CNN Prima News nákup

nákup

Výpis příspěvků ke štítku „nákup“

Za podvod s nebytovými prostory v Brně stíhá policie dva lidi. Jsou ve vazbě

23. listopadu 2022 11:29

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou lidí pro podvod spáchaný formou spolupachatelství v souvislosti s podezřením na neoprávněné nakládání s nebytovými prostory v Brně. Oba zadrželi. V tiskové zprávě o tom ve středu na webu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci informovala žalobkyně Petra Lastovecká. Dodala, že zadržení nevykonávají politické funkce.

Návrat Trumpa a odchod zaměstnanců. Musk se ujímá vlády nad Twitterem, co se změní?

28. října 2022 12:28

Miliardář Elon Musk se po několikaměsíčních peripetiích konečně ujímá správy nad sociální sítí Twitter, v pátek dokončil akvizici za 44 miliard dolarů (jeden bilion korun). Příchod nového šéfa je spojený s řadou očekávání, Musk totiž v minulosti naznačil podobu řady změn, které by chtěl na síti provést a které by se zásadně dotkly uživatelů i zaměstnanců firmy.

Svoboda: Koupil jste byt za 400 tisíc, stojí 30 milionů. To rodiče, reagoval Čižinský

22. září 2022 07:14

Předvolební debata kandidátů na pražského primátora na CNN Prima NEWS se přenesla i do osobní roviny. Lídr kandidátky Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) nařkl lídra Prahy sobě Jana Čižinského, že prosazuje zákaz prodeje městských bytů, ale jeho rodina přitom tímto způsobem k bytu přišla. Starosta Prahy 7 to označil za fake news, jelikož byt měli kupovat jeho rodiče před řadou let, v době vlády ODS, kdy byl sám ještě na studiích. Debatovalo se v tu chvíli o tom, zda jsou kandidáti v Praze pro, nebo proti privatizaci městských bytů.

Ministerstvo obrany pořídilo Tatry za dvě miliardy. Další nákupy budou následovat

25. srpna 2022 10:01

Ministerstvo obrany ve středu uzavřelo smlouvu na nákup 209 vozů Tatra za více než 1,9 miliardy korun. Se společností Tatra Trucks plánuje resort v nejbližších dnech podepsat ještě další smlouvu za zhruba 1,2 miliardy korun. Za ně pořídí 80 těžkých nákladních terénních automobilů. Podle ministerstva bude armáda potřebovat kvůli stáří obměnit stovky nákladních automobilů.

Na hluk startujících gripenů si v Čáslavi už zvykli. Budou stíhačky F-35 ještě horší?

22. července 2022 23:18

Česká armáda možná bude mít nové stíhací letouny F-35. Pokud je vojáci získají, budou stroje vzlétat mimo jiné i z vojenského letiště v Čáslavi. Tam už mnoho let způsobují hluk stíhačky Gripen a místní obyvatelé se s nimi víceméně smířili. Nad hlukovou zátěží F-35 zatím visí otazník, ale pokud to bude potřeba, chce armáda nechat vypracovat odborný posudek.

Do Česka zamíří lék na omikron. Čekáme už jen na smlouvu, prozradil Válek

7. ledna 2022 20:13

Léku na COVID-19 paxlovid od firmy Pfizer objedná Česko 50 tisíc balení. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pátek novinářům řekl, že dokončil jednání s výrobcem a má za vládu zmocnění smlouvu podepsat. Podle neformálního příslibu by Česko mělo pak do 30 dní dostat první dodávku, čtvrtinu z celkového počtu v prvním čtvrtletí. Původně Válek hovořil o objednávce 100 tisíc dávek za téměř dvě miliardy korun.

Plánovala rozchod celé měsíce? Bagárová koupila nový pozemek už v září, teď řekla proč

7. ledna 2022 10:19

Zdá se, že zpěvačka Monika Bagárová myslí na všechno. Už v září totiž podepsala kupní smlouvu na pozemek nedaleko Brna, jejího rodiště. Jak webu Extra prozradila, právě tam by chtěla postavit společné útočiště pro sebe a svou dceru Ruminku. Její expřítel a zápasník Makhmud Muradov prý o všem věděl od samotného začátku.