CNN Prima News Detroit

Detroit

Výpis příspěvků ke štítku „Detroit“

Za protesty proti opatřením vězení, hrozí kanadská provincie. Vyhlásila nouzový stav

11. února 2022 18:17

V kanadské provincii Ontario byl vyhlášen nouzový stav. Nikoliv ovšem kvůli pandemické situaci – místní premiér Doug Ford chce tímto krokem zakročit proti demonstrantům, kteří už druhým týdnem blokují důležité dopravní a obchodní tepny mezi Kanadou a USA. Protestujícím proti covidovým opatřením nyní hrozí tvrdé sankce, pokud neukončí „ilegální okupace“, například rok vězení či vysoké pokuty.

NFL se zahalila do černé. Ve 33 letech zemřel vítěz Super Bowlu, jeho tým překvapil gestem

13. prosince 2021 12:02

Zcela odlišná neděle v Národní fotbalové lize (NFL). Tradiční herní den nejslavnější ligy amerického fotbalu a všechny výhry a krásy celé akce totiž zastínila smrt 33letého Demaryia Thomase, který odehrál v NFL deset sezón a je považován za jednoho z nejlepších wide receiverů v historii týmu Denver Broncos. Během utkání si zesnulého celá liga připomněla a bývalý tým překvapil i dojemným gestem, kdy na Thomasovu pozici nenasadil hráče.

Dělej to tak, aby tě nechytili, napsala matka střelci z Michiganu. Policie rodiče dopadla

4. prosince 2021 16:44

Policie v Detroitu zadržela rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého považuje za pachatele úterní střelby na střední škole v americkém státě Michigan. Podle šerifa se rodiče podařilo dopadnout nad ránem, když se v Detroitu našlo jejich auto. James a Jennifer Crumbleyovi čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití, uvedla agentura Reuters. Podle prokuratury bylo jejich chování horší než pouhá nedbalost, protože neudělali dost, aby činu svého syna zabránili.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

3. prosince 2021 20:40

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Střelba v Michiganu zná svého viníka. Jde o 15letého chlapce, obvinili ho z terorismu

1. prosince 2021 19:15
Aktualizováno

Řádění 15letého střelce, který v úterý na střední škole v americkém státě Michigan střílel po ostatních studentech, si vyžádalo čtvrtou oběť. 17letý Justin Shilling podlehl svým vážným zraněním v nemocnici. Je tak už čtvrtým nezletilým žákem školy, který střelbu nepřežil. Dalších sedm osob je zraněných. Vyšetřovatelé se snaží objasnit, proč se Ethan Crumbley rozhodl na své spolužáky střílet. Mladík je ve vazbě a podle dřívějších informací odmítá s vyšetřovateli spolupracovat. Byl už obviněn ze čtyřnásobné vraždy, terorismu a dalších trestných činů.