reklama
CNN Prima News ministr vnitra

ministr vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministr vnitra“

Snapchat se stal sociální sítí pro prodej drog. I s donáškou, říká francouzský ministr

Sociální síť na sdílení fotek a videí Snapchat, velmi populární u mladé generace ve Francii, se stala „sociální sítí na drogy“ s donáškou až do domu, upozornil ve středu francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin v rozhovoru se stanicí France Inter. Objednat si drogy je dnes podle ministra stejně snadné jako objednat si pizzu. Darmanin proto vyzval vedení sociální sítě k přijetí odpovědnosti, píše AFP.

Okolnosti Hamáčkovy cesty do Moskvy řeší policie. Vyšetřuje ji „z vlastní iniciativy“

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka potvrdil na čtvrteční schůzi sněmovního výboru pro kontrolu BIS časové údaje v kauze explozí ve Vrběticich na Zlínsku. Novinářům to řekl šéf komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Okolnostmi Hamáčkovy neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Opozice: Hamáček nás nepřesvědčil. Jestli chtěl ututlat Vrbětice za Sputnik, netušíme

Aktualizováno

Po třech letech jednali poslanci za zavřenými dveřmi. Řešili plánovanou cestu vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Chtěli slyšet, jestli je pravda, že Hamáček chtěl ututlat informace o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu ve Vrběticích výměnou za milion vakcín Sputnik V. Schůze byla po hodině a půl přerušena. Opozice tvrdí, že ji Hamáček nepřesvědčil.

Jurečka: Hamáčkův krok nese prvky vlastizrady. Spolu žádá uzavřené jednání Sněmovny

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) žádá uzavřené jednání Sněmovny, na kterém by zpravodajci osvětlili dění kolem kauzy Vrbětice a důvody cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček by podle ní měl rezignovat a vláda se podrobit hlasování o nedůvěře. Šéf lidovců Marian Jurečka uvedl, že Hamáčkův krok nese prvky vlastizrady. Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ohrožuje ministr vnitra bezpečnost.

Hamáček odmítl Zemanova slova o Vrběticích: Existuje jen jedna vyšetřovací verze

V kauze výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 existuje jedna vyšetřovací verze spojená s pohybem příslušníků jednotky 29155 ruské vojenské zpravodajské služby GRU. Na pondělní tiskové konferenci ČSSD to řekl předseda strany, vicepremiér Jan Hamáček. Prezident Miloš Zeman v nedělním projevu uvedl, že se pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi.

Největší radost mají v Moskvě. Česku Zeman projevem moc nepomohl, prohlásil Hamáček

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) považuje za zbytečné, že prezident Miloš Zeman v projevu ke kauze Vrbětice hovořil o druhé vyšetřovací verzi, podle níž výbuch muničního areálu mohla způsobit neodborná manipulace s výbušninami. České republice to moc nepomohlo a největší radost z toho má Moskva, řekl dnes večer Hamáček televizi Nova.

Vyhoštění diplomatů: Žádal jsem EU o solidaritu, říká Hamáček. Borrell to popírá

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) tvrdí, že na pondělním jednání ministrů zahraničí Evropské unie žádal o projevení solidarity skrze evropské či národní prohlášení nebo možné vyhoštění důstojníků ruských zpravodajských služeb. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell ovšem po jednání řekl, že Česko nepožádalo, aby země EU koordinovaně podpořily jeho postup.

reklama