reklama

nafta

Výpis příspěvků ke štítku „nafta“

Cena benzinu a nafty dál trhá rekordy. Za rok zdražily pohonné hmoty o sedm korun

14. října 2021 07:18

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku dál prudce zdražují a jejich ceny jsou nejvyšší za téměř sedm let. Průměrná cena Naturalu 95 za týden stoupla o 87 haléřů na 35,47 koruny za litr, nafta stála ve středu 34,07 Kč/l, což bylo o korunu a 16 haléřů více než o týden dřív. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

25. září 2021 11:44

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Benzín za 75 korun a auta jen pro bohaté, nastínil Kovanda trudnou budoucnost

10. září 2021 06:12

Benzín a nafta po volbách zdraží, uvedl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Ostatně ceny už pomalu rostou: Ve srovnání s minulým rokem je benzín dražší až o šest korun a nafta o více než čtyři koruny. To ovšem není nic proti tomu, co čeká Němce. Za litr pohonných hmot by už brzy měli zaplatit až o 18 korun navíc. A tím to neskončí. Evropská komise žádá, aby se auta se spalovacími motory od roku 2035 přestala vyrábět a nahradily je elektromobily.

reklama