CNN Prima News mobilní telefon

mobilní telefon

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní telefon“

Pomůže vám cítit se svěží a vypadat mladě. Zdravý spánek je dnes ale raritou

16. listopadu 2022 06:22

Je to jeden z nejpřirozenějších a také nejvýznamnějších způsobů, jak načerpat dostatek sil a osvěžit tělo i mysl. Spánek. Ovšem věděli jste, že správně spát dovede čím dál méně lidí? Na vině je naše neschopnost zříct se ve večerních hodinách všech moderních vymožeností, které nám současná doba nabízí, a také zastavit mozek, který neustále vyhledává nové a nové podněty, což nám nedovolí usnout. Při nedostatku spánku ale člověk ztrácí výkonnost, náladu i zdraví. To všechno v konečném součtu znamená i to, že rychleji stárneme. Jak znovu začít spát kvalitně, abychom se ráno budili svěží a odpočatí? Sepsali jsme vám základní pravidla spánkové hygieny.

Neuvěřitelná příčina požáru supermarketu v Chodově. Zapálil ho mladík kvůli telefonu v košíku

9. listopadu 2022 13:00

Západočeští kriminalisté obvinili kvůli devastujícímu požáru supermarketu v Chodově na Sokolovsku teprve osmnáctiletého mladíka. Požár prodejnu v neděli brzy ráno do základů zničil, škoda je skoro padesát miliónů korun. Policisté muže stíhají na svobodě. Požár měl totiž založit neúmyslně. Navíc díky souhře jen těžko uvěřitelných okolností.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Podvodů po telefonu přibývá. Jak se telešmejdům bránit?

29. října 2022 18:30

Telešmejdi přitvrdili. Přibývá totiž stížností na podvodné nabídky zboží po telefonu. A to i přesto, že už čtyři měsíce platí nová pravidla postihující takové jednání. Ukážeme vám, jak se bránit. To i další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS startují v 18:55.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

29. října 2022 06:27

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Příšerná statistika. Češi skáčou podvodníkům na lep, ti dokážou falšovat i telefonní čísla

15. října 2022 15:40

Česká republika trpí pod náporem kybernetických podvodů. Ve srovnání s loňským rokem policie zaznamenala obrovský nárůst kybernetické kriminality a s nervozitou vyhlíží letošní Vánoce, kdy bývají podvodníci velice aktivní. Mnozí z nich dokážou kromě falešných e-mailových výzev od známých institucí napodobit také telefonní čísla a vydávat se za bankéře. „Snaží se zmanipulovat lidi, aby své finanční prostředky převedli jinam,“ varoval Ondřej Kapr z Úřadu kriminální policie a vyšetřování. S blížícími Vánoci očekává, že počet případů ještě výrazně vzroste.

Konec několika druhů nabíječek. Evropský parlament schválil sjednocení od roku 2024

4. října 2022 12:37

Evropský parlament definitivně schválil sjednocení nabíječek u telefonů, tabletů a dalších přenosných zařízení od podzimu 2024. Europoslanci podle očekávání schválili finální verzi směrnice, podle níž budou muset výrobci od podzimu 2024 používat výhradně standard USB-C. Návrh se týká také laptopů, na které se však sjednocení nabíječek začne vztahovat až na konci roku 2026.

Pozor na „žraloky“. Zákeřný SharkBot se tváří jako užitečná aplikace, krade ale osobní data

21. září 2022 06:09

Majitelé mobilních telefonů s Androidem by měli zbystřit. V Obchodě Play (Google Play) se totiž objevily aplikace, které se na první pohled tváří jako užitečné nástroje. Ve skutečnosti ale v sobě skrývají vrátka pro zákeřný malware zvaný SharkBot. Ten dokáže krást citlivá data uživatelů a zneužívat je k nabourávání do jiných aplikací a účtů. Škodlivé programy si před jejich odstraněním z virtuálního obchodu stáhly desítky tisíc lidí.

Bizarní hovor okupanta s manželkou. Chtěla, aby přivezl z Ukrajiny lidskou hlavu a oblečení

19. září 2022 15:53

Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila další telefonický hovor mezi ruským vojákem a jeho manželkou. Obsahu nahrávky lze jen těžko uvěřit. Žena okupanta žádala, aby domů přivezl různé kusy oblečení sesbírané z mrtvých těl Ukrajinců. Rovněž po něm chtěla, aby se připojil k Vagnerově skupině, protože prý její členové Ukrajincům sekají hlavy. I o tuto část těla žena jevila velký zájem.

Šéf společnosti Visa v ČR: Česko je velmocí bezkontaktních plateb

13. září 2022 15:45

Češi si oblíbili bezkontaktní platby. A to do té míry, že jsme v tomto způsobu placení čtvrtí na světě. Čím si to vysvětlit? Podle Petra Poláka, country managera společnosti Visa pro Českou republiku hraje roli několik faktorů, například pragmatismus rychlého a bezpečného placení. Placení mobilními telefony a dalšími chytrými technologiemi považuje za přirozenou evoluci v oblasti bezhotovostního placení.