CNN Prima News Detroit

Detroit

Výpis příspěvků ke štítku „Detroit“

Průlom v případu ubodané představitelky synagogy v Detroitu. Policie zatkla podezřelého

Detroitská policie hlásí zásadní posun v případu zavražděné představitelky tamní synagogy Samanthy Wollové. Šéf kriminalistů James E. White o tom informoval na sociální síti X s tím, že podrobnosti vyšetřování hrdelního zločinu z konce října zůstanou v tuto chvíli důvěrné. O případu píše americká CNN. Velitel White již dříve uvedl, že zatím neexistují žádné důkazy, podle kterých by byl motiv vraždy spojen s antisemitismem.

Chaos a panika. Střelec na univerzitě v USA zabil tři lidi, pak obrátil zbraň proti sobě

Aktualizováno

Tři lidé zemřeli a dalších pět utrpělo zranění v areálu Michiganské státní univerzity při řádění střelce, který později obrátil zbraň proti sobě, informovala místní policie. Podezřelého identifikovala jako 43letého muže bez známých vazeb na vysokou školu. Univerzitní kampus předtím prohledávaly stovky policistů, zatímco se vystrašení studenti ukrývali ve tmě, napsala agentura AP.

Za protesty proti opatřením vězení, hrozí kanadská provincie. Vyhlásila nouzový stav

V kanadské provincii Ontario byl vyhlášen nouzový stav. Nikoliv ovšem kvůli pandemické situaci – místní premiér Doug Ford chce tímto krokem zakročit proti demonstrantům, kteří už druhým týdnem blokují důležité dopravní a obchodní tepny mezi Kanadou a USA. Protestujícím proti covidovým opatřením nyní hrozí tvrdé sankce, pokud neukončí „ilegální okupace“, například rok vězení či vysoké pokuty.

NFL se zahalila do černé. Ve 33 letech zemřel vítěz Super Bowlu, jeho tým překvapil gestem

Zcela odlišná neděle v Národní fotbalové lize (NFL). Tradiční herní den nejslavnější ligy amerického fotbalu a všechny výhry a krásy celé akce totiž zastínila smrt 33letého Demaryia Thomase, který odehrál v NFL deset sezón a je považován za jednoho z nejlepších wide receiverů v historii týmu Denver Broncos. Během utkání si zesnulého celá liga připomněla a bývalý tým překvapil i dojemným gestem, kdy na Thomasovu pozici nenasadil hráče.