reklama

SINNERS potvrdili svou pozici domácí jedničky. Stali se mistry ČR v CS:GO

V grandfinále letošního jubilejního desátého MČR v počítačových hrách se utkaly hned dvě nové herní organizace, které spatřily světlo světa teprve letos. I přesto šlo o ukázku toho nejlepšího domácího Counter-Striku a velmi těsný souboj, v němž ale Sinners potvrdili svou dominanci na domácí půdě vítězstvím nejprestižnějšího turnaje na scéně, Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách.

reklama

Přestože se letos MČR konalo pouze v on-line podobě, na diváky čekala během pěti herních dní kopa zábavy. V nově vybudovaném esportovém studiu na rozloze více než 400 metrů čtverečních se o živý přenos a zprostředkování zážitku divákům postaralo víc jak 50 členů produkčního týmu, a to včetně profesionálních komentátorů a analytiků.

Inferno

V BO5 sérii je výhodnější si jako první vybírat mapu, takže SINNERS Esports šli na své Inferno. V prvním kole je však zastavil leckr s netradičními „dualkami“ a Entropiq zvládli i následnou obranu. Třetí kolo však znamenalo první bod pro SINNERS, kteří si na svého soupeře počíhali pouze s Deagly, na což navázali dalšími dvěma body a dostali se do vedení. V šestém kole se hříšnici rozhodli jít na Áčko, kde byl soupeř lépe připraven, a po následných čtyřech AWP killech od capseNa šli Entropiq opět do vedení. Další velkou individuální akci hned na to ale předvedl ZEDKO, když potrestal hráče soupeře a se dvěma životy vyhrál 1v3 clutch, na jehož počátku měl pouze Tec-9. SINNERS tímhle poprvé v zápase odstartovali delší sérii vyhraných kol v řadě, kterou Entropiqdokázali kontrovat až ve dvou posledních, kdy to lépe na A site vyšlo právě jim, když pálil ostrými třeba daxen.

Entropiq v předchozích dnech ukázali, že se Inferna nebojí, což chtěli předvést hned v pistolkách, kdy objevili takřka opuštěné Béčko. SINNERS však ve čtyřech hráčích vytáhli z druhé strany mapy banán dozadu a následný retake s přehledem zvládli. Po dvou dalších bodech pro hříšníky bylo velice klíčovým kolem devatenácté, které Entropiq sice otevřeli, ale NEOFRAG riskantně vytáhl banán a heroicky zmařil šance soupeře. Poté se individuálně ukázal CaNNiE se svým holdem A longu, na což navázal pro změnu ZEDKO – když Entropiq zaútočili na správnou stranu mapy, ale momentum bylo jasně na straně SINNERS. Leckr další entry fragy sice zúročil v sedmý bod, následně ale beastik a spol. dvacáté třetí kolo ustříleli a do série vstoupili jasnou výhrou 16:7.

Dust 2

Na druhé mapě Dust 2 se potřebovali ukázat Entropiq, ale SINNERS zvládli úvodní dvě kola. Entropiq si poradili s prvním nákupem, ale poté zaúřadoval prvek jménem NEOFRAG, když vyběhl ze smoke a zaskočil soupeře při útoku na Áčko. Následný force buy Entropiq však vyšel a díky AJTTově openům v kole dalším šli poprvé do vedení. Právě AJTTovi to na Dust 2 opravdu pálilo a Entropiq na něj spoléhali. Na druhé straně střílel nejlépe SHOCK, ale v devátém kole s jedinou zbraní neměl štěstí a Entropiq už vedli 6:3. Svůj moment slávy poté zaznamenal ZEDKO, když přes smoke sestřelil dva hráče jednou střelou. Entropiq dokázali ztrácet zbraně i proti slabším nákupům, ale dobrým útokem si získávali jeden bod za druhým a T stranu vyhráli 10:5.

SINNERS ve druhých pistolkách okamžitě snížili, ale Entropiq poté přečetli pohyb soupeře na jedničku. Přiložili bod k bodu a vedli již 14:6, takže jim chyběly už jen dva krůčky ke srovnání série. In-game leader hříšníků beastik ale řekl ne a zavelel na comeback pushem na A, při kterém posbíral tři jedničky s Deaglem. Zlomové kolo bylo hned to následující, když se NEOFRAG při 2v3 situaci rozhodl peeknout z A site CT spawn a vysprayoval všechny soupeře najednou. O dvě kola později CaNNiE zvládl neuvěřitelnou 1v2, když AJTT zpanikařil a rozběhl se s nožem. V dohrávkách kol vycházelo SINNERS naprosto všechno, a i když někdy přispěla špetka štěstí, tak díky komunikaci to většinu času nebyla náhoda. Zlomeným Entropiq se nedařilo vůbec nic, a to ani například ve chvíli, kdy SINNERS naběhli přímo na savenuté AWP. Deset kol v řadě znamenalo comeback na 16:14.

Mirage

První příležitost na zakončení finále měli SINNERS Esports na mapě Mirage, tedy své druhé volbě. V pistolkách se jim podařilo zkoordinovat útok na A site ze všech stran, na což navázali dalšími dvěma body, ačkoliv daxen urputně bojoval a byl se svým Deaglem proti. Tohle jméno si dobře zapamatujte, protože právě on byl tahounem svého týmu na třetí mapě série, společně s HONESem, který byl hlavním strůjcem prvního bodu Entropiq. Těch dokázali přidat celkem pět v řadě, než se probudil NEOFRAG, který vyčaroval vyhraný 1v4 clutch. Ten si rozdělil na jednotlivé duely. Hlavní úderné duo Entropiq úřadovalo i nadále a jediný další bod už za útok dokázali dát SINNERS jen tehdy, když CaNNiE otevřel kolo dvěma killy s AWP. Entropiq byli na soupeři připraveni.

V pistolkách druhé strany se Entropiq nebojácně vydali na Áčko, kde NEOFRAG nejprve poslal "VAC shot" přes smoke a se spoluhráči pak bombu v poklidu dobyl. Entropiq ale díky plantu nakoupili a force buyem zlomili ekonomiku soupeře, protože další dvě kola byla čistá, tedy bez ztráty jediného hráče. Ve dvacátém kole se sice AJTT nedostal včas k plantu, ale Entropiq hráli v daleko větší pohodě – ba co víc, vyvarovali se zlomovým chybám a vyhrávali klíčové souboje, na rozdíl od ztraceného Dustu 2. Daxen a HONES dominovali také za útočnou stranu a společně nasbírali 60 killů – sám daxen poslal sérii na čtvrtou mapu díky neskutečnému skóre 36:15.

Nuke

Čtvrtou vyvolenou mapou byl Nuke, kde SINNERS začali ubráněným Béčkem, ačkoliv daxen se hodně šikovně pokoušel o 1v4 clutch. Entropiq si oblíbili průchod dveřmi dolů, což ale SINNERS příliš nevadilo, protože to soupeři dovolovali dokola a dokola. Více než dílčí úspěchy to ale ze začátku strany nepřinášelo, naopak SHOCK parádním 1v2 clutchem v šestém kole zvýšil skóre již na 5:1. V devátém kole se Entropiq rozhodli změnit tempo a rychlým útokem na A zaskočili soupeře a třetí bod následně získali po průchodu dolů a zvládnutém 5v5 afterplantu. Hodně klíčový byl leckr, který o chloupek zvládl 1v1 situaci a často chodil přes šachtu dolů právě on, aby nabíhal hráči na rampě do zad. Skóre 9:6 pro SINNERS Esports nechávalo Nuke zatím otevřený.

Hříšníci přešli na útočnou stranu, kde pistolky musel zachraňovat v 1v2 clutchi beastik. Po dvou „povinných“ kolech díky NEOFRAGovi zvládli SINNERS i to další a vedli už 13:6. NEOFRAG byl nejlépe střílejícím hráčem na mapě, ale tentokrát to nebylo o šílených akcích, nýbrž o neustálém fragování. Po dobrém holdu B site se SINNERS dostali dokonce do vedení 15:8 a k zisku titulu mistrů ČR měli sedm příležitostí, takže se nemuseli bát riskovat. Soupeř ale začal skóre stahovat. Důležité killy dával například capseN, zatímco při jednom postupu venkem do exitu SINNERS zapomněli jeden smoke. Horní site pro změnu držel leckr, HONES zariskoval a snažil se rozhodit soupeře netradiční autosniperkou.

SINNERS Esports na turnaji hráli celou řadu vyrovnaných map, v nichž prokázali vytříbené individuální kvality i neskutečnou týmovost, která byla klíčová především v pozdních kolech zápasů. Celá základní pětice kromě ZEDKA získává titul mistra ČR poprvé v kariéře. SINNERS tímto vítězstvím dovršili neuvěřitelnou cestu letošního roku. Vznikli v lednu jako supertým, který tu měl vše vyhrát – a to se jim nakonec povedlo. Gratulace ke skvělému výkonu však patří i Entropiq, kteří byli rovnocenným soupeřem a svým výkonem po všech stránkách potvrdili, že ve finále našlapaného turnaje nebyli náhodou.

Novými mistry ČR pro rok 2020 je šestice v tomto složení:

  • Jindřich „ZEDKO“ Chyba
  • Sebastian „beastik“ Daňo
  • Max „SHOCK“ Kvapil
  • Hubert „CaNNiE“ Ludwig
  • Adam „NEOFRAG“ Zouhar
  • Michal „KETUBOR“ Csontoš – trenér
Tagy:
esport MČR mistrovství Counter Strike Counter-Strike: Global Offensive Gaming Sinners Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách
Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

ON-LINE 13. den OH: Fantastická Mäki. Sedm měsíců po porodu zaběhla rekord a je ve finále
OH 2021

Živě
ON-LINE 13. den OH: Fantastická Mäki. Sedm měsíců po porodu zaběhla rekord a je ve finále

Česká medailová sbírka, která v Tokiu čítá již osm cenných kovů, se ve středu nejspíš nerozšíří, byl však pokořen český rekord. Kristiina Mäki překonala v olympijském semifinále běhu na 1 500 metrů běh Ivany Walterové z roku 1986, a postoupila tak do finále. Oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch zaznamenali v kvalifikaci svá sezónní maxima a postoupili do finále, v rozjížďkách se rovněž dařilo deblkajaku ve složení Josef Dostál, Radek Šlouf.

Úprk běloruských atletů. Po sprinterce prchá i stříbrný olympionik a sedmibojařka

Běloruská sprinterka Kryscina Cimanouská není jedinou atletkou, která se odmítla vrátit do své vlasti. Kvůli tamní politické situaci se nechtějí vrátit ani stříbrný olympijský medailista z pekingského desetiboje Andrej Kravčenko a jeho žena, kterou je úspěšná sedmibojařka Jana Maximová. Společně se rozhodli, že nadále budou žít v Německu. A to kvůli diktatuře prezidenta Alexandra Lukašenka. Cimanouská protestuje „jen“ proti chybám funkcionářů na olympiádě.

Většina nakažených covidem měla ukončené očkování. Podstatný je průběh, uklidňuje expert

Výzkum z amerického městečka Provincetown ve státě Massachusetts ukazuje, že očkovaní mohou v sobě nosit stejné množství viru jako lidé, kteří vakcinaci ještě nepodstoupili. Vědci Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) totiž zveřejnili data, z kterých vyplývá, že tři čtvrtiny z celkových 469 nakažených mají uzavřené očkování. Imunolog Jaroslav Svoboda ve vysílání CNN Prima NEWS vysvětlil proč.

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

Léto plné tragédií. Tak reagoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

Prskavec: Před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu. Na dovolenou pojedu pod stan

Večer před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu, rád se koukám na pohádky se šťastným koncem, prozradil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS olympijský vítěz Jiří Prskavec. Zároveň zlatý medailista z vodního slalomu řekl, že chce vzít za odměnu rodinu na dovolenou, nejspíš pojedou pod stan. Vyjádřil se i ke „covidovému letu“ české výpravy do Tokia.

Nové Audi RS 3 zajelo na Nürburgringu stejný čas jako Bugatti Veyron

Nové Audi RS 3 za jejímž volantem seděl tovární jezdec Frank Stippler, překonalo současný rekord mezi kompaktními vozy na okruhu Nürburgring Nordschleife o 4,64 sekundy. S časem 7:40.748 je dokonce stejně rychlé, jako bylo v roce 2005 Bugatti Veyron! K rekordnímu času přispěl zejména přeplňovaný zážehový pětiválec s objemem 2,5 litru a také systém Tourque Splitter, který zajistil optimální rozdělování točivého momentu na zadní nápravě. Šlo však o zcela sériový vůz.

Živý odtud neodejdu, řval ukrajinský veterán. S granátem v ruce vtrhl na vládu

Policie v Kyjevě zadržela muže, který ve středu s granátem v ruce vtrhl do sídla ukrajinské vlády a hrozil jeho odpálením. S odkazem na mluvčího ministerstva vnitra o tom informují tiskové agentury. Útočník se po vyjednávání policii vzdal a za své chování se omluvil, incident se obešel bez výbuchu. Policie mezitím potvrdila, že granát byl pravý. Muži hrozí až 15 let vězení.

reklama

Domácí zpravodajství

Dodávka smetla dva silničáře, kteří pokládali dopravní značení. Na místě zemřeli

Aktualizováno

Dva lidé zemřeli ve středu ráno při srážce nákladního automobilu a dodávky v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu jel ve směru od Starého Města na Kunovice. Z doposud přesně nezjištěných příčin na rovném úseku vozovky přehlédl při pravé krajnici stojící automobil Peugeot Boxer, u kterého dva pracovníci pokládali přenosné značení. Při nárazu do stojícího automobilu oba pracovníci ve věku 57 a 58 let zemřeli.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Postřelil strážníka, trestně stíhán ale zřejmě nebude. Podle znalce byl muž nepříčetný

Březnový případ střelby na benzince v Trutnově, kde skončil postřelený jak zloděj, tak strážník městské policie, má zajímavé pokračování. Pachatel se s největší pravděpodobností nedostane ani před soud. Je totiž podle lékařů psychicky nemocný a měl by se léčit v detenčním zařízení. Policisté také nově zveřejnili zbraňový arzenál, který u sebe v době incidentu měl, a trutnovští strážníci video zachycující jeho jednání před střelbou.

reklama