reklama

Asie

Výpis příspěvků ke štítku „Asie“

Koronaviroví premianti nemají vyhráno. Co stojí za nárůstem nákaz covidem v Asii?

Tchaj-wan, Jižní Korea, Vietnam a do jisté míry i Japonsko. Zmíněné asijské země patřily během loňské vlny pandemie k premiantům. Na rozdíl od Evropy či USA se vyhnuly obrovským počtům nákaz a přeplněným nemocnicím. I přes razantní opatření se jim ale letos nepodařilo udržet šíření koronaviru na uzdě. Co stojí za strmým růstem počtu nakažených? Dle odborníků se Asie nechala ukolébat svou vlastní úspěšností.

Singapur nebude počítat nakažené. Lidé se mají učit žít s covidem jako s chřipkou

Jedna z nejbohatších zemí světa Singapur hodlá jako první nastavit uvolněnou dlouhodobou taktiku boje s covidem. Městský stát chce přestat počítat nakažené, nepřetěžovat nemocnice a hygieny infikovanými s lehkým průběhem nemoci a dokonce se ani nebude snažit, aby nákaza úplně zmizela. Podle tamní vlády se lidé musejí naučit žít s covidem jako s chřipkou.

McDonald’s nabízí v Koreji limitované esport menu a sběratelské karty hráčů

Esport už dávno není pouze záležitostí herních společností a výrobců hardware vybavení. Spolupráci s profesionálními hráči, organizacemi či pořadateli turnajů navazují firmy, jejichž odvětví s hraním počítačových her nemá nic společného. Právě takovým případem je i spolupráce fastfoodového giganta McDonald’s a světoznámé korejské League of Legends ligy LCK.

Vydra jako mazlíček? Je to všechno špatně, zvířata trpí, shodují se odborníci

Asií se šíří nový trend – vydra jako domácí mazlíček. Záběry z Indonésie ukazují malé špinavé klece, odkud se toto žádané „zboží“ dostává k zájemcům. Ti se s ní pak mazlí, chodí s ní na procházky a především to všechno dokumentují a přidávají na sociální sítě. Roztomilá vydří mláďata začínají poptávat už i Češi. V čem je problém?

reklama