reklama
CNN Prima News Austrálie

Austrálie

Výpis příspěvků ke štítku „Austrálie“

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

Austrálie bývala premiantkou, teď doplácí na málo očkovaných a upadá do lockdownu

Pevnost se drolí. Tak definoval koronavirovou situaci v Austrálii deník New York Times, který spolu s dalšími světovými médii reflektuje špatnou pandemickou situaci v zemi. Jelikož v Austrálii sázeli na včasné a dlouhodobé lockdowny, lidé neměli potřebu nechávat se očkovat. Nové mutace mohou ale v Austrálii způsobit, že celoroční disciplína občanů přijde vniveč.

Chlapečkovi dali hodinu po narození místo kyslíku rajský plyn. Nešlo o první chybu

K velkému neštěstí došlo v nemocnici v australském Sydney. Tam nemocniční personál vpustil novorozenci do plic rajský plyn namísto kyslíku. Tragický omyl, ke kterému došlo před pěti lety, připravil dítě o život pouhou hodinu po jeho narození. Za pochybením stál zaměstnanec firmy prodávající průmyslové plyny. Během nového vyšetřování se zjišťují přesné příčiny úmrtí.

První úmrtí v souvislosti s covidem letos v Austrálii. Sydney zůstane dál uzavřené

Austrálie zaznamenala první úmrtí v souvislosti s nemocí COVID-19 od začátku letošního roku. Oznámila to dnes premiérka státu Nový Jižní Wales Gladys Berejiklianová. Tento stát také zaznamenal další nejvyšší číslo nových případů nákazy koronavirem – za předchozích 24 hodin jich bylo 77. Podle premiérky je tak pravděpodobné, že bude prodloužena uzávěra Sydney, hlavního města tohoto státu.

Koronavirus řádil už v pravěku, zjistili vědci. Apelují, aby se lidé nechali očkovat

Vědci z USA a Austrálie zjistili, že koronavirus řádil na naší planetě už v pravěku. Epidemie, se kterou se lidstvo poslední rok a půl potýká, prý vypukla před 20 tisíci lety v oblasti východní Asie. Jak na to odborníci přišli? Pandemie byla natolik ničivá, že u lidí, kteří v místě jejího řádění dnes žijí, zanechala evoluční otisk v jejich DNA. Současná populace by se tak měla nechat očkovat, aby předešla ještě větší katastrofě.

Po smrti přítele mu vzala sperma, čeká dítě. Austrálie žije příběhem zesnulého olympionika

Vdova po známém australském snowboardistovi Alexu Pullinovi překvapila fanoušky, když na sociálních sítích sdílela, že čeká miminko. Dojemné oznámení má ale filmovou zápletku. Dítě je Pullinovo, Ellidy Vlugová však otěhotněla necelý rok po jeho smrti. Již zesnulému příteli odebrala sperma a doufala v zázrak, který se nakonec stal, píší zahraniční média.

reklama