Asie

Výpis příspěvků ke štítku „Asie“

Dvě rodiny, šest mrtvých těl. Policisty šokoval nález pod dekami, mezi oběťmi jsou i děti

13. srpna 2022 06:15

Japonskými prefekturami Aiči a Saitama otřásla dvojitá tragédie, při níž vyhaslo šest lidských životů. Zatímco jeden případ vyšetřují japonští policisté jako vraždu, druhý incident podle vyšetřovatelů vypadá na rodinnou sebevraždu. Mezi oběťmi jsou i malé děti, nejmladšímu bylo šest let, uvedla japonská zpravodajská agentura Kjódó.

Můžeme solidárně sdílet prázdná plynová potrubí, říká Hrnčíř. Kupoval by přímo v Rusku

8. srpna 2022 13:59

Evropská unie se chce zbavit závislosti na ruském plynu. Podle místopředsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Jana Hrnčíře (SPD) je ale hospodářství České republiky tak náročné na spotřebu energií, že se bez plynu z Ruska neobejde. Kritizoval zároveň současnou praxi, kdy Česko kupuje ruský plyn za zvýšené ceny přes Německo.

REPORTÁŽ: Jak se žije s tureckou superinflací? Levný Istanbul láká turisty z celého světa

1. srpna 2022 06:27

Turecko aktuálně prožívá inflaci, která činí kolem 80 procent. Náš reportér navštívil Istanbulu, kde bedlivě sledoval, jak se reálně projevuje na cenách zboží či kurzech měn. „Město zůstává velmi levnou destinací, přičemž nízké ceny panují i v historickém a hojně navštěvovaném centru,“ popsal. Co by cestovatel v městě na pomezí Evropy a Asie určitě neměl minout?

Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

24. července 2022 13:49

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.

Hrozí návrat lockdownového pekla? Netestovaným zabíjeli psy, tvrdí Češi ze Šanghaje

15. července 2022 07:47

Úmorná vedra, miliony lidí ve frontách na koronavirový test a obavy z návratu lockdownu. To vše prožívá Šanghaj, která bojuje se šířením subvarianty omikronu. Ačkoliv úřady obyvatele čínského velkoměsta uklidňují, že se neschyluje k žádnému omezení pohybu, mnozí lidé jsou po zkušenostech z jarního lockdownu na pochybách. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří tam žijí. Redakci CNN Prima NEWS popsali současnou náladu v metropoli, své zkušenosti s represivními čínskými úřady i obavy z dalších opatření.

Sbohem, Abe. Japonci se loučí se zavražděným expremiérem, někteří se slzami v očích

12. července 2022 11:53

Japonsko se loučí s nejdéle sloužícím poválečným premiérem. Zavražděného bývalého předsedu vlády Šinzóa Abeho naposledy doprovodili jeho političtí kolegové, přátelé a příbuzní. Ačkoliv byl pohřeb v buddhistickém chrámu Zodžódži soukromý, v okolí se shromáždily davy lidí s květinami, aby zesnulému státníkovi věnovali modlitbu.

Vražda, která nemá v historii obdoby. Čím Japonce šokoval atentát na expremiéra Abeho?

9. července 2022 10:51

Národ vycházejícího slunce zažil obrovský šok. Vražda bývalého japonského premiéra Šinzóa Abeho nemá v historii asijského ostrovního státu obdoby. „Něco takového se v historii Japonska nikdy nestalo. Ne takovým způsobem a ne tak vysoce postavenému politikovi,“ přiznala pro CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Japonska. Bezpečnostní experti jsou zároveň překvapení zbraní, která byla použita k vraždě – podomácku vyrobenou brokovnicí.