CNN Prima News aplikace

aplikace

Výpis příspěvků ke štítku „aplikace“

Herec z Hvězdných válek pomáhá Ukrajině. Vojákům posílá drony, civilisty varuje před útoky

4. února 2023 15:42

Mark Hamill, který v Hvězdných válkách ztvárnil postavu Lukea Skywalkera, chystá dražbu podepsaných filmových plakátů. Vybrané finance poskytne Ukrajině na válečné náklady. Do shánění dárců pro nákup dronů se herec přidal již před několika měsíci. V prosinci pak namluvil anglickou verzi aplikace, která Ukrajincům posílá upozornění na ruské útoky.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

31. prosince 2022 08:24

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.

Elektronická občanka i řidičák už v roce 2023, slibuje Bartoš. Co na novinku lidé říkají?

28. prosince 2022 09:45

Už na přelomu let 2023 a 2024 se Češi dočkají digitální peněženky. Takzvaná eDokladovka by měla sloužit i k prokazování v Evropské unii. V první fázi bude obsahovat občanský a řidičský průkaz, uvedl na prosincovém setkání vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Inovaci, která bude nepovinná, lidé převážně vítají.

Škoda testuje aplikaci varující před blížícím se vlakem. Má chránit nepozorné řidiče

7. prosince 2022 15:32

Varuje nás v budoucnu auto před blížícím se vlakem? Je to možné. Novou funkci pro palubní aplikaci nyní testuje Škoda společně s jednou z vlakových společností. Aplikace by měla načítat data o pohybu vlaků a řidiče případně včas upozornit na nebezpečí. Cílem je snížit riziko nehod na železničních přejezdech. Informační systém už nyní dokáže varovat před vozidly v protisměru nebo upozornit na riziko neúmyslného vjezdu do protisměru například na dálnici.

Usnadňuje nákupy, komunikaci a mnohdy odstraňuje nežádoucí chyby. Co od ní dále čekat?

9. listopadu 2022 07:12

Digitalizace. Slýcháme o ní denně. A ještě častěji se s ní setkáváme v praxi. Usnadňuje nám práci, nakupování i komunikaci. A eliminuje některé chyby, kterých se mnohdy snadno dopouštíme. Pro většinu obchodníků je digitalizace dnes nezbytným partnerem pro fungování byznysu jako takového. Dobrou zprávou navíc je, že v současnosti už při modernizaci firemních systémů není potřeba odborná znalost. Aplikace fungují víceméně samostatně.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

29. října 2022 06:27

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Nepodceňujte prevenci, nabádá nová aplikace. Poradí, jak si samovyšetřit prsa či varlata

22. října 2022 20:04

Nezisková organizace Loono, která se zaměřuje na prevenci rakoviny, spustila tento týden novou mobilní aplikaci Preventivka. Ta uživatelům připomene nejen preventivní prohlídky u lékaře, ale také poradí, kdy a jak provádět samovyšetření prsou, varlat nebo kůže. V budoucnu by v aplikaci mohl přibýt také očkovací kalendář či mapa míst pro testování na pohlavně přenosné choroby.

Bláznivá proměna. Jak by slavní hráči v čele s Haalandem a Ronaldem vypadali jako ženy?

6. října 2022 06:25

Internetový prostor nabízí nekonečné možnosti. Díky různým aplikacím mohou dnešní dvacátníci zjistit, jak budou vypadat v 70 letech. Případně muži mají možnost vizualizace představ, jak by jim to slušelo, kdyby se narodili jako ženy. A naopak. Kreativci proto prohnali softwarem tváře slavných fotbalistů. Jak by tedy teoreticky vypadala „Cristiana Ronaldová“?