reklama
CNN Prima News ministryně spravedlnosti

ministryně spravedlnosti

Výpis příspěvků ke štítku „ministryně spravedlnosti“

Kárná žaloba na Pavla Zemana: Benešová navrhuje snížení platu na půl roku

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. S informací přišel web Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.

Hamáček: Prezidenta mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus. Před projevem ho navštívil

V kauze Vrbětice mohl prezidenta Miloše Zemana ovlivnit exprezident Václav Klaus. Svou domněnku sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. „Navštívil ho před projevem,“ uvedl. Následně sdělil, že si premiér Andrej Babiš (ANO) předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) kvůli jejím výrokům o „několika vyšetřovacích verzích“.

Benešová potvrdila Zemanova slova o Vrběticích. Podezření padá i na majitele skladu

Policisté v souvislosti s vrbětickou kauzou pracovali dokonce s více než dvěma vyšetřovacími verzemi. V rozhovoru pro Novinky.cz to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která tak potvrdila slova prezidenta Miloše Zemana z nedělního mimořádného projevu. Do výbuchu mohl být navíc podle vyšetřovatelů zapojen i majitel firmy Imex Group. Právník společnosti to odmítá.

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Jakub Michálek: Ministerstvo spravedlnosti činí některé kroky ve prospěch Agrofertu

Šéf pirátských poslanců Jakub Michálek v Partii uvedl, že ministerstvo spravedlnosti činí některé kroky, které jsou ve prospěch Agrofertu. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) oponuje: „Piráti mají paranoidní představy. Vylučuji, že kroky ministerstva souvisí s panem Babišem.“ V pořadu Partie na CNN Prima NEWS debatovali politici o justici, koronavirové krizi, budoucnosti náměstka Romana Prymuly i o premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

reklama