CNN Prima News ministr vnitra

ministr vnitra

Výpis příspěvků ke štítku „ministr vnitra“

KOMENTÁŘ: Nepochybuj a věř, ovčane aneb Rakušanova dezinformační kampaň

„Neživíš, tak nepřepínej,“ zněla známá hláška z filmu Knoflíkáři. Naše stávající politická reprezentace si ale tuhle větu upravila k obrazu svému, takže by mohla znít asi nějak takto: „Sice nás živíš, ale po ničem nepátrej, na nic se neptej, nepochybuj a věř všemu, co ti řekneme.“ Tohle je bohužel přesný popis chování policejních špiček i ministra Víta Rakušana po tragické střelbě na filozofické fakultě...

Vyšetření střelby na UK trvá dlouho, řekl Jelínek. Vysvětlil, proč by měl Rakušan odstoupit

Vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při které zemřelo 14 lidí a dalších 25 bylo zraněno, trvá příliš dlouho. V pořadu K věci to řekl politolog Lukáš Jelínek. Podle něj má smysl zřídit vyšetřovací komisi. Z hnutí ANO zároveň zaznívají apely na rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Důvody k odstoupení vidí i Jelínek. Podle něj to ale Rakušan neudělá, jelikož se blíží volby a vláda by se cítila oslabená.

Marvanová: Ať zasáhne Fiala, chceme odpovědi. Ani nevíme, kdo na fakultě velel policii

Rodiny obětí střelby na filozofické fakultě půl roku čekají na informace, policie ale mlží. Je to vůči nim neuctivé a traumatizující, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS senátorka Hana Kordová Marvanová, která některé pozůstalé zastupuje. Podle ní vše stojí na ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) a policii, aby pochybnosti definitivně rozsekla, to se ale ani po jednání před poslanci nestalo. „Ať zasáhne premiér,“ navrhla Marvanová s tím, že kabinet Petra Fialy (ODS) má v gesci Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) a může si říct o informace, které chybí k vyplnění bílých míst.

KOMENTÁŘ: Mlčení Rakušana po střelbě naštěstí řada médií ignorovala. Bez otázek pravda umírá

Zbývaly tři dny do Štědrého dne, chodby budovy filozofické fakulty byly ještě nasáklé pachem ze střelného prachu, ale ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) už plácal po ramenou policisty a chválil je za profesionální zásah, nepřipouštěl si žádné pochyby a naznačoval, že otázky ohledně postupu a zásahu policie nejsou na místě. Některá média se naštěstí ptala dál, zda během osudného dne přeci jen nenastaly chyby. Dnes víme, že nastaly a byla jich celá řada.

Podrželi jste dveře zrůdě, vyčetla matka oběti z fakulty policii. Oslovila i Rakušana

Den, na který čekali pozůstalí i veřejnost. Ve čtvrtek proběhlo zásadní jednání o tragické střelbě na Filozofické fakultě. Konečně zazněly některé odpovědi na otázky, které událost opakovaně vyvolávala. S vysvětlením však rodinní příslušníci obětí spokojeni nebyli. Matka jedné ze zesnulých studentek žádala rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a vedení policie a prohlásila, že vrahovi „podrželi dveře“.

Mašek: Lepší řízení zásahu na fakultě by zabránilo masakru. Letocha práci policie hájil

Na čtvrtečním jednání bezpečnostního výboru se budu ptát na operační a taktické řízení zásahu policie na Filozofické fakultě UK, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda výboru Poslanecké sněmovny Jiří Mašek (ANO). Podle něj by totiž při lepší koordinaci řízení ztráty na životech nebyly tak velké. Poslanec Petr Letocha (STAN) ale práci policie hájil. Podle něj se řídila informaci, které jí byly podány.

Skandální, kritizuje počínání policie na fakultě Valeš. Zmínil Rakušanovu největší chybu

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) i policie nesou za tragédii na filozofické fakultě politickou odpovědnost, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš v souvislosti s novými informacemi z policejního spisu. Počínání strážců zákona před střelbou označil za trestuhodné a skandální. Zmínil také, v čem udělal Rakušan, ale i zásahové jednotky, největší chybu.

Rakušan by měl vysvětlit dění před útokem na UK, míní komentátoři. Informace přicházejí pozdě

Mezi prosincovou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a předcházející vraždou v Hostouni uplynuly více než dvě hodiny. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ale doposud nevysvětlil, co se v mezičase dělo, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis. Velké množství nezodpovězených otázek kritizovala také europoslankyně Kateřina Konečná (STAČILO!). Podle komentátora Martina Schmarcze mělo státní zastupitelství uvolnit informace dříve vzhledem k tomu, že nejde o normální trestný čin, ale o výjimečný případ.

Česká policie má pohotovost kvůli terorismu. Podezřelý cizinec byl zadržen, tvrdí Rakušan

Aktualizováno

Česká policie se v noci na neděli přepnula do režimu pohotovosti. Pracuje s informací, že může dojít k teroristickému útoku na veřejnou infrastrukturu, posílila proto preventivně hlídky na veřejných místech. Hlídá například nádraží či obchodní centra. Opatření se týkají pouze Prahy, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který na sociální síti X následně oznámil, že policie zadržela jednu podezřelou osobu. Opatření mají trvat do odvolání.

Lidé se naposledy rozloučili s tragicky zesnulým hasičem Lukášem. Dorazil i ministr vnitra

Rodina a přátelé se v pondělí naposledy rozloučili se sedmadvacetiletým hasičem Lukášem, který před týdnem spolu se třiačtyřicetiletým kolegou Mariánem zahynul při nehodě na dálnici D1. Na smuteční obřad, který se konal v Trenčianských Stankovcích, dorazili dokonce slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok a nově zvolený prezident Peter Pellegrini.