CNN Prima News mobilní telefon

mobilní telefon

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní telefon“

Nová hrozba. Digitální dudlík dostávají už v kočárku, přibývá dětí závislých na telefonech

Do noci koukají do mobilu, špatně spí, ráno jsou unavené a ve škole nedokáží pořádně fungovat. Až patnáct procent dětí je závislých na mobilních telefonech a zhruba každý pátý žák uvádí, že mu negativně zasahuje do života. Vyplývá to z dat společnosti Replug Me. Podle odborníků na digitální technologie přibývá i dětí, které do tabletů koukají už v kočárku.

Problémy s aplikací eDoklady se nedaří vyřešit. Kvůli přetížení se lidé nemohou přihlásit

Problémy s přihlášením do nové aplikace eDoklady prostřednictvím Identity občana přetrvávají i v neděli, tedy druhý den fungování. Důvodem je přetížení infrastruktury Národní identitní autority (NIA), na které Identita občana pracuje. Vyplývá to z informace na webu Identity občana a reakcí uživatelů na síti X. V sobotu si aplikaci, která umožňuje vytvoření elektronické varianty občanského průkazu v mobilním telefonu, stáhlo přes 70 tisíc lidí.

Aplikace eDoklady hlásí problémy. Identita občana neustála enormní zájem uživatelů

Aplikace eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty kartičky občanského průkazu v mobilním telefonu, čelí už od pátečního večera velkému zájmu uživatelů. Kvůli náporu se objevují problémy s přihlášením, vyplývá mimo jiné i z ohlasů na sociálních sítích. Digitální a informační agentura (DIA), která má aplikaci na starosti, kolem poledne na síti X uvedla, že kvůli náporu má výpadek Identita občana, která je potřebná k přihlášení.

Občanka a řidičák v mobilu se pomalu stávají realitou. Senát schválil zavedení eDokladů

Obyvatelé se patrně budou moci od příštího roku prokazovat prozatím českým úřadům a institucím digitální podobou osobních dokladů místo fyzických. Zavedení elektronických stejnopisů průkazů ve středu schválil Senát novelou zákona o právu na digitální služby. Digitální opisy budou podle předlohy dobrovolné, standardní plastové karty nenahradí. Nebude je možné použít ani pro dálkové prokazování totožnosti. Předlohu teď dostane k podpisu prezident.

Pozor na aplikaci z Číny, může sloužit k vydírání. V Česku má desetitisíce uživatelů

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním aplikace WeChat, za kterou stojí čínská firma. Aplikace podle NÚKIB sbírá značný objem dat, která by mohla sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků či k vydírání. Kybernetický úřad o tom ve čtvrtek informoval na svém webu. V ČR aplikaci podle úřadu používá asi 40 tisíc lidí, například diplomaté a obchodníci.

Ovládnou váš počítač a ani se to nedozvíte. Česko trápí „Jorik“ i bankovní trojské koně

Nejrozšířenější kybernetická hrozba Česka? Malware zvaný Jorik, mají jasno bezpečnostní analytici. Škodlivý program umožňuje technicky zdatným zločincům ovládat na dálku infikované počítače a dostat se tak k citlivým údajům, souborům či heslům, upozorňují experti na kyberbezpečnost ze společnosti Check Point. Terčem jsou především vzdělávací a výzkumné instituce, dřívější zkušenost nicméně ukázala, že se podobné útoky nevyhýbají ani nemocnicím či státním orgánům. Na vzestupu jsou také trojské koně, které se na první pohled tváří jako neškodné soubory.

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.