reklama

Mezonet na kolech? Dvoupatrový obytný vůz má balkón i výtah, stojí jako dům

Čínská automobilka SAIC představila novou verzi svého obytného vozu Maxus. Ta má nejen vysouvací boky, ale i kompletně prosklené druhé patro. Novinka celkem nabídne 32,4 čtverečních metrů prostoru. Samozřejmě nechybí lednice, dřez nebo sprcha.

reklama

O obytné vozy, karavany nebo kempingové úpravy osobních aut je během koronavirové pandemie nebývalý zájem. Není divu, pokud jsou nedostupné hotely, dokáží „bydlíky“ zajistit ubytování v přijatelném komfortu. Čínská společnost SAIC před nedávnem představila model, který ukazuje, že i na kolech se dá bydlet v prostorném a luxusním prostředí.

Novinka s dlouhým označením Maxus Life Home V90 Villa Edition vypadá při jízdě po silnici jako běžný obytný vůz. Ukázkový prototyp je snad nápadný jen díky zlatým ozdobným obrazcům a čínským nápisům na alkovně či karoserii. Auto má také velké množství diod, které upozorňují na jeho velikost a slouží i k dennímu svícení nebo v brzdových světlech.

Po zastavení je možné vysunout bočnice vozu na obou stranách. Celkem tak vznikne 20 metrů čtverečních obytného prostoru, kam se vejde obývací pokoj vybavený televizí i projektorem, plnohodnotná kuchyň s lednicí či dřezem, koupelna se sprchou a toaletou a samozřejmě spací prostor pro cestovatele. Ten je ukrytý v alkovně, rozkládací je navíc i gauč. Interiér slibuje bohaté prosvětlení díky dvěma velkým oknům na bocích vozu.

Nahoru malým výtahem

To ale není vše. Po stisku tlačítka se elektricky vysune i druhé patro vozu, které je kompletně prosklené. Přidá dalších 12,4 čtverečních metrů prostoru, který se bude podle výrobce hodit třeba na romantické posezení u čaje. Druhému patru nechybí dokonce ani malý balkónek, kde si lze užít výhled po okolí. Mimochodem, okna druhého patra mají elektricky nastavitelnou propustnost světla, a tak mohou být čirá nebo zcela ztmavená, aby měli lidé ve druhém patře dostatek soukromí.

Nahoru navíc není potřeba lézt po žebříku, místo něj je na palubě malý výtah. Nejde o uzavřenou kabinu, ale spíš o zvedací plošinu, na niž se vejde jeden člověk. Nepohybuje se ale kvůli bezpečnosti příliš rychle, a tak je potřeba v případě menší oslavy počítat s pomalým příchodem hostů.

Maxus Life Home V90 Villa Edition je nejluxusnějším modelem z nabídky obytných aut automobilky SAIC. I proto je potřeba počítat s poměrně vysokou cenou. Ta začíná na 2,68 milionech jüanů, což je v přepočtu zhruba 8,9 milionu korun. Cena odpovídající menšímu rodinnému domu je ale u špičkových obytných vozů i Evropě standardem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

reklama