Muž v Rajhradě podpálil družku: Náš vztah byl divočina, hájil se. Hrozí mu 20 let vězení

Krajský soud v Brně se ve čtvrtek začal zabývat případem muže, kterého obžaloba viní z vraždy družky v Rajhradě na Brněnsku na podzim 2022. Osmašedesátiletý Josef Nečas podle obžaloby družku doma přikryl textiliemi, které polil hořlavinou a zapálil. Muž se cítí nevinen, nepamatuje si, co se stalo. Hrozí mu až 20 let. Hlavní líčení bude pokračovat na konci února.

Událost se stala 25. listopadu v pozdních večerních hodinách. Muž družku podle žalobce Petra Bejšovce zapálil ležící na posteli v ložnici. „V úmyslu usmrtit ji přikryl textiliemi, které polil hořlavinou a zapálil,“ pronesl Bejšovec.

ČTĚTE TAKÉ: Mafiánská vražda v Aténách. Vůdce podsvětí popravili na benzínové stanici krupobitím kulek

Obžalovaný uvedl, že se cítí nevinen, vzhledem k tomu, že si nepamatuje, co se stalo. Vypověděl, že tehdy pil vodku, z večera si nic nepamatuje, probral se až v nemocnici. Při požáru v domě totiž tehdy sám utrpěl zranění. Uvedl, že je popálený na dvaceti procentech těla, má zasažené plíce, horní cesty dýchací a problémy s očima.

„Náš vztah byl divočina, italské manželství. Byli jsme spolu asi od roku 2010, v roce 2013 mne pobodala, celé jsem to vzal na sebe. Náš vztah byl nahoru dolů, když se nenapila, byla milionová ženská, která by mi snesla modré z nebe,“ řekl muž. Když se naopak napila, byla prý několik hodin nepoužitelná.

Obžalovanému za vraždu s rozmyslem hrozí 12 až 20 let vězení. Do řízení se připojili s nárokem na úhradu nemajetkové újmy dvě dcery zemřelé, každá požaduje asi 1,1 milionu korun. Soud muže dnes také ponechal ve vazbě. Hlavní líčení bude pokračovat 28. a 29. února, v plánu jsou výslechy svědků a znalců, také čtení listinných důkazů.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Dítě porodila do záchodové mísy, nepřežilo. Soud poslal matku za vraždu na 16 let do vězení

Tagy:
vražda opilost krimi soudy Krajský soud v Brně Rajhrad alkohol Josef Nečas hořlavina