reklama
CNN Prima News ministr zahraničí

ministr zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zahraničí“

Na Slovensko už po první dávce vakcíny, oznámil Kulhánek. Od kdy možnost platí?

Aktualizováno

Od 9. července do 9. srpna budou moci Češi na Slovensko cestovat ihned po první dávce vakcíny proti COVID-19 a nebudou muset nastoupit do karantény. Novinářům to ve středu sdělil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Slovensko přitom nedávno oznámilo, že bude od pátku až na výjimky vyžadovat při vstupu do země karanténu od cestujících, kteří nejsou plně očkováni.

Kulhánek: Cestování po pandemii je pro lidi nadechnutí. Měli by se ale nechat očkovat

Udržení bezpečnosti v Evropě, její ekonomická prosperita a spolupráce namísto rivality a konfrontací patří podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) mezi české národní zájmy v rovině zahraniční politiky. Kromě toho patří mezi priority ministra, který do funkce nastoupil v dubnu, zajištění co nejsnazších podmínek pro bezpečné cestování a ekonomická diplomacie. Kulhánek také vyzval občany k očkování proti covidu, které považuje za jedinou cestu k normálu.

Kulhánek: Dialog s Ruskem? Musí nás stáhnout ze seznamu nepřátelských zemí

Jedním z předpokladů pro seriózní politický dialog s Ruskem by bylo stažení České republiky ze seznamu zemí, které nejsou přátelské, na němž je Česko po boku Spojených států. Řekl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vztahy s Ruskem by měly podle něj být pragmatické a postavené na vzájemném respektu. Rozhodnutí o jejich směřování ale bude až na příští vládě, míní ministr.

Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku

„Podle prezidenta Miloše Zemana je třeba vyslat jasný signál, že diktátorské praktiky nemají v Evropě co dělat,“ řekl v sobotu na tiskové konferenci po schůzce s hlavou státu ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Na setkání se shodli, že Česko podpoří rozšíření sankcí vůči Bělorusku. Také mluvili o přípravách uspořádání dvou summitů v Česku během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku.

Kulhánek o roli ministra: Moc nespím, je to stres. Kolegové mi říkali, ať zpomalím

Moc nespím, je to obrovský stres, řekl CNN Prima NEWS o roli ministra zahraničí šestatřicetiletý Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten je šéfem české diplomacie přes měsíc. Během něj vyjel na 10 zahraničních cest a navštívil 11 zemí. V rozhovoru popsal, jak jeho pracovní zátěž zvládá rodina, zda lituje, že místo ve vládě přijal, a jaká tam v současné době panuje atmosféra.

Tiskovku narušila želva. Vstup zemí Balkánu do EU nesmí mít její tempo, varuje Kulhánek

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) o víkendu navštívil Severní Makedonii a Albánii. Spolu se šéfy diplomacie Rakouska Alexanderem Schallenbergem a Slovinska Anže Logarem jednali s tamními prezidenty, premiéry i svými protějšky. Návštěva se týkala především podpory vstupu zemí západního Balkánu do Evropské unie. Na tiskové konferenci v Tiraně ale ministry překvapila želva.

Náměstkem ministra zahraničí se stal Jan Kohout. Má blízko k Zemanovi i Benešové

Aktualizováno

Bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout je od pondělí politickým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě, předtím o záměru informovaly Lidové noviny (LN). Kohout bude mít na starosti koordinaci příprav českého předsednictví v Evropské unii a agendy OSN a středoevropské spolupráce.

reklama