reklama
CNN Prima News ministr zahraničí

ministr zahraničí

Výpis příspěvků ke štítku „ministr zahraničí“

Smrt politika Amesse policie šetří jako teroristický čin. Johnson přišel uctít památku

16. října 2021 14:36

Policie označila páteční smrtelný útok nožem na britského konzervativního poslance Davida Amesse za teroristický čin. Počáteční vyšetřování odhalilo „možnou motivaci spojenou s islámským extremismem“, uvedla. Na místě činu byl zadržen 25letý muž, který je podle televize Sky News britským občanem somálského původu. Politici útok označili za útok na demokracii. Na místo incidentu v sobotu dorazil britský premiér Boris Johnson.

Škatulata v britské vládě. Premiér Johnson mění ministry, startuje tak éru po covidu

15. září 2021 18:20

Britský premiér Boris Johnson ve středu zahájil dlouho očekávanou reorganizaci svého kabinetu. Ve funkci ministra zahraničí skončil Dominic Raab, z vlády ale neodchází. Přesune se na ministerstvo spravedlnosti a bude nově také místopředsedou vlády. Z čela justice naopak odchází Robert Buckland, rezignaci oznámili také ministr školství Gavin Williamson a ministr pro bydlení Robert Jenrick. Novou šéfkou diplomacie bude Liz Trussová, ministrem pro bydlení pak Michael Gove.

Děti se vyhnou karanténě. Kulhánek kvůli táborům slibuje snazší návrat z dovolené

29. července 2021 15:32

Úleva pro rodiče. Tak ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) nazval novinku, kterou zveřejnil na Twitteru. Děti ve věku od šesti do 12 let by nemusely před návratem z červených a tmavě červených zemí podstupovat test. Po příjezdu by navíc mohly na PCR test ihned, a nemusely by tak čekat pět dní v karanténě. Změnu by měla v pátek posvětit vláda.

Na Slovensko už po první dávce vakcíny, oznámil Kulhánek. Od kdy možnost platí?

7. července 2021 18:31
Aktualizováno

Od 9. července do 9. srpna budou moci Češi na Slovensko cestovat ihned po první dávce vakcíny proti COVID-19 a nebudou muset nastoupit do karantény. Novinářům to ve středu sdělil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Slovensko přitom nedávno oznámilo, že bude od pátku až na výjimky vyžadovat při vstupu do země karanténu od cestujících, kteří nejsou plně očkováni.

Covidová čísla rostou. Ministr zdravotnictví Vojtěch ale neví, kde se lidé nakazili

3. července 2021 05:37

V České republice pomalu rostou počty nakažených covidem. Hodnota reprodukčního čísla se dostala na 1,3. Situace se nejvíc zhoršuje v Praze. Počet pozitivně testovaných se ale zatím pohybuje na stovkách denně, a hygiena by tak měla mít dost prostoru, aby vytrasovala, kde se nakazilo nejvíce lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to však neví.

Kulhánek: Cestování po pandemii je pro lidi nadechnutí. Měli by se ale nechat očkovat

27. června 2021 09:09

Udržení bezpečnosti v Evropě, její ekonomická prosperita a spolupráce namísto rivality a konfrontací patří podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) mezi české národní zájmy v rovině zahraniční politiky. Kromě toho patří mezi priority ministra, který do funkce nastoupil v dubnu, zajištění co nejsnazších podmínek pro bezpečné cestování a ekonomická diplomacie. Kulhánek také vyzval občany k očkování proti covidu, které považuje za jedinou cestu k normálu.

Kulhánek: Dialog s Ruskem? Musí nás stáhnout ze seznamu nepřátelských zemí

27. června 2021 08:14

Jedním z předpokladů pro seriózní politický dialog s Ruskem by bylo stažení České republiky ze seznamu zemí, které nejsou přátelské, na němž je Česko po boku Spojených států. Řekl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vztahy s Ruskem by měly podle něj být pragmatické a postavené na vzájemném respektu. Rozhodnutí o jejich směřování ale bude až na příští vládě, míní ministr.

Robustní sankce proti Bělorusku. Země EU odpoví rázně na zadržení Prataseviče

21. června 2021 12:57

Ministři zahraničí zemí Evropské unie v pondělí dosáhli politické shody na hospodářských sankcích proti běloruskému režimu. Novinářům to v Lucemburku řekl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek, podle něhož by měly postihy zaměřené na několik konkrétních odvětví běloruské ekonomiky citelně zasáhnout autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka.

reklama