CNN Prima News Austrálie

Austrálie

Výpis příspěvků ke štítku „Austrálie“

Neobvyklá osvěta: Na pláži se svlékly tisíce lidí, aby upozornily na nebezpečí rakoviny kůže

26. listopadu 2022 05:44

Na jedné ze známých pláží v Sydney se svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Dramatické záběry: Na kajakáře vyskočil třímetrový žralok. Jsem hloupý, vyčítá si muž

19. listopadu 2022 13:28

Hrůzný zážitek má za sebou Matthew Gorne, který se v pondělí vydal na svém kajaku rybařit do zátoky Port Augusta v jižní Austrálii. Jeho poklidný výlet ovšem narušil obávaný predátor. V blízkosti kajaku se totiž vynořil asi třímetrový bílý žralok, který se pokoušel čelistmi zmocnit jeho pádla. Gorne celý incident natočil na kameru GoPro a poté zveřejnil na sociálních sítích.

На Украине пал австралийский ниндзя. Русские его боялись, он бился до последнего вздоха

11. listopadu 2022 22:42

Австралиец Тревор Кьедал по прозвищу Ниндзя пал на Украине в боевом столкновении с подразделением, называющим себя Безумным Владом. Ранее на фронте он получил серьезную травму головы, но был полон решимости продолжать борьбу. В конечном итоге это оказалось для него фатальным. Информация появилась на сайте The Sun.

Covid jako tichý zabiják. Vědci odhalili alarmující dopady viru na mozek

11. listopadu 2022 07:40

Nejnovější výzkum vedený Queenslandskou univerzitou v Austrálii odhalil, že nemoc COVID-19 aktivuje v mozku stejnou zánětlivou reakci jako například Parkinsonova či Alzheimerova choroba. Závěry studie by podle vědců mohly posloužit k identifikaci budoucích neurodegenerativních poruch u lidí, kteří onemocnění prodělali. Stejně tak ale výsledky mohou pomoci s léčbou.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Američanku téměř zabil prsní implantát, měla v něm plíseň. Život jí zachránil přítel

27. října 2022 10:49

Silné bolesti kloubů, extrémní únava, zamlžení mozku a vyrážka po celém těle. Dlouhé roky trápily Američanku Melissu Limovou rozličné zdravotní problémy. Ani lékaři tehdy netušili, co bylo jejich příčinou. Když se její stav začal zhoršovat, byla Melissa připravená se definitivně vzdát. Nakonec se doktorům podařilo odhalit příčinu jejich neduhů – plesnivý prsní implantát.