reklama

Na prodej je starý Mercedes po Bonovi z U2. Má překvapivě nevkusný interiér

Mercedes-Benz 450 SEL z roku 1980 není mezi sběrateli považovaný za zas až tak vzácné auto. Ale když má ve velkém technickém průkazu uvedeného prvního majitele Paula Davida Hewsona známého spíš jako Bona ze skupiny U2, dá se předpokládat, že se na nedělní aukci prodá za nemalé peníze.

reklama

Britská skupina U2 patří mezi nejpopulárnější kapely světa. Do povědomí veřejnosti se dostala už v roce 1980, kdy vydala své album Boy, po kterém zakrátko následovalo úspěšné turné po Evropě a Spojených státech. Frontman skupiny Bono se rozhodl první úspěch oslavit koupí luxusního vozu. Pořídil si tehdy zbrusu nový Mercedes-Benz 450 SEL.

Protože je Bono pořádný rocker, nechal si do svého nového auta vestavět speciální výbavu. Šlo o luxusní zvukovou aparaturu za tehdejších 12 tisíc liber. Před spolujezdce nechal zabudovat měnič na CD. Nevšedním doplňkem pak byl i hasicí přístroj, který se rovněž vešel do prostoru pro spolujezdcovy nohy.

Kde se vzala kravská kůže?

Mercedes-Benz 450 SEL po Bonovi jde nyní do aukce. Auto vypadá velmi zachovale. Občas se ale najdou nějaké chyby, podle prodávajícího nyní nefunguje rádio. Velmi zvláštní je nicméně pohled do interiéru vozu, který je až nevkusně zařízen. Sedadla, výplně dveří i palubní desku zdobí potahy ze strakaté kravské kůže. Za nimi už ale prý Bono nestojí, vůz si takto vyzdobil následující majitel. Vůz má aktuálně najeto 160 tisíc mil, což je přes čtvrt milionu kilometrů. To není málo, na druhou stranu jsou tyto Mercedesy známé jako dlouhověké držáky.

Běžně se Mercedes-Benz 450 SEL v solidním stavu prodává za ceny okolo 800 tisíc korun. Dá se ale předpokládat, že vzhledem ke slavnému majiteli v historii tohoto konkrétního kousku bude o vůz velký zájem a cena se vyšplhá velmi vysoko.

Tagy:
Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí
Koronavirus

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

reklama

Domácí zpravodajství

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

Test na protilátky nic neřekne. Potřebujete odběr z kostní dřeně, tvrdí Flegr

Test na protilátky vám o imunitě proti covidu moc neřekne. Pokud chcete zjistit, zda jste proti nákaze imunní, musíte na odběry z kostní dřeně, uvedl na Twitteru evoluční biolog Jaroslav Flegr. Právě v kostní dřeni sídlí důležité paměťové B buňky, které zprostředkovávají dlouhodobou imunitu proti covidu. Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je ale nesmyslné takové vyšetření kvůli covidu podstupovat.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama