CNN Prima News myslivost

myslivost

Výpis příspěvků ke štítku „myslivost“

Výborný vyhlásil válku divočákům: Chce je likvidovat i luky, novela vadí myslivcům

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) vyhlásil válku přemnoženým divočákům. Divoká prasata totiž stále častěji pronikají i do měst. Připravovaná novela mysliveckého zákona navrhuje řadu změn. Počítá například se zmenšením honitby z 500 hektarů na polovinu, ale i s vydáváním povolenek k lovu pro zemědělce. Myslivcům se ale nelíbí a mají k ní výhrady. Podle nich povede k rozpadu současných honiteb a ke zvyšování počtu černé zvěře.

Mimořádně krutého pytláka odhalila jeho vlastní fotopast. Na Slovensku mu nyní hrozí vězení

Krutým způsobem lovil pytlák v Horním Zemplíně na Slovensku. Na zvěř nastražil pasti, v nichž se tvor snahou dostat se ven uškrtí. Kromě toho nainstaloval i fotopast, aby věděl, zda se do smrtelného zařízení chytila nějaká kořist. Fotografie se však dostaly dříve k myslivcům než k němu. Pytlák se tak bude zpovídat před soudem. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Senosečím se přezdívá „srnoseče“: Pod sekačkami zahyne ročně až 70 tisíc zvířat

Aktualizováno

Během května a června srny rodí nová mláďata, která následně ukrývají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata totiž nejsou cítit, proto se od nich vzdaluje jejich matka, která je chodí pouze krmit, aby nelákala predátory. Těmi jsou pro ně lišky, divočáci, jezevci, ale v obdobích senosečí hlavně sekačky.

Ministerstvo chce povolit lov lukem. Zvíře může po špatném zásahu hodiny trpět, varují experti

Ministerstvo zemědělství chce povolit lov lukem, šéf rezortu to zdůvodňuje tím, že by úřad rád vyšel vstříc úzké skupině lidí, která nyní jezdí lovit lukem do zahraničí. Tam za to platí dle ministra Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nemalé peníze. Jestli budou pro lov lukem platit jednotná pravidla a jestli budou lukostřelci muset mít splněné mezinárodní zkoušky, to ministerstvo na setkání s novináři neřeklo.