reklama

Asie

Výpis příspěvků ke štítku „Asie“

Přes 40 let v džungli, pak osm let o konzervách a alkoholu. Zemřel vietnamský Tarzan

14. září 2021 15:08

Příběh „opravdového Tarzana“ má smutný konec. Ve věku 52 zemřel Ho Van Lang, který desítky let přežíval se svým otcem ve vietnamské džungli. Jako příčinu úmrtí uvedli lékaři rakovinu jater. Jeho přítel – španělský cestovatel a dokumentarista Alvaro Cerezo – tvrdí, že Langa semlel životní styl civilizovaného světa. Během osmi let života mimo divočinu mu totiž zachutnala nezdravá strava i alkohol, tělo tak drastickou změnu zřejmě nedokázalo ustát.

Vietnam se s tím nepáře. Muž porušil karanténu a šířil covid, stráví pět let za mřížemi

8. září 2021 09:08

Soud ve Vietnamu poslal na pět let do vězení osmadvacetiletého muže usvědčeného ze šíření koronaviru. Soudci dospěli k závěru, že Le Van Tri červencovou návštěvou své rodné provincie Ca Mau porušil protiepidemická nařízení, informovala agentura AFP. Vietnam se od května potýká s nárůstem počtu nakažených i úmrtí, v červenci byla situace mimořádně špatná.

Dva Japonci zemřeli po očkování kontaminovanou šarží vakcíny. Už byla stažena

28. srpna 2021 17:34

Dva lidé zemřeli v Japonsku poté, co byli očkováni šarží vakcíny proti nemoci COVID-19 od firmy Moderna, která byla později stažena kvůli kontaminaci. Podle agentury Reuters o tom informovalo japonské ministerstvo zdravotnictví. Japonsko tento týden uvedlo, že stáhlo tři šarže vakcíny od americké firmy Moderna vyrobené ve Španělsku, protože v některých ampulích byl nalezen „cizí materiál“.

Chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Útočník z Tokia svého činu nelituje

9. srpna 2021 16:32

V závěru olympijských her otřásl Tokiem útok v hromadné dopravě. Muž ve vlaku pobodal deset lidí a chtěl založit v jednom z vagonů požár. Po dopadení sdělil vyšetřovatelům svůj motiv – chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Dodal, že byl v minulosti zesměšňován a na on-line seznamkách se mu nedařilo. Nad svým činem nevyjádřil lítost, zmiňují web The Japan Times a veřejnoprávní televize NHK.

Hry jsou elektronické drogy, řekla Čína. Děti mohou hrát jen 90 minut denně, akcie padají

6. srpna 2021 18:41

Čína si opět došlápla na herní průmysl. Státní deník označil internetové videohry za „elektronické drogy“, což způsobilo razantní pokles cen akcií čínských technologických společností Tencent a NetEase. V posledních letech vydala tamější vláda řadu opatření v rámci boje proti závislosti na hrách, zároveň tím omezuje vliv domácích technologických gigantů, kteří expandují čím dál více i do západních zemí.

Město, které povstalo z radioaktivního popela. Jak vypadá novodobá Hirošima dnes?

6. srpna 2021 14:29

O japonském městě Hirošima se po druhé světové válce říkávalo, že se do něj už život jen tak nevrátí. Po 76 letech od výbuchu americké atomové bomby ale na radioaktivním popelu stojí moderní prefekturní metropole s více než milionem obyvatel. Jak se nyní žije v Hirošimě, čím láká turisty a jak ji změnila pandemie koronaviru?

Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády

5. srpna 2021 11:52

Zatímco svět bedlivě sleduje výkony svých sportovců, novináři v Tokiu objevili nečekaného hrdinu olympijských her – japonské nonstop obchody se smíšeným zbožím zvané „konbini“. Ty se ale vymykají všemu, na co jsou lidé zvyklí v Evropě nebo USA. Konbini totiž nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití: teplé pokrmy, základní oblečení, toalety zdarma, internet, horkou vodu na nudle, bankomaty i poštovní služby. Navíc se nachází na každém rohu.

Čínské vakcíny? Radši zůstaneme v lockdownu, říkají Vietnamci. Za český dar děkují

2. srpna 2021 11:13

Vietnam přešel do drsného lockdownu. Dosavadní koronavirový premiant se po roce zavřených hranic nevyhnul strmému nárůstu počtu nákaz, uzavřel proto i své hlavní metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město. Třebaže v jihoasijské zemi panuje nouze o vakcíny, Vietnamci odmítají čínské preparáty. Raději přetrpí lockdown, než aby se jimi nechali očkovat, řekli lidé oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Naopak jsou vděční za vakcíny, které poskytne mimo jiné i Česká republika.

Čínu poprvé od Wu-chanu drtí nová varianta koronaviru. Asijské země propadají panice

1. srpna 2021 21:20

Čínu zasáhla epidemie, kterou státní média označila za „nejrozsáhlejší od Wu-chanu“. Země, která se pyšní nulovou tolerancí vůči COVID-19, zaznamenala od 20. července více než 200 nových případů spojených s epidemií ve městě Nanking. Tato epidemie začala, když pracovníci letiště, kteří čistili letadlo přilétající z Ruska, měli pozitivní test na koronavirus. Od té doby se vir rozšířil do pěti provincií a nejméně 13 měst včetně hlavního – Pekingu.

Koronaviroví premianti nemají vyhráno. Co stojí za nárůstem nákaz covidem v Asii?

7. července 2021 17:51

Tchaj-wan, Jižní Korea, Vietnam a do jisté míry i Japonsko. Zmíněné asijské země patřily během loňské vlny pandemie k premiantům. Na rozdíl od Evropy či USA se vyhnuly obrovským počtům nákaz a přeplněným nemocnicím. I přes razantní opatření se jim ale letos nepodařilo udržet šíření koronaviru na uzdě. Co stojí za strmým růstem počtu nakažených? Dle odborníků se Asie nechala ukolébat svou vlastní úspěšností.

reklama