CNN Prima News nádor

nádor

Výpis příspěvků ke štítku „nádor“

Proč je důležité nechat si vyšetřit štítnou žlázu ve chvíli, kdy plánujete rodinu?

7. května 2022 12:46

Štítná žláza je životně důležitý orgán, který, pokud správně nefunguje, může způsobit celou řadu zdravotních problémů. Zdravá štítná žláza vytváří tolik hormonů, kolik tělo pro své fungování potřebuje. Dojde-li k poruše funkce tohoto orgánu, je potřeba zahájit léčbu. Na pozoru by se měly mít zejména ženy. Jak poznat, kdy je nejvhodnější doba nechat si zkontrolovat štítnou žlázu, a jaké varovné příznaky bychom rozhodně neměli podceňovat? CNN Prima NEWS oslovila lékařku Andreu Kačenkovou z laboratoře SYNLAB.

Lékařská záhada ve škole: Sto lidí trpí vzácnou rakovinou. Nemoc mohla způsobit radiace

18. dubna 2022 19:09

Americká střední škola Colonia ve městě Woodbridge je pod drobnohledem. Více než sto pracovníků a absolventů této instituce postihla v posledních letech vzácná forma zhoubného nádoru na mozku. Podle lékařů by mohla za vyšší incidencí rakoviny stát radiace. Starosta města John McCormac považuje situaci za „alarmující“. Město proto nařídilo měření radiace na celém pozemku školy, která zatím zůstává otevřená.

Putin má rakovinu štítné žlázy, tvrdí ruští novináři. Výmysly a lži, popírá zprávu Kreml

1. dubna 2022 16:44

Ruský prezident Vladimir Putin má údajně rakovinu štítné žlázy, naznačilo dlouhodobé vyšetřování jeho zdravotního stavu z pera ruských novinářů z publikace Project Media. „Putina nyní doprovází velký tým lékařů, včetně chirurga specializujícího se na rakovinu štítné žlázy,“ citovala ze zprávy kupříkladu italská agentura ANSA. Kreml pověsti o onkologickém onemocnění hlavy státu popřel.

Těžce nemocného chlapce dojali hráči Wolverhamptonu. Vysvlékli se a věnovali mu dresy

15. března 2022 16:55

Sedmiletý fanoušek anglického fotbalového klubu Wolverhampton Wanderers River svádí souboj s nádorem zvaným rabdomyosarkom a nemocnice se i skrze chemoterapie stala jeho druhým domovem. Období plné starostí a bolestí mu aspoň trochu zpříjemnili milovaní hráči. Po utkání s Evertonem ani nestíhal přijímat oranžové dresy, kterými ho zahltily hvězdy „vlků“.

Vzácné nádory se mohou objevit kdekoliv. Diagnostika a léčba bývají složitější

6. února 2022 19:21

Léčba vzácných onemocnění bývá mnohdy náročná proto, že se na onemocnění přijde pozdě a navíc vyžaduje kombinaci více onkologických postupů. Co si vlastně pod pojmem vzácná nádorová onemocnění představit, když se příznaky mnohdy shodují s běžnými nádorovými onemocněními? CNN Prima NEWS oslovila klinickou onkoložku Janu Halámkovou z Masarykova onkologického centra v Brně.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

28. listopadu 2021 07:32

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Beatě dávali rok života, bourala s ní sanita. Bojuje od 15 let, teď přišla další rána

20. listopadu 2021 07:02

Od 15 let Beáta jezdí po lékařích. Důvod zjistila v 9. třídě – má nádor v hlavě. Od roku 2018 podstoupila už pět operací mozku, přičemž po té poslední přišla řada komplikací. Beáta se však nevzdává a žádá o pomoc. Při poslední cestě sanitkou bourali, od té doby má strach a nevěří nikomu jinému než svému otci. Ráda by proto měla auto, které by jí bezpečně dopravilo k lékařům. Nyní navíc čelí další výzvě.

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

18. října 2021 17:08

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Nina přišla kvůli nádoru o ledvinu, ze sanitek má hrůzu. Její rodiče prosí o pomoc

14. září 2021 22:42

Čtyřletá Nina se narodila jako zdravé a veselé dítě, které rádo tančilo a jezdilo s tatínkem na ryby. Pak ji ale potkalo neštěstí. Lékaři jí diagnostikovali zhoubný nádor na pravé ledvině, proto všeho, co měla ráda, musela zanechat. Dívenka podstoupila operaci, během které jí lékaři orgán odoperovali. Její rodiče teď založili sbírku, která by jim mohla pomoci s pořízením nového auta. Malá Nina má totiž panickou hrůzu ze sanitek.