reklama

Na prodej je starý Mercedes po Bonovi z U2. Má překvapivě nevkusný interiér

Mercedes-Benz 450 SEL z roku 1980 není mezi sběrateli považovaný za zas až tak vzácné auto. Ale když má ve velkém technickém průkazu uvedeného prvního majitele Paula Davida Hewsona známého spíš jako Bona ze skupiny U2, dá se předpokládat, že se na nedělní aukci prodá za nemalé peníze.

reklama

Britská skupina U2 patří mezi nejpopulárnější kapely světa. Do povědomí veřejnosti se dostala už v roce 1980, kdy vydala své album Boy, po kterém zakrátko následovalo úspěšné turné po Evropě a Spojených státech. Frontman skupiny Bono se rozhodl první úspěch oslavit koupí luxusního vozu. Pořídil si tehdy zbrusu nový Mercedes-Benz 450 SEL.

Protože je Bono pořádný rocker, nechal si do svého nového auta vestavět speciální výbavu. Šlo o luxusní zvukovou aparaturu za tehdejších 12 tisíc liber. Před spolujezdce nechal zabudovat měnič na CD. Nevšedním doplňkem pak byl i hasicí přístroj, který se rovněž vešel do prostoru pro spolujezdcovy nohy.

Kde se vzala kravská kůže?

Mercedes-Benz 450 SEL po Bonovi jde nyní do aukce. Auto vypadá velmi zachovale. Občas se ale najdou nějaké chyby, podle prodávajícího nyní nefunguje rádio. Velmi zvláštní je nicméně pohled do interiéru vozu, který je až nevkusně zařízen. Sedadla, výplně dveří i palubní desku zdobí potahy ze strakaté kravské kůže. Za nimi už ale prý Bono nestojí, vůz si takto vyzdobil následující majitel. Vůz má aktuálně najeto 160 tisíc mil, což je přes čtvrt milionu kilometrů. To není málo, na druhou stranu jsou tyto Mercedesy známé jako dlouhověké držáky.

Běžně se Mercedes-Benz 450 SEL v solidním stavu prodává za ceny okolo 800 tisíc korun. Dá se ale předpokládat, že vzhledem ke slavnému majiteli v historii tohoto konkrétního kousku bude o vůz velký zájem a cena se vyšplhá velmi vysoko.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama