CNN Prima News náměstek

náměstek

Výpis příspěvků ke štítku „náměstek“

Hlubuček z kauzy Dozimetr: Nevylučuji návrat do politiky. Lenost na magistrátě je neuvěřitelná

Žádná obžaloba proti mně nebyla vznesena a jsem přesvědčený, že jednou dojde k mému očištění, řekl redakci CNN Prima NEWS někdejší náměstek pražského primátora a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN), který figuruje v kauze Dozimetr. Nevyloučil ani svůj návrat do politiky, pokud se prokáže, že je nevinný. „Lenost, neschopnost a nekompetentnost mnohých politiku nejen na pražském magistrátě je neuvěřitelná,“ nešetřil kritikou na adresu vedení metropole. Podle informací CNN Prima NEWS směřují vyšetřovatelé ke vznesení návrhu na obžalobu, advokáti se již seznámili s policejními spisy.

Euro 7 je frontální útok na automobily, říká Brabec. Přichází moc brzy, souhlasí Hladík

Česko podle Petra Hladíka (KDU-ČSL) jednoznačně směřuje k odklonu od uhlí k čisté energetice. Náměstek ministra životního prostředí to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Ovšem přijetí nové normy Euro 7 považuje za příliš brzký krok. To bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si stojí za tím, že se jedná o jasný frontální útok proti autům.

Hladík vyvrátil pouze jednu z výhrad, řekl Zeman a představil zbylé tři. Lidovce zkritizoval

Není pravda, že mi Petr Hladík (KDU-ČSL) vysvětlil všechny mé výhrady. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to uvedl prezident Miloš Zeman. Zdůraznil, že kandidát na ministra životního prostředí vyvrátil pouze jednu z výtek, a to navíc tu nejméně důležitou. Zeman následně body, které mu na lidoveckém politikovi vadí, představil a připojil také kritiku celé KDU-ČSL.

Komentátor: Ministr bez politických náměstků je jako parašutista. Přibude ale zaměstnanců

Funkce odborných náměstků na ministerstvech od ledna podle novely služebního zákona zaniknou. V úterý to stvrdila Sněmovna, když vládní většina přehlasovala veto prezidenta Zemana. V praxi to bude podle kritiků znamenat možnost zbavit se nepohodlných kolegů na lukrativních postech. Zastánci zase poukazují na právo ministrů přivést si na resorty vlastní týmy lidí. Výhody a nevýhody komentovali ve vysílání CNN Prima NEWS novináři Miroslav Korecký a Radko Kubičko.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Valnevu pro „odmítače očkování“ proti koronaviru stát neobjednal. Nemá prý lepší výsledky

Do konce týdne by měly být jasné podmínky použití vakcíny Valneva proti koronaviru. která čeká na schválení a registraci Evropskou lékovou agenturou. Valneva funguje na principu mrtvého viru. Nicméně Česká republika nemá objednanou ani jednu dávku této vakcíny. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).

Ukrajinská armáda přivádí Rusko k šílenství. Podcenilo vůli občanů, má jasno expert

Ukrajinská armáda je zatím v boji úspěšná, což Rusko přivádí k šílenství. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce na ministerstvu obrany Tomáš Kopečný. Společně s místopředsedou sněmovního výboru pro obranu Pavlem Růžičkou (ANO) se shodli na tom, že vojenská technika Ruska je často zastaralá.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Noví ministři potřebují nové lidi. Úřad vlády nabobtná o zaměstnance za miliony

Na Úřadu vlády by mělo vzniknout celkem 74 nových služebních a pracovních míst, především kvůli zřízení útvarů pro ministry bez portfeje pro vědu, legislativu a evropské záležitosti. Vyplývá to z návrhu tzv. systemizace služebních a pracovních míst k začátku roku 2022, který má ČTK k dispozici. V souvislosti se zřízením nových míst počítá návrh se zvýšením objemu peněz na platy téměř o 43 milionů korun.