MS v biatlonu 2024 se možná pojede v Novém Městě na Moravě. Česko má velkou šanci

Biatlonové závody v Novém Městě na Moravě jsou známé svou skvělou atmosférou. Pokud tedy nepočítáme letošní rok ovlivněný pandemií koronaviru. A právě skvělá divácká kulisa může za čtyři roky našim závodníkům znovu hodně pomoci v boji o medaile na mistrovství světa.

Zatím se v České Republice konalo bitalonové mistrovství světa jen jednou. Teď to vypadá, že se Nové Město na Moravě dočká znovu. Český biatlonový svaz je totiž jediný, kdo kandiduje na pořádání největší biatlonové události v roce 2024.

A jak řekl šéf českého biatlonu Jiří Hamza: „Já myslím, že pro český biatlon je to výborná zpráva. My jsme malinko byli na řadě. To, že se nám podařilo v rámci zákulisních dohod dohodnout, že proti nám nikdo nekandidoval, je určitě ulehčení naší práce. Myslím, že obecně jak pro Českou republiku, tak pro Nové Město, je to skvělá zpráva.“

Na definitivní rozhodnutí si musíme počkat do listopadového kongresu mezinárodní biatlonové unie. Nejbližší šampionát bude v příštím roce ve slovinské Pokljuce.

Tagy: