Myslivce, který měl omylem zastřelit rybáře, policie propustila. Čeká se na znalecké posudky

Myslivec (ilustrační foto)

Čtyřiačtyřicetiletého myslivce podezřelého ze zastřelení muže v Ostravě policisté propustili. Obvinění zatím nepadlo. Čeká se na posudky, znalci budou zkoumat i zajištěné zbraně. V neděli to oznámila mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Muž, který zřejmě u řeky Odry rybařil, byl postřelen v noci z pátku na sobotu při odlovu divočáků v Ostravě-Petřkovicích. Na místě byli dva myslivci, jeden je nyní podezřelý z usmrcení z nedbalosti.

„S podezřelým čtyřiačtyřicetiletým mužem policisté v sobotu provedli prvotní procesní úkony. Následně jej ze zadržení propustili,“ uvedla Jiroušková. Policisté, kteří případ vyšetřují, oslovili soudní znalce z odvětví soudního lékařství a balistiky. Závěry jejich posudků budou podle Jirouškové známy během několika týdnů. Teprve pak s největší pravděpodobností vznesou obvinění. „K odbornému zkoumání budeme odesílat i zajištěné zbraně. Také se kriminalisté zabývají okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil, a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Na případu i nadále intenzivně pracujeme,“ uvedla.

ČTĚTE TAKÉ: Posun v případu úmrtí na nádraží v Praze: Partnera oběti obvinili z vraždy. Promluvil svědek

Mluvčí Dolních Vítkovic a hornického muzea Landek Park Eva Kijonková řekla, že v lokalitě, kde se neštěstí stalo, rybolov povolen není. „Jedná se o slepé rameno Odry. Slouží jako rybí přechod, kterým ryby překonávají nedaleký splav. V takových místech je rybolov zakázán,“ sdělila. I kdyby tam rybolov povolen byl, případné povolenky by nevydával Landek Park, kterému patří okolní pozemky. „Tok je ve správě Povodí Odry,“ upřesnila.

Neštěstí se stalo v pátek v noci u slepého ramene řeky Odry nedaleko areálu hornického muzea. Postřelenému muži se snažili poskytnout první pomoc oba myslivci. Přesto později při transportu do nemocnice zemřel. „Muž středního věku utrpěl poranění hlavy,“ sdělil v sobotu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle dostupných informací nešlo o hromadný lov. Na místě byli jen dva myslivci, které policisté zadrželi. Jeden ze zadržených byl po několika hodinách propuštěn. V případě druhého kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Test na alkohol u obou zadržených byl negativní.

Podobný případ policisté řešili například i v roce 2019. Při honu na Pardubicku tam myslivec zastřelil kolegu. V roce 2014 myslivec na čekané na Vyškovsku zastřelil omylem muže. Myslivec tvrdil, že střílel nad ránem na srnce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Brutální mučení kulmou. Policejní gang z Prahy unášel a zabíjel, šéfoval mu tajemný účetní

Tagy: