reklama
CNN Prima News Mnichov

Mnichov

Výpis příspěvků ke štítku „Mnichov“

Česko potřebuje zlepšit železniční spojení s Německem, ukazují nedávné události

22. srpna 2021 06:17

Německo je největším obchodním partnerem České republiky. Západnímu sousedovi prodáváme téměř 40 % veškerého exportu. Přesto doposud existuje pouze jediné kvalitní železniční spojení mezi oběma státy. Nedostatečnou kvalitu železnic v nedávné době prověřily dvě události, zaprvé bleskové povodně na Děčínsku a tragická nehoda vlaku na Domažlicku.

Rozzáří se Allianz Arena duhovými barvami? Němci chtějí protestovat proti Orbánovi

21. června 2021 10:54

Do netradičního hávu by se měla při středečním utkání fotbalového Eura 2021 Německo–Maďarsko zahalit mnichovská Allianz Arena. Na severu Mnichova u velké dálniční křižovatky, kde stadion stojí, by měla ve středu do okolí zářit duhová, znak homosexuální komunity. To vše na protest proti politice maďarského premiéra Viktora Orbána.

Trhák úvodu Eura pro Francouze. Němci v Mnichově padli po vlastním gólu Hummelse

15. června 2021 23:05

Šlágr mezi Německem a Francií uzavřel první rundu skupinových zápasů na fotbalovém Euru. Z utkání v Mnichově vydolovali tři body úřadující světoví šampioni, tedy francouzský výběr vedený koučem Didierem Deschampsem. Atraktivní duel dovedl k hubené výhře 1:0 díky vlastní brance německého stopera Matse Hummelse z prvního poločasu. Reprezentanti země galského kohouta dali po změně stran ještě dva góly, ale oba – jak se později ukázalo – padly z ofsajdu a neplatily.

Aktivista vyděsil fotbalisty na Euru. S padákem vletěl na trávník, zranil osvětlovačku

15. června 2021 22:34
Aktualizováno

Jen pár vteřin před začátkem zápasu německých a francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy v Mnichově přistál na hřišti ekologický aktivista na padáku opatřeném motorem. Podle agentury AP zřejmě seskočil ze střechy stadionu. Na padáku měl nápisy Greenpeace a Kick out oil (pryč s naftou – pozn. red.). Výkop utkání jeho akce nezpozdila.

BMW M4 přijíždí jako kabriolet. Výhradně s plátěnou střechou a chytrou čtyřkolkou

27. května 2021 09:07

Z dílen BMW M vyjíždí další supervýkonný model. Po sedanu M3 a kupé M4 jsme se dočkali také kabrioletu, který je přímo odvozen právě od třídveřového „kupátka“. Nové BMW M4 Competition Cabrio dostalo výhradně plátěnou stahovací střechu, inteligentní pohon všech čtyř kol a dobře známý šestiválcový motor s úctyhodnými parametry. Cena byla na českém trhu stanovena na 2 619 500 Kč včetně DPH.

reklama