CNN Prima News ministr vnitra

ministr vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministr vnitra“

Tlustý: STAN je mrtev, jen to ještě neví. Fiala by měl Rakušana z vlády odvolat

22. června 2022 14:01

Starostové se v souvislosti s kauzou nyní již bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka dočkávají kritiky od opozice i politických matadorů. Ve Zprávách Plus se do nich pustil bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý, jenž hnutí označil za mrtvé. Podle něj by měl premiér Petr Fiala (ODS) místo hájení koalice a výroků o vyvození adekvátních důsledků odvolat šéfa STAN a ministra vnitra Víta Rakušana. Kritikou ve vysílání CNN Prima NEWS nešetřil ani Ivan Pilný, exministr financí za hnutí ANO .

Březina o kauze Hlubuček: Odstoupit by měl i Hřib. Zdá se, že vše kryl a toleroval

21. června 2022 20:18

Kauza Petra Hlubučka ze STAN ovlivňuje celou českou politiku. Prezidentští kandidáti Tomáš Březina a Tomáš Zima v pořadu Co Čech, to politik! zhodnotili, jak se korupční kauza dotýká i politiků, kteří nejsou ve hnutí. „Lidé by měli odstupovat, stejně jako primátor Zdeněk Hřib. Jestli o všem věděl a nekonal, tak je to strašlivé,“ podotkl Březina.

Ředitel pošty odejde z funkce. Důvodem prý není schůzka s obviněným v pražské kauze

20. června 2022 11:44

Generální ředitel České pošty Roman Knap odejde z čela státního podniku ke konci září. Důvodem podle něj není schůzka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Knap to řekl novinářům po pondělním jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Rakušan chce na místo v čele státního podniku vypsat výběrové řízení. Sedmačtyřicetiletý Knap řídil poštu od roku 2018.

Bývalý šéf policie vyvrací Babišova slova: Rakušan se na Hlubučka nikdy neptal, vzkázal

19. června 2022 21:48

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se nikdy neptal na kauzu již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka. Uvedl to bývalý policejní ředitel Jan Švejdar na sociálních sítích. Vyvrátil tím slova expremiéra Andreje Babiše (ANO), který tvrdil, že se Rakušan ještě před nástupem do čela resortu zajímal o policejní vyšetřování jeho hnutí, „aby zametl stopy“. Babišovo tvrzení Rakušan okomentoval slovy, že „na rozdíl od bývalého pana premiéra nemá žádné nadstandardní informace od policie“.

Rakušan slibuje očistu hnutí STAN. Zklamání, už vás volit nebudu, vyslechl si od lidí

18. června 2022 22:59

Musíme si spoustu věcí uvnitř hnutí STAN vyříkat. Kauzu Petra Hlubučka jsme řešili hned a udělali jsme maximum, napsal na sociálních sítích předseda a ministr vnitra Vít Rakušan. Podotkl, že pokud očištění hnutí nezvládne, „bude STAN už bez Rakušana“. Na internetu se nicméně dočkal nemalé vlny kritiky, a to i ze strany svých voličů. Mnozí z nich neskrývali zklamání z četných kauz, které se točí kolem hnutí. „Volil jsem vás, už nebudu,“ vzkázali mu někteří z nich.

ANO vyzvalo Rakušana k rezignaci. Nahraďte ho někým mimo STAN, nabádal Babiš Fialu

16. června 2022 14:32

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by měl podle stínové vlády hnutí ANO po obvinění teď už bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka rezignovat na funkci. Premiér Petr Fiala (ODS) by měl zároveň post přidělit jinému koaličnímu partnerovi, nikoli hnutí STAN. Na tiskové konferenci to řekl bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Rakušan na sociálních sítích uvedl, že nevidí k odstoupení důvody.

Hnutí STAN vyřešilo kauzu Hlubuček razantně, říká Fiala. Rakušan svolává předčasný sněm

16. června 2022 13:06

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) podle Petra Fialy (ODS) vyřešilo razantně kauzu kolem Petra Hlubučka (STAN), který je mezi obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP). Hnutí STAN Hlubučkovi pozastavilo členství, Hlubuček pak rezignoval na všechny stranické posty. Kéž by takové řešení uplatňovalo i hnutí ANO u svých kauz, sdělil premiér Petr Fiala.

Vláda zpřísní podmínky pro pomoc uprchlíkům. Romské organizace si stěžují na rasismus

11. května 2022 05:11

Na některých místech v Česku i nadále zůstávají skupiny romských uprchlíků. Romským neziskovým organizacím se proto nelíbí oznámení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že se podmínky pro pomoc uprchlíkům zpřísní. Premiéru Fialovi (ODS) kvůli tomu poslaly otevřený dopis. Stěžují si v něm na diskriminaci kvůli barvě pleti.