reklama

soudy

Výpis příspěvků ke štítku „soudy“

Zastavená EET už se nerozjede, slibuje nová vláda. NKÚ i Ústavní soud proto vyčkávají

25. listopadu 2021 08:29

S pokračováním elektronické evidence tržeb nepočítá kromě vznikající nové vlády, podnikatelů a živnostníků ani Ústavní soud. Na ten se loni v lednu obrátila bývalá opozice, která nyní vytváří příští kabinet. A to kvůli nesouhlasu s rozšířením EET ve třetí a čtvrté vlně na advokáty, řemeslníky a další profese. Soud nyní vzkázal, že dává bývalé opozici čas na změnu zákona.

Za útok na americký Kapitol si půjde sednout. „Šamana" odsoudili na 41 měsíců

17. listopadu 2021 18:41

Američan Jacob Chansley, známý také pod jménem Jake Angeli, který se stal jednou z hlavních tváří násilného vniknutí demonstrantů do sídla Kongresu, dostal za lednové události na Kapitolu 41 měsíců odnětí svobody. O rozhodnutí soudu informovala agentura Reuters. Snímky, které Chansleyho zachycují uvnitř Kongresu svlečeného do půl těla, s kožešinovou čepicí s rohy a motivem americké vlajky na obličeji, obletěly celý svět. Chansley se dříve přiznal k maření úředního postupu a je nyní ve vazbě

Problém s propuštěním Terezy: Soudy jsou přetížené, z vězení nemusí vyjít ještě dlouho

12. listopadu 2021 11:06

Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Informovala o tom mluvčí úřadu Eva Davidová. Soud stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Tereza mohla být propuštěna tento týden.

Měli vylákat z pojišťoven stamiliony. Janoušek i Peková mohou jít za podvod do vězení

11. listopadu 2021 17:40

Státní zástupce ve čtvrtek navrhl podnikateli a lobbistovi Romanu Janouškovi trest vězení sedm až osm let v případu údajně neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Lékařku Soňu Pekovou chce poslat za mříže na 7,5 až 8,5 roku, další tři obžalované by měl soud potrestat nepodmíněnými tresty od sedmi do devíti let. Všichni měli podvodně vylákat od zdravotních pojišťoven stamiliony korun, u soudu ale vinu popřeli.

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu

4. listopadu 2021 13:41

Říkají mu Bestie. Kolumbijec Luis Alfredo Garavito se přiznal k tomu, že zavraždil 190 dětí. Předpokládá se ovšem, že jeho obětí bylo mnohem více. Kvůli tomu bývá považován za nejhoršího sériového vraha v historii. Kolumbijský národní vězeňský institut se začal zabývat žádostí o jeho předčasném propuštění na svobodu za dobré chování. V latinskoamerické zemi to vyvolalo bouři nevole.

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

20. října 2021 13:41

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Hutka nazval Srpa udavačem StB, lhářem a zmetkem. Omlouvat se nemusí, rozhodl soud

30. září 2021 12:17

Písničkář Jaroslav Hutka se nemusí omlouvat bývalému předsedovi Jazzové sekce Karlu Srpovi za tvrzení, že Srp na Hutku donášel komunistické Státní bezpečnosti (StB). Ve čtvrtek to pravomocně potvrdil pražský městský soud, který zamítl Srpovo odvolání. Hutka své výroky uvedl v roce 2017 poté, co chtěl prezident Miloš Zeman prosadit Srpa do etické komise, která oceňuje účastníky protikomunistického odboje.

Rusko může za smrt Litviněnka, rozhodl soud. Kritik Putina zemřel na otravu poloniem

21. září 2021 11:15
Aktualizováno

Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v roce 2006, rozhodl v úterý Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Bývalý agent ruské tajné služby FSB a kritik prezidenta Vladimira Putina byl otráven vzácným radioaktivním izotopem polonia 210. Moskva považuje závěry soudu za neopodstatněné, informovala vzápětí ruská tisková agentura TASS s odvoláním na mluvčího ruského prezidenta.

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

17. září 2021 09:48

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Gaëlle přežila útok v Bataclanu: Půlka tváře byla pryč, jíst jsem mohla po 40 operacích

12. září 2021 14:44

Mám štěstí, že zde stále můžu být. Mohla jsem být mrtvá, nebo se potýkat s následky do konce života, řekla v emotivním rozhovoru pro web France24 dnes 39letá Gaëlle. Přežila totiž atentát v pařížské koncertní síni Bataclan v listopadu 2015. Utrpěla ale tak těžká zranění, že až po 40 operacích mohla znovu jíst, mluvit a smát se. Teď je připravena podívat se jedinému přeživšímu útočníkovi do tváře.

Plácnutí po zadku je může přijít draho. Dívky čelí obvinění ze sexuálního napadení

3. září 2021 13:03

Svádět zadané muže na diskotékách před zraky jejich přítelkyň chce odvahu. Tři mladé ženy z Velké Británie to zkusily a jako místo prvního kontaktu si vybraly mužovo pozadí, do kterého si zvesela plácly. Přišel ale jiný trest, než očekávaly. Namísto hádky s naštvanou přítelkyní skončily u soudu kvůli obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování.

reklama