reklama

soudy

Výpis příspěvků ke štítku „soudy“

Na Slovensko bez očkování a povinné karantény. Tamní soud zrušil kritizované opatření

Slovenský ústavní soud podle televize Markíza pozastavil platnost nařízení, na jehož základě země vyžaduje karanténu až na výjimky od všech cestujících, kteří nejsou očkováni proti nemoci COVID-19. Vyhlášku hlavního hygienika, která vstoupila v platnost v pátek 9. července a která vyvolala protesty na hranicích, napadla u soudu opozice. Ústavní soud rozhodnutí ohledně režimu na hranicích nekomentoval, bližší informace podle televize zveřejní ve středu.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Aktualizováno

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání. Zástupci divadel rozhodnutí vítají.

Kauza Barnevernet pokračuje: Český soud svěřil Michalákové odebrané syny do péče

Případ Evy Michalákové, které norská sociální služba (Barnevernet) před deseti lety odebrala dva syny, má další pokračování. Okresní soud v Hodoníně jí totiž tento týden formálně svěřil děti do péče. Uvedla to v pátek členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.

reklama