reklama

Mezonet na kolech? Dvoupatrový obytný vůz má balkón i výtah, stojí jako dům

Čínská automobilka SAIC představila novou verzi svého obytného vozu Maxus. Ta má nejen vysouvací boky, ale i kompletně prosklené druhé patro. Novinka celkem nabídne 32,4 čtverečních metrů prostoru. Samozřejmě nechybí lednice, dřez nebo sprcha.

reklama

O obytné vozy, karavany nebo kempingové úpravy osobních aut je během koronavirové pandemie nebývalý zájem. Není divu, pokud jsou nedostupné hotely, dokáží „bydlíky“ zajistit ubytování v přijatelném komfortu. Čínská společnost SAIC před nedávnem představila model, který ukazuje, že i na kolech se dá bydlet v prostorném a luxusním prostředí.

Novinka s dlouhým označením Maxus Life Home V90 Villa Edition vypadá při jízdě po silnici jako běžný obytný vůz. Ukázkový prototyp je snad nápadný jen díky zlatým ozdobným obrazcům a čínským nápisům na alkovně či karoserii. Auto má také velké množství diod, které upozorňují na jeho velikost a slouží i k dennímu svícení nebo v brzdových světlech.

Po zastavení je možné vysunout bočnice vozu na obou stranách. Celkem tak vznikne 20 metrů čtverečních obytného prostoru, kam se vejde obývací pokoj vybavený televizí i projektorem, plnohodnotná kuchyň s lednicí či dřezem, koupelna se sprchou a toaletou a samozřejmě spací prostor pro cestovatele. Ten je ukrytý v alkovně, rozkládací je navíc i gauč. Interiér slibuje bohaté prosvětlení díky dvěma velkým oknům na bocích vozu.

Nahoru malým výtahem

To ale není vše. Po stisku tlačítka se elektricky vysune i druhé patro vozu, které je kompletně prosklené. Přidá dalších 12,4 čtverečních metrů prostoru, který se bude podle výrobce hodit třeba na romantické posezení u čaje. Druhému patru nechybí dokonce ani malý balkónek, kde si lze užít výhled po okolí. Mimochodem, okna druhého patra mají elektricky nastavitelnou propustnost světla, a tak mohou být čirá nebo zcela ztmavená, aby měli lidé ve druhém patře dostatek soukromí.

Nahoru navíc není potřeba lézt po žebříku, místo něj je na palubě malý výtah. Nejde o uzavřenou kabinu, ale spíš o zvedací plošinu, na niž se vejde jeden člověk. Nepohybuje se ale kvůli bezpečnosti příliš rychle, a tak je potřeba v případě menší oslavy počítat s pomalým příchodem hostů.

Maxus Life Home V90 Villa Edition je nejluxusnějším modelem z nabídky obytných aut automobilky SAIC. I proto je potřeba počítat s poměrně vysokou cenou. Ta začíná na 2,68 milionech jüanů, což je v přepočtu zhruba 8,9 milionu korun. Cena odpovídající menšímu rodinnému domu je ale u špičkových obytných vozů i Evropě standardem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně
Partie

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama