CNN Prima News Mladá Boleslav

Mladá Boleslav

Výpis příspěvků ke štítku „Mladá Boleslav“

Šmídek zneužíval nevlastní dceru. Nepohodlného svědka zaživa pohřbil na dno odpadní jímky

Zvrácené sexuální touhy a strach z usvědčení. To byly dva hlavní faktory, které Jaromíra Šmídka dohnaly až k brutální vraždě. Za svůj cíl si vybral jednadvacetiletého mladíka, který se dozvěděl o tom, že Šmídek sexuálně zneužívá sedmiletou nevlastní dceru, a rozhodl se, že proti němu bude svědčit. Za svou odvahu zaplatil ale nejvyšší cenou. Bezcitný deviant ho zaživa pohřbil do odpadní jímky. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Byl jsem opilý a nic si nepamatuji, hájí se muž. Nevidomého shodil do rozvodněné Jizery

Byl jsem opilý. Tak se hájí u středočeského krajského soudu devětatřicetiletý muž, který podle obžaloby zavraždil handicapovaného. Na jaře letošního roku shodil z mostu v Mladé Boleslavi bezbranného slepce do řeky. Ten se v Jizeře utopil. Tělo mrtvého muže řeka vydala až měsíc po hrůzném činu. Obviněnému hrozí, že za mřížemi může skončit až na 18 let.

Fotbalová Sparta válí, ve šlágru porazila Plzeň. Viktoria prohrála po 12 soutěžních výhrách

Fotbalisté pražské Sparty zdolali ve šlágru 10. kola první ligy Plzeň 2:1. Obhájce titulu zůstal v sezoně nejvyšší soutěže neporažen, z toho poosmé zvítězil. V neúplné tabulce si upevnil první místo před městským rivalem Slavií. Viktoria prohrála po rekordních 12 soutěžních výhrách, z toho po šesti v lize. Z třetí pozice ztrácí na vedoucí Spartu sedm bodů, k dobru má ale odložené utkání v Mladé Boleslavi.

Letošního charitativního happeningu TERIBEAR se může zúčastnit každý a odkudkoli

Nadace Terezy Maxové dětem připravila ve spolupráci s partnery již devátý ročník sportovně charitativního happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem. V letošním roce proběhne happening ve virtuální podobě, díky technickému řešení a chytrým telefonům/hodinkám se do něj může zapojit každý v rámci ČR i za jejími hranicemi. Akce startuje 14. září a nonstop se můžete zapojit do 23. září. Princip akce zůstává stejný, v kteroukoliv denní či noční dobu můžete po celých deset dní, kdy akce probíhá, svým vlastním pohybem, ať už chůzí, či během, pomáhat ostatním – kdykoliv a odkudkoliv. Za každý zdolaný kilometr věnují partneři 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Registrovat se můžete na www.teribear.cz. Pro ty, kteří preferují komunitní formát akce, máme dobrou zprávu – 13. září se bude v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi konat jednodenní charitativní akce TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví: powered by ŠKODA AUTO.

Češi odškodnění od Volkswagenu nedostanou. Soud jejich žalobu v aféře dieselgate zamítl

Středočeský krajský soud ve středu definitivně odmítl žalobu společnosti Safe Diesel o odškodnění kvůli takzvané aféře dieselgate. Soudy se proto nároky českých majitelů vozů Volkswagen vybavených naftovými motory se softwarem, jenž manipuloval s emisemi, zabývat nebudou. Odvolací senát potvrdil rozhodnutí soudu v Mladé Boleslavi, podle kterého české právo společnou žalobu prostřednictvím společnosti Safe Diesel nedovoluje.