most

Výpis příspěvků ke štítku „most“

Vánoční tragédie ve Španělsku: Autobus se zřítil z mostu do řeky, zemřelo šest lidí

25. prosince 2022 22:18

Šest obětí si vyžádala nehoda autobusu, která se stala v sobotu večer na severozápadě Španělska. Záchranáři z autobusu, který spadl z mostu do řeky, vyprostili živého řidiče a jednu ženu. Oba jsou v nemocnici a mimo ohrožení života, informují místní média. Nebylo zcela jasné, zda se ještě někdo pohřešuje, protože řidič byl po nehodě v šoku a není si jistý počtem cestujících v okamžiku nehody, píše El País.

Stavbaři poškodili most v Brně, rozčiluje se Správa železnic. Vlaky musí jezdit jinudy

22. prosince 2022 12:16

Při stavbě protipovodňových opatření v Brně porušili stavbaři pilíř a klenbu železničního mostu přes Svratku. Vlaková doprava proto musí být v místě přerušena. Správa železnic (SŽ) bude instalovat do Štědrého dne mostní provizorium, aby mohl být provoz obnoven, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SŽ Jan Nevola. Výluka na koleji pro vlaky z brněnského hlavního nádraží do Jihlavy a na jedné ze dvou kolejí z hlavního nádraží na Břeclav začne ve čtvrtek v půl deváté večer, do té doby je provoz po mostu možný.

Důležitý most přes Dněpr se zřítil. Práce prchajících Rusů, tvrdí Kyjev

11. listopadu 2022 10:25

Antonovský most, který vede přes řeku Dněpr a spojuje ukrajinský Cherson s městy Olešky a Hola Prystaň, je zničený. Na sociálních sítích se objevuje mnoho fotek, na nichž je vidět, že několik metrů z více než kilometr dlouhého mostu zcela chybí. Zatím není jasné, kdo stavbu odpálil. Mohlo jít o ukrajinský útok na ruské vojáky, kteří se z pravého břehu Dněpru postupně stahovali. Pravděpodobnější však je, že okupanti most odpálili sami, aby je Ukrajinci nemohli pronásledovat.

Visutý most zrekonstruovali. Týden po otevření se zřítil, o život přišly desítky lidí

30. října 2022 16:52
Aktualizováno

V indickém státě Gudžarát zahynulo nejméně 81 lidí, zřítil se tam visutý most. Desítky dalších osob se zranily, někteří jsou v kritickém stavu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vládní představitele. Podle místní televizní stanice Zee News se v době neštěstí nacházelo na mostě více než 400 lidí. Většina jich spadla do řeky.

Exploze mostu? Ukrajinské síly převzaly iniciativu. Boje teď ale zpomalí, myslí si experti

8. října 2022 12:59

Aktuální ukrajinský postup na severovýchodě a jihu země podle Richarda Stojara z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany potvrzuje, že ukrajinské síly převzaly iniciativu. Vzhledem k nadcházející zimě a vyčerpanosti obou stran očekává snížení intenzity bojů. Případné použití jaderných zbraní označil za velmi nepravděpodobnou variantu. Bezpečnostní analytik Martin Svárovský ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že explozí mostu chtěli Ukrajinci vyřadit železniční část a narušit tak dodávky.

Ukrajinci nám dávají na p*del. Dněpr je plný mrtvol, běduje okupant po telefonu své ženě

7. září 2022 14:59

Ukrajinci pokračují v útocích na jižní frontě, kde na konci srpna vyhlásili ofenzivu. Součástí masivního protiútoku je ostřelování ruských strategických cílů i likvidace samotných okupantů a těžké techniky. Zdá se, že Rusové v okolí Chersonu se v důsledku toho nachází ve velmi složité situaci. Dokazovat to může i uniklá nahrávka, která má dokumentovat telefonát zoufalého ruského vojáka s manželkou.

Rusové chtějí obnovit zásobování. U okupovaného Chersonu postavili dva provizorní mosty

30. července 2022 13:34

Ukrajinci podnikají nezbytné kroky pro znovudobytí Chersonské oblasti. V souvislosti s tím ostřelují strategická místa kontrolovaná okupanty. Rusové se pokoušejí obnovit zásobování stejnojmenného hlavního města v tomto regionu, proto postavili přes řeku Dněpr dva provizorní mosty. Snaží se tak kompenzovat ztrátu klíčových mostů, které v uplynulých dnech v Chersonské oblasti poničila ukrajinská armáda. K tomu využila americké raketomety HIMARS.