CNN Prima News Mnichov

Mnichov

Výpis příspěvků ke štítku „Mnichov“

Jediná návštěva Alžběty II. v Česku: Setkání s Havlovou fenkou i náznak omluvy za Mnichov

10. září 2022 05:28

Praha ji okouzlila a složila poklonu i Brnu. „Praha je opravdu krásná a jak bych mohla zapomenout na uvítání, které mi připravili v Brně. A dokonce jste pro nás zařídili i počasí,“ pochvalovala si britská královna Alžběta II. jedinou návštěvu České republiky, kterou absolvovala od středy 27. do pátku 29. března 1996. Na rozdíl od věčně deštivého Londýna, v Česku paraple nepotřebovala.

50 let od krvavých her. Odplata byl jasný vzkaz „nes..te se do Židů“, říká historik

5. září 2022 12:44

Přesně před 50 lety se odehrál krvavý útok palestinských teroristů na izraelskou výpravu olympioniků v Mnichově. Po zpackaném zásahu německých policistů zůstalo mrtvých 11 sportovců, jeden příslušník zákona a pět únosců z osmi. Historik a autor knih o olympijských hrách v Londýně Martin Kovář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že tehdejší neschopnost německých orgánů byla skandální.

Putinovu dceru v zahraničí hlídala armáda agentů. Sledovali i její milostný život

26. srpna 2022 20:09

Dcera Vladimira Putina Katerina Tichonovová se v průběhu čtyř let tajně vydávala do západoevropských států, kde ji na každém kroku střežili příslušníci zpravodajské služby. Většinu cest přitom uskutečnila za svým milencem Igorem Zelenským, špioni tak o jejím milostném životě měli neustálý přehled. Agenty na svou dceru posílal samotný ruský prezident.

Ve věku 98 let zemřel Jiří Světlík. Pomáhal vězňům v lágrech, dostal za to dvacet let

17. srpna 2022 21:12

Ve věku 98 let zemřel v úterý bývalý politický vězeň Jiří Světlík. Oznámila to organizace Post Bellum, kterou o úmrtí informovala Světlíkova rodina. Za komunistické totality Světlík strávil více než deset let za mřížemi kvůli zapojení do skupiny, která pomáhala vězňům v lágrech. V roce 2018 získal Cenu Paměti národa, kterou uděluje Post Bellum od roku 2010 pamětníkům zlomových momentů minulého století za statečné postoje.

Hvězdný lezec Ondra. Na mistrovství Evropy bere bronz z boulderingu

13. srpna 2022 22:03

Lezec Adam Ondra získal na mistrovství Evropy bronzovou medaili v boulderingu a postaral se o druhý cenný kov pro české reprezentanty na multisportovním šampionátu v Mnichově po zlatu Ivety Miculyčové ve freestyle BMX. Vyhrál Rakušan Nicolai Uznik před Samem Avezouem z Francie. Eliška Adamovská obsadila na Königsplatzu šesté místo v disciplíně obtížnost.