reklama
CNN Prima News aplikace

aplikace

Výpis příspěvků ke štítku „aplikace“

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Chyba v aplikaci k očkování: Změňte datum a certifikát zezelená. Oprava se nechystá

Aplikace Tečka od ministerstva zdravotnictví, která má usnadňovat zobrazení certifikátů o bezinfekčnosti, obsahuje kuriózní chybu. V systému totiž stačí změnit datum v mobilu a červený certifikát může rázem zezelenat. „Víme o tom, ale žádné systémové řešení neplánujeme,“ odpověděl na dotaz CNN Prima NEWS mluvčí Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Lukáš Trnka. Problémem se však hodlá zabývat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Lidé tápou, jak vyrazit na dovolenou. Po očkování byli bezinfekční, teď zase nejsou

Jeden den bezinfekční, druhý den zase infekční. Úprava vládního opatření zkomplikovala Čechům dovolené i účast na společenských akcích. Ta platila od 22. dne po první dávce, jenže teď už neplatí. Někteří si tak svou „bezinfekčnost“ užili jen chvilku. S potížemi se potýká i aplikace Tečka. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zdůvodňuje změnu v systému bezinfekčnosti šířením nakažlivější mutace delta.

Které aplikace nejvíce zatěžují baterii? Zkontrolujte si, zda je nemáte v mobilu

Od seznamování a chatování přes taxislužby, rezervace hotelů až po nákupy prakticky čehokoliv. V současné době existují mobilní aplikace, na co si vzpomenete. Švýcarská společnost analyzovala stovku nejoblíbenějších a zjistila, které jsou nejnáročnější na baterii. Patří mezi ně zejména sociální sítě a aplikace na fitness nebo cestování. Zjistěte, které konkrétně to jsou.

reklama