reklama
CNN Prima News maturity

maturity

Výpis příspěvků ke štítku „maturity“

Maturity po roce pandemie: Studenti se zlepšili v češtině, propadlo jich jen pět procent

7. června 2021 14:53

U státní maturity se letos studenti výrazně zlepšili v didaktickém testu z češtiny. Propadlo jich 4,9 procenta, tedy o 9,3 procentního bodu méně než loni. Z matematiky propadlo letos 16,8 procenta studentů, o 0,8 procentního bodu méně než před rokem. Kvůli výuce na dálku ministerstvo školství v matematice snížilo hranici úspěšnosti testu z 33 procent na 27 procent, jinak by byl zřejmě podíl neúspěšných větší.

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

14. dubna 2021 06:40

Už třetí den chodí alespoň část žáků opět do škol. Dalším klíčovým datem je 19. duben, kdy se studenti závěrečných ročníků středních škol budou moci vydat na konzultace. Jak teď rotační výuka probíhá? Proč je zatím pozitivních naprosté minimum žáků? A kdy se na své kamarády mohou těšit i další děti? Sledujte po půl osmé ráno středeční Nový den na CNN Prima NEWS s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity

11. dubna 2021 20:58

Komunikace mezi vládou, ministerstvem zdravotnictví a Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES) vázne, přiznal premiér Andrej Babiš (ANO). Ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zdůraznil, že rozumí naštvaným sportovcům. Snažil se je uklidnit tím, že v pondělí bude vláda jednat o tom, kolik lidí se bude moci setkávat. Zároveň dal možnost takzvané úřední maturity dalším studentům.

Plaga ustál pokus o odvolání. Babiš se podle všeho zalekl školských organizací

7. dubna 2021 09:56

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ustál vyhazov z vlády. Redakci CNN Prima NEWS to řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Podle ní se žádné personální změny na ministerstvu nechystají. Plagy se v úterý zastali zástupci vysokých škol i řada neziskových a profesních organizací ve školství. Ocenili ho jako dobrého ministra a upozornili, že jeho výměna by v současné krizi byla nezodpovědná.

Babišovi radí s maturitou 18letý student tíhnoucí k ODS. Premiér mě poslouchá, tvrdí

27. března 2021 05:35

Podobu letošních maturit ovlivňuje i skupina studentů, která se sešikovala za teprve 18letým Jiřím Danielem Trávníčkem. Ten se téměř ze dne na den stal jakýmsi premiérovým vzdáleným poradcem. Andrej Babiš (ANO) mu odpovídá na SMS, aktivně s ním komunikuje a několikrát už se spojili přes videohovor. Trávníček premiérovi tlumočí přání maturantů a Babiš, zdá se, často jeho slova vyslyší.

Rektoři jsou pokrytci, nejsme ubrečené děti. Studenti i Babiš bojují za úřední maturity

24. března 2021 13:59

Ačkoliv ministr školství Robert Plaga (za ANO) začátkem března shodil úřední maturity ze stolu, maturanti se v boji za ně nevzdávají. Nejsme jen ubrečené děti, které mají řečičky, a nechceme, aby se rozhodovalo o nás bez nás, řekl CNN Prima NEWS student Jiří Trávníček, který maturanty zastupuje. Ten má navíc společně s kolegy ve středu odpoledne další schůzku s premiérem Andrejem Babišem, který studenty vzdor svému ministrovi podporuje.

Úřední maturity pro mě neskončily, budu za ně bojovat, trvá na svém Babiš

14. března 2021 17:52

„Jsem urputný člověk a pro mě téma úřední maturita neskončilo,“ ohlásil ve svém pravidelném pořadu premiér Andrej Babiš (ANO). Ten chce v důsledku dlouhotrvající distanční výuky dát studentům na výběr, jestli chtějí složit maturitní zkoušku, nebo obdržet takzvanou úřední maturitu, tedy známky podle průměru za celé studium. O tom, že by na úřední maturity ještě mohlo dojít, jedná i osobně se studenty a připravují plán B.

Bartoš: Premiér si s maturitami zase udělal sólíčkovou akci. Plán po lockdownu nemá

10. března 2021 09:27

„Andrej Babiš si s maturitami zase udělal sólíčkovou akci,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS šéf Pirátů Ivan Bartoš. Podle něj by měl premiér snižovat nejistotu, ne způsobovat chaos. Bartoš zároveň upozornil, že vláda stále nemá plán, co se bude dít po lockdownu a má obavy, že konec nouzového stavu nepřinese kvalitativní změnu.

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

9. března 2021 06:05

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

reklama