most

Výpis příspěvků ke štítku „most“

Praha by mohla zmizet ze seznamu UNESCO. Problémem je železniční most, pomoci má nová studie

Železniční most na pražské Výtoni patří k těm nejvytíženějším v Česku. Jeho konstrukce je ale v posledních letech v havarijním stavu.
Správa železnic (SŽ) už představila jeho náhradu. Teď ale ještě potřebuje získat schválení od UNESCO, které drží ochrannou známku nad historickým centrem Prahy. Mezitím SŽ představila vizualizaci nového mostu.

Odpůrci Pochodu pro život visí v Praze na lanech z mostu Legií. Na místo míří říční policie

Dva odpůrci Pochodu pro život se podle policie spustili po lanech z mostu Legií. Na místo míří i poříční policie. Most v centru Prahy odpůrci pochodu v sobotu kolem 15:00 zablokovali. Přes výzvy policie a kordon těžkooděnců si část z nich sedla na silnici a skandovala hesla. Pochod tak na most nemohl vejít a po policejních manévrech upravil trasu přes vedlejší Jiráskův most. Akci podle nich nesli nelibě turisté a další kolemjdoucí, kteří se nemohli dostat přes Vltavu, jejich nespokojenost řešily antikonfliktní týmy.

Dělníci z baltimorského mostu jsou zřejmě po smrti, uvedla policie. Pozastavila pátrání

Aktualizováno

Šest dělníků pohřešovaných po pádu mostu ve městě Baltimore, jež se nachází v americkém státě Maryland, je pravděpodobně po smrti. Pátrání bylo pozastaveno, uvedla podle agentur marylandská policie. Čtyřproudový most se v noci na úterý částečně zřítil v důsledku nárazu nákladní lodi do jednoho z pilířů. V tu dobu na něm pracovalo nejméně osm lidí, dva se podařilo zachránit.

Most v Baltimoru hrál důležitou roli v přepravě. Loď Dali nezpůsobila škody poprvé

Aktualizováno

Francis Scott Key Bridge v Baltimoru, který se zřítil v úterý ráno po nárazu nákladní lodě, je z hlediska přepravovaného zboží devátým největším mostem ve Spojených státech. Svou roli hraje i jako spoj přístavu s dálničními tahy. Podle statistik přes něj ročně přejede více než 11 milionů aut. Loď Dali, jež do něj narazila, nezpůsobila škody poprvé. Na svědomí má také havárii v Belgii z roku 2016. Tématu se věnují i zahraniční weby Washington Post nebo Vesselfinder.

Hrozivý stav nouze, popsal hasič nehodu v Baltimoru. Úřady měly o lodi vědět

Aktualizováno

V Baltimoru na východním pobřeží Spojených států se v úterý zřítil čtyřproudový silniční most, do kterého předtím narazila nákladní loď. Zatím není jasné, zda si kolaps 2,5 kilometru dlouhé stavby vyžádal oběti, podle hasičů však do vody spadlo několik vozidel a úřady pohřešují nejméně šest lidí. Dvě osoby se zatím podařilo zachránit, jedna z nich je ve vážném stavu. Posádka plavidla je v pořádku. Guvernér státu Maryland Wes Moore vyhlásil kvůli nehodě stav nouze. Příčinu incidentu úřady vyšetřují, nic ale podle nich nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o terorismus. Předběžné důkazy podle Moorea ukazují na nehodu; loď prý měla problémy s motorem a před srážkou vyslala tísňový signál.

Mrazivé svědectví k vraždě 11leté Audrii. Mohla jsem to být já, říká dřívější oběť obviněného

Za smrt Audrii Cunninghamové z Texasu jsou odpovědné úřady, uvedla jedna z dřívějších obětí sexuálního obtěžování Dona Stevena McDougala, který je z vraždy mladé dívky obviněn. O jejím svědectví píše zpravodajský web ABC13.com. Muž si za své dřívější činy odseděl dva roky ve vězení, ale nebyl donucen vstoupit do registru sexuálních delikventů. Pod mostem, kde nalezli tělo 11leté školačky, vzniklo pietní místo.