nafta

Výpis příspěvků ke štítku „nafta“

Jakým pumpám se vyhnout? Inspekce zveřejnila seznam benzínek s nekvalitním palivem

Česká obchodní inspekce pokračuje v udělování přísných pokut za nekvalitní palivo. Peněžní tresty se přitom nevyhnuly ani velkým provozovatelům. Inspekce zároveň aktualizovala seznam 50 čerpacích stanic, které nabízely špatnou kvalitu pohonných hmot. Tradičně se v nich objevují provozovny v malých obcích. Kdo dostal rekordní pokutu a kterým pumpám se raději vyhnout?

Proč jsou na tom Poláci najednou líp než Češi? Ekonomové nabídli několik důvodů

Mnohem víc dálnic, rychlejší hospodářský růst, připravovaná síť rychlovlaků, levnější ceny. Proč jsou na tom Poláci lépe než Češi? Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS o tamních parlamentních volbách, které se konají tento víkend, porovnali životní úroveň dvou blízkých národů ekonomové Lukáš Kovanda a Petr Bartoň. Rozevření nůžek mezi nimi podle nich způsobily faktory jako covid, odlišná legislativa, ale i mentalita. Druhý speciál plný aktuálního zpravodajství a analýz k polským volbám CNN Prima NEWS odvysílá v neděli od 20:15 hodin.

Hrozí nedostatek ropy, s maržemi se neustále kouzlí. Ceny paliv opět porostou, varoval Kovanda

Na světovém trhu hrozí největší nedostatek ropy od roku 2007, tvrdí hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. V následujících týdnech proto podle něj může dojít k opětovnému růstu cen pohonných hmot. Za dosavadním zdražení navíc nestojí pouze externí vlivy, ale i „kouzlení“ s maržemi ze strany čerpadlářů, těžařů či rafinérií, doplnil ekonom v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Naopak podle ekonoma a premiérova poradce Štěpána Křečka nás v dohledné době čeká stagnace cen benzinu a nafty.

Z černých lesů nejsme venku, míní Kovanda. Varoval před možnou naftovou krizí

Je riziko, že motorové nafty nebude dostatek. Z černých lesů – té velké krize – ještě nejsme venku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Štěpán Hájek, analytik XTB, se k varování připojil. Rusko totiž zakázalo vývoz nafty a dalších ropných produktů mimo země bývalého Sovětského svazu. Určitý nedostatek nafty může podle odborníků nastat již na konci roku.

Tankování se stále prodražuje. Ceny paliv strmě rostou, litr stojí přes 40 korun

Zdražování pohonných hmot pokračuje, litr benzinu i nafty již stojí přes 40 korun. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 40,48 Kč, před týdnem byl o 43 haléřů levnější. O 1,34 koruny na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 40,22 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Tankujte plnou, radí ekonom. Zhodnotil vliv miliardových platů fotbalistů v Arábii na ceny

Doporučoval bych teď tankovat plnou nádrž, pohonné hmoty budou v následujících týdnech zase o něco dražší, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Zároveň reagoval na tvrzení ekonoma Lukáše Kovandy, že cenu ropy ovlivňuje i potřeba Saúdů získávat peníze na fotbalové hvězdy. Podle Křečka jde o nesmysl.

Sněmovna schválila vyšší zdanění nafty. Ceny u benzinek zřejmě vzrostou o necelé dvě koruny

Spotřební daň z nafty se během léta zřejmě zvýší o 1,50 koruny na litr. Vrátí se tak na úroveň před loňským červnem. Zvýšení daně schválila ve středu Sněmovna. Podle analytiků může litr nafty zdražit o 1,80 koruny. Původně měla nynější snížená sazba platit do konce roku. Vláda ale chce kvůli nižším cenám a kvůli vyšším příjmům do rozpočtu zvýšit sazbu daně už nyní.