CNN Prima News Montana

Montana

Výpis příspěvků ke štítku „Montana“

DeSantis vyostřil boj proti Velkému bratrovi. Nově si došlápl na internetové vyhledávače

Floridský guvernér Ron DeSantis a jeden ze žhavých kandidátů na příštího prezidenta USA si vzal do hledáčku velké on-line vyhledávače a způsob fungování jejich služeb. V úterý podepsal zákon o „transparentnosti technologií“, podle kterého budou internetoví giganti mimo jiné muset dokázat, že neupřednostňují výsledky vyhledávání podle politické ideologie. Nařízení současně umožnuje Floriďanům kontrolovat své osobní údaje na sociálních sítích a dává jim právo vlastní osobní data i zcela vymazat. Kritici normy upozorňují na její úzký záběr a možnosti obejít její původní cíle. Tématu se věnují i weby The Wall Street Journal nebo Bloomberg Law.

Vědci objevili úlomky asteroidu, který prý vyhubil dinosaury. Našli je v rybě i jantaru

Americkým vědcům a archeologům se s velkou pravděpodobností podařilo nalézt zachované částečky asteroidu zvaného Chicxulub. Právě po jeho dopadu na Zemi dle názorů odborníků před několika desítkami milionů let vyhynuli dinosauři. Do záležitosti se mimo jiné zapojil i americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). S informací přišla CNN.

Sledujte živě: Hlavní zprávy startují na CNN Prima NEWS už v 18:55

Chorvatsko se otevřelo turistům. Reportér Patrik Kaizr je na Istrii a zjišťuje, jak se připravují na turisty na oblíbených místech. Jaká omezení budeme muset dodržovat na plážích? V Česku o půlnoci končí po 66 dnech nouzový stav. Některá opatření ale budou platit dál. České záchytky se po pauze opět plní opilci. Lidé podle odborníků popíjejí doma a zahánějí tak stres, například ze ztráty zaměstnání. Nahoru jde i spotřeba léků. To a mnohem víc v Hlavních zprávách s Klárou Doležalovou a Karlem Voříškem.