CNN Prima News motorkář

motorkář

Výpis příspěvků ke štítku „motorkář“

Spanilá jízda pro zavražděnou dívku se změnila v tragédii. Na Aljašce zemřel i její otec

Tragická událost zasáhla obyvatele Aljašky, kde v den pátého smutečního výročí od vraždy teenagerky Cynthie zemřel během spanilé jízdy na její počest také dívčin otec. Usmrcení Cynthie v roce 2019 šokovalo celou Ameriku – dívku zastřelili její kamarádi poté, co naletěli na internetový podvod. Příbuzní popsali, jak probíhala každoroční vzpomínková jízda na místa, kde dívka přišla o život. Píše o tom web CBS News.

Agresivní řidiči používají ze msty ostřikovače. Pro cyklisty a motorkáře to může být fatální

Agresivní řidiči využívají k pomstě stále častěji nový prostředek. K vybržďování, najíždění a vytrubování se přidalo ještě ostřikování. Používání ostřikovačů těsně po předjetí může být problémem hlavně pro motorkáře nebo cyklisty. Takové použití přitom může být, pokud ohrozí ostatní účastníky silničního provozu, podle policie i trestné.

Dálnice D1 byla uzavřena kvůli nehodě kamionu a motorky. Přistával vrtulník, motorkář zemřel

Aktualizováno

Dálnice D1 byla v pondělí na 25. kilometru mezi exity Mirošovice a Hvězdonice ve směru na Brno uzavřena kvůli nehodě kamionu a motorky. Motorkář vážným zraněním podlehl. Dálnice byla zcela uzavřená zhruba 30 minut, od 18:45 byl úsek s opatrností průjezdný pravým pruhem a před 22:00 se tam začalo jezdit bez omezení. Podle prvotních informací řidič kamionu pokračoval v jízdě, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Nejtragičtější velikonoční víkend posledních let. Na českých silnicích vyhaslo sedm životů

O prodlouženém velikonočním víkendu, tedy od pátku do pondělí, zemřelo letos v Česku při dopravních nehodách již sedm lidí, což je nejvíce od roku 2016. V loňském roce měly havárie za velikonoční víkend dvě oběti. Vyplývá to z předběžných statistik policie. V předchozích letech se počet obětí nehod o volných velikonočních dnech pohyboval od dvou do šesti. V roce 2016, kdy byl poprvé Velký pátek státním svátkem, bylo stejně jako letos zemřelých sedm.