reklama

ZEDKO: Je potřeba si uvědomit, že tým není o jednom hráči

SINNERS na esportové scéně figurují teprve od ledna, i tak ale svou premiérovou účast na Vodafone MČR v počítačových hrách dokázali proměnit v titul mistrů ČR. Čtyři hráči mistrovské sestavy se radovali poprvé v kariéře, Jindřich „ZEDKO“ Chyba naopak pověsil na krk zlatou medaili již potřetí.

reklama

Získal jste už třetí titul mistra ČR. Ceníte si ho nejvíce?
Cením si stejně každého titulu. Být mistr České republiky je super.

Jako jediný ze SINNERS jste už titul měl, viděl jste na ostatních větší zájem ho získat?
Myslím, že to bylo určitě znát. Věděli jsme, že si to za celou sezónu zasloužíme, a byli bychom hodně zklamaní, kdybychom nevyhráli.

Souhlasíte s tvrzením, že šlo herně o nejkvalitnější CS:GO turnaj, co tu kdy byl?
Určitě souhlasím. V minulosti to bylo jen o pár týmech, na letošním MČR bylo potřeba počítat s každým soupeřem. Každý měl vysoké kvality.

Pojďme ale postupně. Už ve skupině jste se hodně zapotili. Čím byl způsoben pomalejší start?
Upřímně nevím. Naše starty jsou vždy zrádné a pomalé, když ale chytneme začátek, tak jsme neporazitelní a dobře to víme.

V semifinále jste dokonce dvakrát vysoce prohrávali. Jak se zrodily ty dva comebacky?
Na první mapě jsme prohrávali 7:0, i když tam bylo občas pár kol, které jsme buď aimfainuli nebo nastala miskomunikace. Ale jakmile jsme dali první bod, věděli jsme, že už jdeme vyhrát. Druhá mapa byla o dost těžší, nemohli jsme se chytit za T stranu, kde eSuba hrála fakt dobře. Naše CT strana je silná, jak už zmiňoval několikrát beastik v rozhovorech. Ukázali jsme, že tak opravdu je a potvrdili silnou psychiku.

Jsou právě mentální síla a schopnost adaptace během mapy vašimi zbraněmi, které vás odlišují?
Mentálně jsme na tom opravdu výborně a nikdy nevypouštíme zápas, i kdybychom prohrávali 15:0.

Koho byste mimo Entropiq z MČR vyzdvihl, že předvedl vysokou kvalitu a ukázal velký potenciál?
Myslím, že ECLOT zahráli určitě perfektně. Oni byli ti, kteří si medaili na tomto MČR určitě zasloužili.

Ve finále jste vedli 2:0, ale co mapa Dust 2? Začalo vám prostě a jednoduše všechno vycházet?
Upřímně Dust2 moc nahraný nemáme, ale když se rozjede NEOFRAG, my všichni společně s ním a neprohráváme důležitá kola, tak už je to poměrně lehké. Řekl bych, že ke comebacku vedlo určitě i trošku štěstíčka.

Čím vám dělali Entropiq největší problémy?
Inferno jsme si pohlídali, tam nám potíže moc nedělali. Dust2 super comeback, ale Entropiq zahráli určitě lépe Mirage než my. Neuměli jsme se tam adaptovat na jejich hru, což se málokdy stává. Nuke už byla jen otázka času, kdy to ukončíme. Nemyslím si, že by byli na Nuke lepší než my.

Individuálně vám to padalo všem, ale množí se názory, že nebýt NEOFRAGa, tak turnaj nevyhrajete. Co myslíte vy?
Určitě je NEOFRAG stroj a všichni to víme, ale není to jen jeho práce. My všichni děláme pro tým, co je potřeba. Je potřeba si uvědomit, že tým není o jednom hráči.

Jak jsou od vás odlišní SINNERS jako in-game leader a teď s beastikem?
Můj IGL styl byl spíše na CZSK týmy, takový běhačky pospolu a čistě na refragy, i když to vyšlo i proti complexity (smích). Ale beastik se toho chopil jako borec. Baví ho to a jde vidět, že je inteligentní hráč. Nutí nás k pomalé hře, která je do Evropy více než výborná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu
Velká Británie

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu

Britský premiér Boris Johnson ve středu potvrdil, že od 27. ledna v Anglii skončí většina zbývajících koronavirových omezení. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova, informují zahraniční agentury. Vědci se podle premiéra domnívají, že vlna způsobená koronavirovou variantou omikron již dosáhla vrcholu.

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

Aktualizováno

Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

Říhová: Pandemie na jaře skončí. I omikron s dalším virem může vyvolat těžký průběh

Nová varianta koronaviru omikron je sympatická, protože nezpůsobuje tak těžké průběhy. Ve spojení s jinými viry ale hrozí komplikace, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS imunoložka, mikrobioložka a bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd Blanka Říhová. Podle ní bychom se už na jaře mohli dočkat tolik vytoužené „tečky“ za koronavirem.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama