reklama
CNN Prima News nádor

nádor

Výpis příspěvků ke štítku „nádor“

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

18. října 2021 17:08

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Nina přišla kvůli nádoru o ledvinu, ze sanitek má hrůzu. Její rodiče prosí o pomoc

14. září 2021 22:42

Čtyřletá Nina se narodila jako zdravé a veselé dítě, které rádo tančilo a jezdilo s tatínkem na ryby. Pak ji ale potkalo neštěstí. Lékaři jí diagnostikovali zhoubný nádor na pravé ledvině, proto všeho, co měla ráda, musela zanechat. Dívenka podstoupila operaci, během které jí lékaři orgán odoperovali. Její rodiče teď založili sbírku, která by jim mohla pomoci s pořízením nového auta. Malá Nina má totiž panickou hrůzu ze sanitek.

Zbytečná úmrtí na rakovinu plic. Až 85 procent nemocných přichází k lékaři pozdě

1. srpna 2021 05:37

Rakovina plic patří mezi nejzávažnější karcinomy. Její zrádnost spočívá především v tom, že o sobě dlouho nedává vědět. Drtivá většina pacientů přichází k lékaři pozdě. Tento verdikt si z úst lékařů vyslechla i paní Petra, která s nemocí bojuje už dlouho. Její příběh zveřejňujeme při příležitosti Světového dne rakoviny plic, který letos připadá na první srpnový den.

Nádorových onemocnění je v Česku příliš. Myslete na prevenci, apeluje šéf onkologů

13. července 2021 22:45

Česká republika patří k zemím Evropské unie, které trpí nadprůměrným počtem případů nádorových onemocnění. „Onkologové však během pandemie pracovali dobře. Je spíš potřeba, aby lidé kladli větší důraz na prevenci i životosprávu,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Marek Svoboda.

Primář: Zapomeňme na covid. Máme více pacientů se zanedbanými nemocemi

22. června 2021 19:47

Na odděleních jim momentálně leží 0 pacientů s covidem. Ačkoliv se koronavirová situace v českých nemocnicích lepší, nyní přicházejí pacienti s dalšími onemocněními v pokročilém stadiu. Lékaři mnohdy neví, jestli jim ještě budou moci pomoct. „Neznamená to ale, že házíme flintu do žita,“ odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS primář I. Kliniky tuberkulózy a respiračních potíží Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba.

reklama