CNN Prima News ňadra

ňadra

Výpis příspěvků ke štítku „ňadra“

Smrt mladé ženy během plastiky prsou v Praze. Lékařka udělala sérii chyb, soud jí dal pokutu

Odvolací soud potvrdil anestezioložce, která z nedbalosti způsobila smrt mladé ženy při plastické operaci prsou, peněžitý trest 756 tisíc korun a tříletý zákaz působení na dosavadní pozici. Pětapadesátiletá lékařka Michaela Hložková nezkontrolovala nastavení alarmu na monitoru, nepřipojila pacientku na EKG a především špatně nastavila dýchací přístroj a dostatečně nekontrolovala během operace ženiny životní funkce. K pochybení se přiznala.

Přijít o prso i vlasy? Jako bych už ani nebyla žena, vzpomíná Věra na boj s rakovinou

Bylo mi 38 let, když mi doktor řekl: „Paní Nykodýmová, nemám pro vás dobré zprávy. Ze vzorku tkáně bylo zjištěno, že máte velice agresivní typ karcinomu, který lékařka v laboratoři ještě neviděla.“ Příběh Věry, o nějž se podělila s redakcí CNN Prima NEWS, vypráví o jejím boji s rakovinou prsu, jejž svedla před čtrnácti lety. Krutou nemoc porazila – a ta ji značně změnila. U příležitosti kampaně Růžový říjen popsala, co prožívala, když přišla o prso. Kdy myslela, že už svůj boj vzdá. A dala všem, kteří se nikdy nezastaví, radu.

Burešová si rýpla do kritiků: Nežiju v jeskyni, ale v roce 2023. Přiznala se k exhibicionismu

Herečka Eva Burešová si naplno užívá New Yorku, kam odjela se svým přítelem Přemkem Forejtem, aby oslavila své třicáté narozeniny. Poté, co se pod její fotkou, na které je zachycená na Times Square v síťovaném topu s průhlednou podprsenkou, spustila lavina komentářů, si herečka do fanoušků rýpla. V USA jí prý všichni ouffity chválí, protože nežijí v jeskyni a uvědomují si, že je rok 2023. Označila se také za exhibicionistku, což by u herečky prý nikoho nemělo překvapit.

Nová prsa pro „skutečné patriotky“. Ruský chirurg představil neobvyklé implantáty

Ruský plastický chirurg Evgenij Dobrejkin přišel se skutečně bizarním návrhem. Představil totiž exkluzivní řadu silikonových implantátů Rosgrud, které jsou určeny „pro skutečné patriotky“. Ačkoliv jde o běžné silikonové výplně, jejich povrchová úprava je neobvyklá. Jsou k dispozici ve dvou barevných variantách – barvě kamufláže a ruské trikolory. Podle Dobrejkina si Rusky mohou vybrat možnost, která je „blíže k jejich srdci“.

Nádorů prsu přibylo, úmrtnost ale díky screeningu klesá. Avon chystá tradiční pochod

Nových případů rakoviny prsu přibývá. Může za to včasný screening, díky němuž ale klesá počet žen, které nemoci každoročně podlehnou. V současné době je zhruba o třetinu víc odhalených nádorů než v době zavedení screeningu v roce 2002. Vyplývá to z dat o výskytu různých druhů rakoviny, která ve čtvrtek představil zakladatel screeningového programu Jan Daneš. Stalo se tak na tiskové konferenci k osvětové akci Avon pochod za zdravá prsa, který letos projde centrem Prahy 17. září.