reklama
CNN Prima News aplikace

aplikace

Výpis příspěvků ke štítku „aplikace“

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

19. ledna 2022 09:04
Aktualizováno

Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

Nepoužívejte mobily před spaním, nabádají experti. Která aplikace škodí nejvíc?

16. ledna 2022 06:27

Experti důrazně nedoporučují lidem, aby před spaním používali mobilní telefony. Modré světlo, které obrazovky elektronických přístrojů produkují, totiž způsobuje větší bdělost. Společnost Sleep Junkie, která se fenoménu kvalitního spánku dlouhodobě věnuje, zkoumala, jak mozek před spaním ovlivňují jednotlivé mobilní aplikace. Nejhůře dopadla čínská sociální síť TikTok.

Očkování proti covidu ovlivňuje menstruaci, potvrdila studie. Jaké jsou časté projevy?

12. ledna 2022 08:11

Tisíce žen ve světě si stěžovaly, že očkování proti covidu ovlivnilo jejich menstruaci. Mnohé z nich, včetně několika stovek Češek, hlásí delší nebo kratší cyklus či silnější bolesti. Američtí vědci nyní dali ženám za pravdu. Podle dosud zveřejněných výsledků studie, která bude trvat celý rok, se po druhé dávce vakcíny může menstruační cyklus prodloužit až o 19 hodin. U některých žen to může trvat i déle.

Unesený syn se po 30 letech setkal s matkou. Pomohla ručně nakreslená mapa ze vzpomínek

2. ledna 2022 14:37

Jako hollywoodský film může působit příběh Číňana, který se po více než 30 letech setkal se svoji biologickou matkou. Už jako malý chlapec byl unesen a později prodán jiné rodině. Ze svého dětství si toho příliš nepamatoval, ale ze zbytků vzpomínek dokázal nakreslit mapu, která ho nakonec po třech dekádách dovedla ke shledání s matkou.

Lidem se „zneplatnilo“ očkování v Tečce. Chyba zkomplikovala dovolenou i návštěvu akcí

22. listopadu 2021 09:21
Aktualizováno

Přestalo mi platit očkování, hlásili během uplynulého víkendu lidé na sociálních sítích. V mobilní aplikaci Tečka jim totiž „zčervenal“ certifikát o dokončené vakcinaci, mnohým se tak náhle zkomplikovala cesta na dovolenou či oběd v restauraci. Ještě dopoledne stačilo ručně aktualizovat nastavení přímo v aplikaci, aby se chyba opravila. Po úpravách na straně státu už ale Tečka ukazuje chybové hlášky. Tým Chytré karantény prosí veřejnost o trpělivost a pracuje na nápravě.

Aplikace WhatsApp přestane na některých mobilech fungovat. Týká se to i vašeho modelu?

30. října 2021 21:50

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přestane od pondělka fungovat na některých modelech chytrých telefonů. Výjimkou nebudou ani starší, ale stále hodně rozšířené série mobilů od Applu, Samsungu či LG. Vývojáři vydali seznam s názvy modelů, na kterých už aplikace nebude podporována, a doporučují jejich majitelům, aby si veškeré zprávy pro jistotu zazálohovali.

Třetí dávka očkování PŘEHLEDNĚ: Kdy máte na vakcinaci nárok a co po SMS výzvě dělat?

19. října 2021 21:03

Od 20. září začalo ministerstvo zdravotnictví skrze SMS zprávy zvát osoby, které mají dokončené očkování, ke třetí posilující dávce proti koronaviru. Od pondělí 18. října však došlo k několika změnám. Po jak dlouhé době má člověk na třetí dávku nárok? A co po získání vyzývací SMS dělat? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledný souhrn informací ke třetí posilovací dávce očkování proti koronaviru

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

17. září 2021 14:19

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

reklama