CNN Prima News Mnichov

Mnichov

Výpis příspěvků ke štítku „Mnichov“

Děti fotbalisty Kanea měly obří štěstí. Policie šetří nehodu, po které skončily v nemocnici

Německá policie vyšetřuje dopravní nehodu, při které se zranily tři děti hvězdného fotbalového útočníka Bayernu Mnichov Harryho Kanea. Dopravní právník Uwe Lenhart deníku Bild řekl, že viník havárie, dvacetiletá řidička, by mohla být trestně stíhána za ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí mohou hrozit až tři roky ve vězení. Pokud policisté prokážou i její bezohledné chování, mohla by za mřížemi strávit až pět let. Při nehodě byly poškozeny tři vozy. Velitel hasičů, který na místě zasahoval, mluví o štěstí, že se nikomu nestalo nic vážného.

Nové elektrické SUV od BMW stojí podobně jako spalovací verze. Zaujme i prostorem

Po ne úplně vydařeném startu první generace BMW X2 se v Mnichově rozhodli vytrvat a na trh přivážejí jeho druhé vydání. Novinka ještě více sází na stylovou karoserii SUV-kupé, větší vnější rozměry a s tím související prostornější interiér, širokou paletu motorizací i na vytříbené jízdní vlastnosti. Elektrické provedení iX2 se pak může pochlubit cenou, která prakticky odpovídá té u spalovacích verzí. Krátce jsme ho projeli.

Pavel přislíbil dodávky munice pro Ukrajinu. Našli jsme zdroje v zahraničí, říká prezident

Česká republika našla v zahraničí zdroje stovek tisíc kusů dělostřelecké munice, kterou by mohla Ukrajině dodat v řádu týdnů, pokud s partnery v USA, Německu, Švédsku a dalších zemích zajistí financování. Během sobotní debaty na Mnichovské bezpečnostní konferenci to prohlásil český prezident Petr Pavel. Sehnat peníze pro takovou transakci ale podle něj nebude složité. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mu pak večer za pomoc České republiky poděkoval.

Silné sněžení ochromilo Německo: Ledovka na silnicích, stovky zrušených letů a zavřené školy

Německo ve středu kvůli silnému sněžení a ledovce čeká perný den, několik velkých letišť preventivně zrušilo stovky letů a na některých místech zůstanou zavřené i školy. Meteorologové varovali, že v západní a severní části země by mohlo během 24 hodin napadnout 15 až 35 centimetrů sněhu, na jihu se zase kvůli mrznoucím srážkám bude tvořit nebezpečná ledovka. Letiště v Saarbrückenu zcela přerušilo provoz, letiště ve Frankfurtu nad Mohanem zrušilo 600 ze zhruba tisícovky plánovaných letů a v poledne zastavilo další starty, 250 ze 650 leteckých spojů je odvoláno na letišti v Mnichově. Problémy jsou i na silnicích a na železnici, napsala agentura DPA.

Nejkouzelnější adventní trhy v Evropě 2023: Kde nasát tu pravou vánoční atmosféru?

Jsou hezčí adventní trhy v Drážďanech, Vídni, nebo Londýně? To můžete zjistit sami, když se vydáte na některý z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. Připravili jsme pro vás seznam těch, které stojí za to navštívit a načerpat tam sváteční atmosféru. V článku najdete otevírací dobu vyhlášených evropských adventních trhů, co vás na nich čeká, jak se tam dostanete a jaká v místě panují covidová opatření.

Provoz na letišti v Mnichově ochromila ledovka. Zrušení příletů a odletů se projeví i v Praze

Mnichovské letiště kvůli očekávané ledovce a silné námraze zrušilo pro část úterý všechny starty a přílety, výluka potrvá od zahájení denního provozu do 12:00 hodin. Letiště to oznámilo v tiskové zprávě. Omezení se dotkne i úterních spojů s pražským Letištěm Václava Havla. Kvůli přívalům sněhu se mnichovské letiště potýkalo s rozsáhlými omezeními už o uplynulém víkendu.