CNN Prima News Austrálie

Austrálie

Výpis příspěvků ke štítku „Austrálie“

Zemřel jeden z nejlepších freestylových motorkářů světa. Fatálně se zranil při tréninku

Sedmadvacetiletá ikona freestyle motokrosu Jayden „Jajo“ Archer zahynula při tréninku. Ústřední postava akrobatické série Nitro Circus, kterou založila globální hvězda Travis Pastrana, a první člověk, co předvedl na X-Games trojité salto vzad, utrpěl fatální zranění právě při nácviku svého slavného triku doma v Melbourne. „Tohle mě opravdu zasáhlo,“ řekl legendární Pastrana televizi ESPN s tím, že Australan změnil celou disciplínu a posunul kousky na motorkách o level dále. Nad Archerovou ztrátou smutní také český závodník Libor Podmol.

Vzkaz opozici od Čechů ze zahraničí: Ostuda, obstrukce vám zúčtujeme ve volbách. Poštou

Rekordní řečnění a výsledek až po šesti dnech jednání. Boj o korespondenční volbu zprostředkovaně sledovali i Češi v zahraničí, kterých se hlasování poštou týká především. Ačkoliv mohou být rádi, že jsou o krok blíže, nadšení nejsou ani náhodou. „To, co předvedla opozice, byla ostuda. Mám pro ni vzkaz: Vaše zdržování vám zúčtujeme ve volbách, až korespondenční volba zcela projde,“ řekl z Indonésie český programátor Pavel Martin. Jiný „pracovník na dálku“ si na adresu české politiky vyloženě „odplivl“. „Přesně kvůli nim jsem odletěl z ČR. Jsem rád, že je česká politika daleko ode mě,“ řekl CNN Prima NEWS Jan Perný, který žije na Filipínách.

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Drama při západu slunce: Krvavý útok žraloka u ikonické budovy, ženě rozdrtil nohu

Australskou Sydney se šíří strach ze žraloků. K poslednímu útoku došlo ve vodách, kde jsou zaznamenávány zcela výjimečné. V místním přístavu poblíž ikonické budovy Opery, kde zvíře na začátku týdne ošklivě pokousalo kajakářku, zvažují omezit pobyt ve vodě, a to i přes to, že plavání patří k životnímu stylu místních obyvatel. Vědci vyjmenovali důvody, proč se napadení dějí, a jak se během nich chovat. Zároveň ujistili obyvatelstvo – riziko dalšího útoku je velmi malé.

Hvězdná Nosková do semifinále Australian Open nepostoupila. Pokořila ji rodačka z Oděsy

Devatenáctiletá tenistka Linda Nosková na Australian Open do premiérového semifinále grandslamu nepostoupila. Ukrajince Dajaně Jastremské podlehla na tvrdých kurtech v Melbourne za 1 hodinu a 20 minut 3:6, 4:6. Rodačka z Oděsy, která prošla do hlavní soutěže z kvalifikace, se utká o postup do finále s turnajovou dvanáctkou Číňankou Čeng Čchin-wen, nebo Ruskou Annou Kalinskou.

Hrůzný útok žraloka nepřežil 15letý surfař. Rodina se s ním rozloučila dojemným rituálem

Fatálně skončilo pro patnáctiletého chlapce surfování na jihu Austrálie. Khai Cowley, který se tomuto sportu věnoval odmala, byl při tréninku napaden dosud nespecifikovaným druhem žraloka. Mladý sportovec pocházel z rodiny s dlouholetou surfařskou tradicí. Jeho blízcí se s ním v pondělí rozloučili během velmi emotivního pohřbu, informuje web ABC News.

Západ tvrdě udeřil na povstalce v Jemenu. Útoky na lodě nebudeme tolerovat, vzkázal Biden

Spojené státy nebudou jemenským povstalcům Hútíům tolerovat útoky na nákladní lodě v Rudém moři, řekl americký prezident Joe Biden. Americká armáda společně s Británií a s podporou Austrálie, Bahrajnu, Kanady a Nizozemska úspěšně podnikla útoky proti různým hútíjským cílům, uvedl také šéf Bílého domu. Britský premiér Rishi Sunak řekl, že britské letectvo provádí cílené údery proti vojenským zařízením Hútíů.