
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
Michal Brožka
Výpis příspěvků ke štítku „Michal Brožka“

Koronavirus drtí českou měnu. Euro je dnes o dvě koruny dražší než v únoru
Ještě před měsícem se dalo jedno euro pořídit za 26 korun, dnes je jednotná evropská měna pro Čechy o sedmdesát haléřů dražší. Od srpna tak koruna vůči euru ztratila už více než 2,5 procenta. V porovnání s polovinou letošního února zaplatíme za euro dokonce asi o dvě koruny, tedy o osm procent více.

Češi vzali obchody útokem. Červencové tržby meziročně nečekaně vzrostly
Maloobchodní tržby bez započítání prodeje motorových vozidel se v červenci oproti minulému roku zvýšily o tři procenta, a to v reálném vyjádření, tedy po zohlednění vlivu růstu cenové hladiny. Jde o pozitivní překvapení, protože očekávání trhu i analytiků počítala se stagnací. Obchodníci utržili také o dvě procenta více v porovnání s předchozím měsícem.

Průmysl v Česku má nejhorší za sebou, ale meziroční pokles potrvá, míní analytici
Červnová data o vývoji průmyslu jsou podle analytiků nad očekávání dobrá a stav průmyslu se bude zlepšovat. Meziroční propad průmyslu bude přetrvávat i v dalších měsících a za celý letošní rok může pokles činit až 15 procent, uvedli ekonomové. Průmysl se tak podle nich dostane na úroveň před pandemií zřejmě až v roce 2022.

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim
Nouzový stav je minulostí, hospody a restaurace otevřely své vnitřní prostory, roušky už nejsou venku povinné a protiepidemická opatření téměř končí. Česká republika se „probouzí“ z karantény a zdá se, že s ní i její ekonomika. Čísla z trhu práce tento optimismus podporují. Jenže to nejhorší prý má země teprve před sebou. Ekonomové věští, že do konce roku bude v republice půl milionu nezaměstnaných.