reklama
CNN Prima News nákup

nákup

Výpis příspěvků ke štítku „nákup“

Skopeček zpražil vládu za nákup BMW pro policii. Co mu vzkázala Schillerová?

30. října 2021 20:28

Spory poslance Jana Skopečka (ODS) a ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se přesunuly z nedělní Partie na sociální sítě. Skopeček ministryni na Twitteru vzkázal, kde by si představoval, že by vláda mohla více šetřit. Konkrétně narážel na nákup 70 aut značky BMW pro policii. „Doporučuji panu Skopečkovi ověřit si na policii okolnosti výběrového řízení. Tak jako já. Pokud mu tedy jde o ně, a nikoliv o matení veřejnosti,“ reagovala Schillerová na dotaz CNN Prima NEWS.

Exministryně Parkanová je po 9 letech nevinná v kauze nákupu letounů CASA, potvrdil soud

13. října 2021 11:27

Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.

Lákalo by vás dočasně bydlet v prodejně IKEA? Řetězec se mění k nepoznání

25. srpna 2021 17:15

Švédský nábytkářský řetězec IKEA testuje nový formát prodejen, kde bude vedle nakupování možné trávit i volný čas. Hledá pro své obchody lepší uplatnění v éře nákupů přes internet. IKEA si k tomuto účelu vybrala zatím dva obchody – jeden v Šanghaji a druhý ve Vídni. Nový formát především zbaví prodejnu typické změti uliček, ve kterých se mnoho lidí ztrácí. Informuje o tom list The Wall Street Journal (WSJ).

Od středy se musí ve firmách testovat. Často ale nemají čím, testy jsou vykoupené

3. března 2021 21:45

Povinnost testovat platí pro firmy od středy. Stihnout to musí do 12., respektive do 15. března, podle počtu zaměstnanců. Problém ale je, že některé z nich nemají čím testovat. Aby jim stát proplatil alespoň 60 korun za test, musí je nakoupit od vybraných dodavatelů. Ti ale hlásí prázdné sklady. Firmám tak nezbývá než používat jiné testy a za své.

Manželé a upřímnost ve financích. Až 7 % žen před partnerem tají, co si koupily

6. února 2021 10:44

O penězích doma otevřeně mluví drtivá většina Čechů. Z průzkumu Provident Financial vyplývá, že 80 procent lidí netají před partnerem přesnou výši výplaty. Téměř dvě třetiny před manželem či manželkou neskrývají ani koupi něčeho dražšího jen pro sebe. Nicméně ženy v tomto ohledu mlží častěji. Až sedm procent z nich občas novou věc schová do skříně a potom předstírá, že o tom partnerovi říkala, ale on si to nepamatuje.

reklama