soudy

Výpis příspěvků ke štítku „soudy“

Hvězda City o obviněních ze znásilnění: Nejsem Brad Pitt, ale ženy za mnou samy chodily

8. listopadu 2022 13:39

Za normálních okolností by se zřejmě pomalu chystal na fotbalové mistrovství světa v Kataru. S francouzskou reprezentací by na něm Benjamin Mendy obhajoval titul. Jenže poslední zápas odehrál 15. srpna 2021 proti Tottenhamu. Nemůže za to zranění, slavný bek je obviněný ze sériového znásilňování. V těchto dnech svědčí na svou obranu u soudu. „Nejsem Brad Pitt, ale ženy za mnou samy chodily,“ uvedl mimo jiné.

Smutné detaily nehody v Bratislavě: Po Natálii pátrali, na místě tragédie byla jen náhodou

24. října 2022 16:14

Jednou z obětí smrtící jízdy Dušana Dědečka centrem Bratislavy se stala teprve 19letá Natálie. Na zastávce v Zochové ulici vůbec neměla v tragickou chvíli být, kvůli zpoždění vlaku se však plán studentky práv změnil. Její rodina je v šoku, vystupovat na veřejnosti nechce. O tom, jak se o smrti dcery dozvěděli a jak po ní pátrali, promluvil jejich právník Patrik Benčík.

Řidič, který usmrtil horolezce v Adršpachu, měl dlouhodobě zákaz řízení. Selhaly soudy?

2. září 2022 09:51

Porušoval soudní podmínky, řídil i přes zákazy. Osmatřicetiletý J. Č. má být podle policie viníkem nehody v Adršpachu, při které autem srazil dva horolezce. Oba muži zemřeli. V minulosti několikrát trestaný řidič už jednou srazil seniorku. I ta na následky zranění zemřela. Přesto dál potají řídil. Vyvstává otázka, jestli opakovaně udělované tresty neměly být mnohem přísnější.

Zvrat v kauze sportovních dotací. Vrchní soud Peltovi zrušil odsuzující rozsudek

1. září 2022 11:45

Vrchní soud v Praze zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací. Informovala o tom ve středu Česká televize. Případem se bude muset znovu zabývat Městský soud v Praze. Loni v listopadu soud Peltu za zmanipulování dotací nepravomocně poslal na šest let do vězení, Kratochvílovou potrestal 6,5 roku.

Novotný není vhodný kandidát pro brněnský soud, tvrdí Blažek. Hledá jiné alternativy

29. srpna 2022 13:52

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvedl po pondělní schůzce s prezidentem Soudcovské unie Liborem Vávrou, že jakožto ministr spravedlnosti v žádném případě neobstruuje jmenování soudních funkcionářů. Zároveň zmínil další argumenty proti jmenování soudce Aleše Novotného místopředsedou Krajského soudu v Brně. O novém kandidátovi bude jednat s předsedou tohoto soudu.

Miliony dolarů pro vdovu po Bryantovi. Vysoudila je kvůli hrůzným fotografiím havárie

25. srpna 2022 10:38

Dva a půl roku po havárii vrtulníku vysoudila vdova po Kobe Bryantovi v přepočtu téměř 400 milionů korun. Vanessa Bryantová od časných ranních hodin dne 26. ledna 2020 zažívala situaci, do které se zkrátka nelze vcítit. Při neštěstí tehdy zemřeli její dcera Gianna a manžel Kobe – jeden z nejlepších a nejoblíbenějších basketbalistů historie. Truchlení bylo o to složitější, že losangeleští policisté i hasiči si vzájemně sdíleli fotografie z místa tragédie. Soud dal v případu narušení soukromí a způsobení psychické újmy za pravdu Bryantové, přestože snímky nikdy neunikly na veřejnost.

Legendární Giggs před soudem: Z fotbalového gentlemana je šílenec. Co přítelkyni provedl?

11. srpna 2022 23:54

Ve fotbale posbíral spoustu týmových trofejí a individuálních cen, což mu také dopomohlo k vyznamenání Řádu Britského impéria za sportovní přínos. Teď se však legendární tahoun Manchesteru United Ryan Giggs ocitl v situaci, která jeho renomé nepomáhá, naopak mu velmi škodí. Stojí totiž před soudem za psychické a fyzické týrání expřítelkyně.

Hororová svatba, ženich před hosty umlátil nevěstu a hodil ji do rokle. Soud vynesl trest

6. srpna 2022 12:47

Měli si u oltáře říci své „ano“, sdílet radost s desítkami hostů, strávit spolu první manželkou noc a odletět na svatební cestu. Jenže veselka ruského páru 35letého Stepana Dolgicha a o rok starší Oksany Poludencevové skončila tragédií. Ženich, již dříve odsouzený za vraždu, neunesl, že se jeho vyvolená baví s cizím mužem. Nakonec ji zabil a tělo hodil do rokle. Po dvou letech čekání zná svůj trest. Za mřížemi si odsedí 18 let.