reklama
CNN Prima News náměstek

náměstek

Výpis příspěvků ke štítku „náměstek“

Babiš ho označil za doktora Smrt. Bývalý náměstek Černý na promořování trvá

Jediná cesta k ukončení pandemie koronaviru je imunizace společnosti, tedy její promoření nebo očkování, trvá na svém bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Minulý týden ho premiér Andrej Babiš označil za „doktora Smrt“. Pokud šéf vlády bude v takových výrocích pokračovat, je Černý připraven se bránit.

Náměstkem ministra zahraničí se stal Jan Kohout. Má blízko k Zemanovi i Benešové

Aktualizováno

Bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout je od pondělí politickým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě, předtím o záměru informovaly Lidové noviny (LN). Kohout bude mít na starosti koordinaci příprav českého předsednictví v Evropské unii a agendy OSN a středoevropské spolupráce.

Požár ruské továrny mohl být založen úmyslně. Úřady zadržely ředitele a jeho náměstka

Ruští vyšetřovatelé zadrželi ředitele petrohradské Něvské manufaktury a jeho zástupce, oznámila ve středu agentura Interfax. Někdejší textilní továrnu, kde se v současné době nacházely kanceláře, zachvátily plameny v pondělí. V ruských médiích se ve středu objevily dosud nepotvrzené informace z anonymních zdrojů, že oheň mohl být založen úmyslně.

„Promořovací“ náměstek na ministerstvu zdravotnictví končí. Ministr si přivedl posily

Aktualizováno

Novými náměstky na ministerstvu zdravotnictví budou primář interní kliniky vinohradské nemocnice Martin Havrda a ředitel brněnské nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. Na dotaz novinářů to v pátek řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), který byl před svým nástupem do ministerské funkce ředitelem pražské vinohradské nemocnice. Nynější takzvaně političtí náměstci, pod které nespadá žádná sekce ministerstva s odbornou agendou, skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci.

Resort zdravotnictví potřetí za rok mění i politického náměstka, k Blatnému nastupuje Černý

Novým politickým náměstkem ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude Vladimír Černý, který je předsedou České společnosti anestezie, resuscitace a intenzivní péče České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Ministr to dnes řekl v České televizi. Na ministerstvu od letošního jara působí kvůli epidemii covidu-19 jako externí odborník, koordinuje kapacity intenzivní péče v nemocnicích a působí v odborných skupinách řídících boj s epidemií.

reklama