
Zdroj: twitter.com

LIdé uváděli, že se vůbec nemohou připojit k aplikaci. Jiným zase nešly odesílat ani přijímat nové zprávy. V některých případech se sice zprávy odeslaly, ale byly doručovány se zpožděním několika desítek minut. Někomu Messenger zase nezobrazoval historii komunikace.

Důvod výpadku jedné z nejpopulárnějších komunikačních aplikací zatím není znám. Společnost Facebook, která chatovací aplikaci vlastní, doposud nevydala žádné oficiální vyjádření. V tuto chvíli tak není jasné ani to, kdy by mohla služba začít zase fungovat.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama