reklama
CNN Prima News Austrálie

Austrálie

Výpis příspěvků ke štítku „Austrálie“

Zemřela hvězda filmu Krokodýl Dundee. Herec se celý život potýkal s alkoholem

30. listopadu 2021 09:53

V 68 letech zemřel australský herec David Gulpilil, zřejmě nejvýraznější filmová hvězda s domorodými kořeny, který se proslavil zejména rolemi ve filmech Krokodýl Dundee či Austrálie. Často se o něm hovořilo jako o můstku mezi původními obyvateli Austrálie a zbytkem světa, herec se přitom necítil dobře ani v jednom z těchto prostředí, píše agentura AP. Úmrtí herce oznámil v pondělí premiér státu Jižní Austrálie Steven Marshall.

Fascinující pohled. Přes 50 milionů krabů migruje do oceánu, lidé jim staví mosty

18. listopadu 2021 10:10

Pro některé noční můra, na australském Vánočním ostrově každoročně fascinující podívaná. Pravidelně se miliony krabů červených vydávají z džungle do oceánu, aby se mohli rozmnožit. Jejich migrace kříží velmi často cestu lidem, a tak ochránci každoročně staví speciální mosty a bariéry, aby se co největší počet korýšů dostal k vytouženému cíli. Místní turistům radí, aby se do záplavy tvorů s klepety postavili a užívali si jedinečnou podívanou.

Žralok bílý útočí na lidi asi omylem. Vědci přišli na to, co predátorovi plete hlavu

7. listopadu 2021 13:21

Australští vědci upozorňují, že známý predátor jménem žralok bílý není jen „nemyslící zabiják“. Nový výzkum ukazuje, že když zvíře ojediněle zaútočí na člověka, možná se jen splete. Odborníci naznačují, že postrach moří nemusí být schopen vizuálně rozlišit surfaře či plavce na vodní hladině od své přirozené kořisti, tedy nejčastěji tuleňů.

Čtyřletou holčičku, která zmizela z australského kempu, po dlouhém pátrání našli. Šlo o únos?

3. listopadu 2021 05:24

V Austrálii se podařilo najít čtyřletou holčičku, která před dvěma týdny i se spacím pytlem zmizela ze stanu v kempu na západě země. Podle policie je „naživu a v pořádku“. Cleo Smithovou hledali bezpečnostní složky i místní lidé. V souvislosti s jejím zmizením je ve vazbě 36letý muž, napsala australská média.

Konec dvoutýdenní karantény v hotelu. Austrálie se otevře očkovaným turistům z Nového Zélandu

31. října 2021 05:39

Austrálie od pondělí začne přijímat očkované turisty z Nového Zélandu a nebude jim po vstupu do země nařizovat karanténu. Také očkovaní australští občané a lidé s trvalým pobytem v australských státech Nový Jižní Wales, Viktorie a v hlavním městě Canbeře budou od pondělí moci létat do zahraničí, aniž by museli po návratu do izolace. S odkazem na australské ministerstvo turismu o tom píše agentura Reuters.

Nechci být součástí této špíny. Djokovič se naštval kvůli očkování na Australian Open

26. října 2021 07:11

Stejně jako na zimních olympijských hrách ani na nadcházejícím Australian Open nejsou neočkovaní sportovci vítaní s otevřenou náručí. Dokonce jim je vstup na tenisovou akci v tuto chvíli úplně zapovězen. Mezi hvězdy, které nemají kladný vztah k očkování, patří i světová jednička Novak Djokovič. „Cítím, jak jsou všichni v této souvislosti s očkováním striktní a nepřátelští. Ale já nechci být součástí téhle špíny,“ uvedl 20násobný grandslamový vítěz.

Slavná herečka utrpěla mrtvici po očkování proti covidu. Teď se učí znovu chodit a mluvit

25. října 2021 00:02

Melle Stewartová byla úspěšná herečka, která netrpěla žádnými zdravotními problémy. Zvrat přišel poté, co se nechala očkovat. Dva týdny po podání první dávky vakcíny společnosti AstraZeneca Stewartová zkolabovala. Utrpěla mozkovou příhodu a lékaři jí v nemocnici diagnostikovali vzácný syndrom trombózy s trombocytopenií (TTS). Dnes už je na tom lépe, v nemocnici si však pobude až do příštího roku. Teď se totiž Stewartová znovu učí chodit a mluvit.

reklama