CNN Prima News ministr vnitra

ministr vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministr vnitra“

Exploze v domě zranila deset hasičů a dva policisty. V bytě podezřelého našli mrtvolu

11. května 2023 14:58

Při explozi v panelovém domě v západoněmeckém Ratingenu nedaleko Düsseldorfu bylo ve čtvrtek zraněno deset hasičů a dva policisté. Uvedl to ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul. Někteří zranění bojují o život. Policie následně zadržela 57letého muže, který je spojován s výbuchem. V bytě, kde byl muž zadržen, bylo nalezeno tělo. Motiv útoku zatím není znám, německá média s odvoláním na bezpečnostní úřady původně nevyloučila cílený útok na záchranáře, což ale policie zatím nepotvrdila.

Schillerová: Dozorčí radu pošty vyměnil Rakušan za kamarády. Neuvěřitelná drzost, zuřil Skopeček

5. dubna 2023 23:49

Co udělal ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) od svého nástupu v České poště? Vyštípal schopného manažera a vyměnil dozorčí radu za kamarády. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásila poslankyně Alena Schillerová (ANO). Za své výroky si vysloužila kritickou reakci zástupců vládní koalice. Poslanec Jan Skopeček (ODS) to označil za nehoráznou drzost a vyzval exministryni k zametení si před vlastním prahem. Poslankyně Věra Kovářová (STAN) žádala „méně emocí a méně lží“.

Birke: Z rušení pošt je čurbes, kabinet neumí vládnout. Pro Rakušana jsem prašivý pes

4. dubna 2023 07:32

Změny v České poště jsou potřeba, ale vláda je se starosty vůbec nekomunikovala, zlobí se někdejší poslanec, bývalý člen dozorčí rady České pošty a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD). V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS prohlásil, že kdyby rozhodoval direktivně jako kabinet Petra Fialy (ODS), už ho nikdo do čela Náchoda nezvolí.

Sdílíte dezinformace a chcete po mně omluvu? Drzost, opřel se Rakušan do Vildumetzové

19. března 2023 15:07

Neuvěřitelná drzost. Tak okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) apel opoziční poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO), aby se omluvil za opožděnou reakci na zmanipulované video z protivládní demonstrace. Tu sdílela sama místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO na svém twitterovém profilu. Zatímco Vildumetzová odmítla, že by se dopustila jakékoliv chyby, podle Rakušana „fatálně selhala“ a zvýšila dosah dezinformacím. „Mohla jste udělat tweet, ale bez toho, abyste to video sdílela. Je to selhání,“ sepsul ji v Partii Terezie Tománkové.

Vildumetzová: Zmizí 300 poboček pošty, nevíme kde. Nechali jste ji vykrvácet, oponoval Rakušan

19. března 2023 12:23

Garantuju, že Česká pošta přežije vlnu propouštění. Předchozí vláda s ní nic nedělala, nechala ji vykrvácet, opřel se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) do poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). Ta v Partii Terezie Tománkové kritizovala kabinet za to, že plánuje rušit stovky poboček pošty, aniž by komunikovala, kterých obcí se to bude týkat. „Chtěla bych vidět, jak by se panu ministrovi líbilo, kdyby mu pak v červnu někdo oznámil, že je bez zaměstnání. Takhle se přece nedá zacházet s lidmi,“ zlobila se ve vysílání CNN Prima NEWS opoziční zákonodárkyně.

Rakušan: Máme odvahu na reformu penzí. Lidé s nejnižší dostanou 36 korun, zuřila Vildumetzová

19. března 2023 11:35

Ekonomická situace je tíživá, důchodcům ale nic nebereme, řekl ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. V Partii Terezie Tománkové uvedl, že až vláda premiéra Petra Fialy (ODS) měla odvahu jít do důchodové reformy, na rozdíl od vlády Andreje Babiše (ANO). Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) mu na CNN Prima NEWS oponovala slovy, že lidé s nejnižší penzí dostanou navíc jen pár desítek korun.

Sledujte Partii s Rakušanem a Vildumetzovou. Jaké dopady bude mít snížení růstu penzí?

16. března 2023 19:20

Pomalejší růst důchodů. Co bude dál? A jak moc se Češi radikalizují? V Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan a poslankyně za hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Ve druhé části velká politická diskuse: Europoslankyně Markéta Gregorová z Pirátské strany a poslanci Ondřej Kolář z TOP 09, Ondřej Babka z ANO a Jan Hrnčíř z SPD. Přenos můžete sledovat na Primě, CNN Prima NEWS nebo v tomto článku v neděli od 11 hodin.

KOMENTÁŘ: Štrougal v mauzoleu. Do poslední chvíle unikal trestu za mrtvé na hranicích

7. února 2023 16:02

Příští rok by mu bylo 100 let. V pondělí 6. února zemřel téměř nesmrtelný komunistický papaláš Lubomír Štrougal. Nekonečný byl i pokus justice odsoudit ho za zneužití pravomocí. Za jeho působení ve funkcích ministra vnitra a předsedy vlády totiž na hranicích zahynulo 60 lidí, kteří se pokusili překonat železnou oponu. Štrougal odešel ve chvíli, kdy na Ústavním soudu leží stížnost zraněných a pozůstalých zabitých právě při pokusech o útěk na Západ.

Monastyrskyj jednal i v Česku, na Letné si prohlížel zničené ruské tanky. Rakušan smutní

18. ledna 2023 21:11

Ukrajinský ministr vnitra Denys Monastyrskyj, který ve středu ráno zahynul při pádu vrtulníku u Kyjeva, zanechal i stopu v Česku. Loni v létě se totiž vydal do Prahy na jednání s evropskými resortními kolegy při českém předsednictví. Navíc promluvil před Čechy na Letné, kde se podíval na výstavu ve válce zničené ruské výzbroje. Mimo jiné udržoval kontakt i se svým českým protějškem Vítem Rakušanem (STAN). Ten na zemřelého ukrajinského politika zavzpomínal.

Rakušan: S Monastyrským jsem měl osobní vztah. Byl otec dvou dětí, při náletech zachoval klid

18. ledna 2023 18:29

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) měl ke svému zesnulému protějšku z Ukrajiny Denysu Monastyrskému dle svých slov velmi osobní vztah. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak si s ukrajinským ministrem rozuměl a že s ním trávil čas i nad rámec protokolu. Zmínil i mimořádný klid Monastyrského, který fungoval i v těch nejtěžších situacích. Například když uklidňoval zahraniční delegaci při jednom z mnoha ruských náletů na Kyjev. Monastyrskyj zemřel ve středu ráno při pádu vrtulníku. Ukrajinské úřady příčinu vyšetřují.