Matka odjela na dovolenou, batole nechala v ohrádce umřít hlady. Soud v USA byl přísný

Kristel Candelariová nechala vyhladovět svou dceru.

Soud s ženou, co nechala vyhladovět svou dceru

Žena z amerického státu Ohio loni v létě odjela na desetidenní dovolenou a svou šestnáctiměsíční dceru nechala doma samotnou. Batole v ohrádce zemřelo na podvýživu a dehydrataci. Soud teď ženu poslal do vězení na doživotí bez možnosti propuštění, informovala v úterý agentura AP.

Dvaatřicetiletá Kristel Candelariová vyrazila z Clevelandu na dovolenou do Detroitu a do Portorika. Když se po deseti dnech vrátila, byla její dcera Jailyn v dětské ohrádce, ale nedýchala. Candelariová zavolala na tísňovou linku, zdravotníci krátce po příjezdu konstatovali smrt děvčátka.

ČTĚTE TAKÉ: Českého influencera mělo napadnout asi 20 mužů. Mám zlomeniny kolem oka, popsal

Candelariová se potýkala s depresemi a souvisejícími psychickými problémy. V únoru se u soudu ke svému činu přiznala a řekla, že se nesnaží ospravedlnit, ale že „dcera a Bůh jí odpustili“.

„Stejně jako jste Jailyn nepustila ze zajetí, měla byste i vy strávit zbytek života v cele bez svobody. Jediný rozdíl bude v tom, že vás věznice bude alespoň krmit a dávat vám tekutiny, které jste jí odepřela,“ řekl k verdiktu soudce okresního soudu Brendan Sheehan. Žena se podle něj na dceři dopustila „největší zrady“.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Mladík měl znásilnit dívku a v pytli shodit ze srázu. Útočila na mne, tvrdil soudu v Plzni

Tagy: