CNN Prima News náměstek

náměstek

Výpis příspěvků ke štítku „náměstek“

Komentátor: Ministr bez politických náměstků je jako parašutista. Přibude ale zaměstnanců

30. listopadu 2022 20:47

Funkce odborných náměstků na ministerstvech od ledna podle novely služebního zákona zaniknou. V úterý to stvrdila Sněmovna, když vládní většina přehlasovala veto prezidenta Zemana. V praxi to bude podle kritiků znamenat možnost zbavit se nepohodlných kolegů na lukrativních postech. Zastánci zase poukazují na právo ministrů přivést si na resorty vlastní týmy lidí. Výhody a nevýhody komentovali ve vysílání CNN Prima NEWS novináři Miroslav Korecký a Radko Kubičko.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

29. října 2022 06:27

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Valnevu pro „odmítače očkování“ proti koronaviru stát neobjednal. Nemá prý lepší výsledky

23. června 2022 15:53

Do konce týdne by měly být jasné podmínky použití vakcíny Valneva proti koronaviru. která čeká na schválení a registraci Evropskou lékovou agenturou. Valneva funguje na principu mrtvého viru. Nicméně Česká republika nemá objednanou ani jednu dávku této vakcíny. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).

Ukrajinská armáda přivádí Rusko k šílenství. Podcenilo vůli občanů, má jasno expert

2. března 2022 01:43

Ukrajinská armáda je zatím v boji úspěšná, což Rusko přivádí k šílenství. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce na ministerstvu obrany Tomáš Kopečný. Společně s místopředsedou sněmovního výboru pro obranu Pavlem Růžičkou (ANO) se shodli na tom, že vojenská technika Ruska je často zastaralá.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

17. ledna 2022 11:29

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

17. ledna 2022 11:16

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Noví ministři potřebují nové lidi. Úřad vlády nabobtná o zaměstnance za miliony

21. prosince 2021 13:56

Na Úřadu vlády by mělo vzniknout celkem 74 nových služebních a pracovních míst, především kvůli zřízení útvarů pro ministry bez portfeje pro vědu, legislativu a evropské záležitosti. Vyplývá to z návrhu tzv. systemizace služebních a pracovních míst k začátku roku 2022, který má ČTK k dispozici. V souvislosti se zřízením nových míst počítá návrh se zvýšením objemu peněz na platy téměř o 43 milionů korun.

Opava zahalila sochu s dlouhým pyjem. Ponižující, říká radní. Fraška, oponují umělci

21. prosince 2021 12:23

Železnou skulpturu Libora Hurdy v Opavě zakryla v pondělí plachta. „V době adventu je to ponižující socha,“ tvrdí primátorův náměstek pro kulturu Petr Orieščík (ČSSD), jenž vyhověl hlasu lidu, který je pohoršen údajným dlouhým údem kovového muže. Socha má ale symbolizovat lidské ego. „Zahalení nerozumím,“ říká Hurda, autor díla s názvem Ego. „Fraška jak z nějakého komiksu,“ myslí si zase kurátor výstavy Michal Trpák.

Piráti míří na ministerstva. Na pozice náměstků chtějí upíchnout neúspěšné kandidáty

10. prosince 2021 06:48

Přestože se Pirátům volby do Poslanecké sněmovny moc nepovedly, mají velkou šanci obsadit důležité pozice politických náměstků na ministerstvech. Aktuálně finišují seznam kandidátů, ze kterých bude poté vedení strany společně se STAN vybírat. Jsou na něm například bývalí poslanci, kteří letos neuspěli, jako Radek Holomčík, Ondřej Profant nebo Lukáš Kolářík. O post náměstka na zdravotnictví usiluje i pirátský odborník na právo Ondřej Dostál, který se dostal s částí Pirátů do sporu.

Holcát: Konzilium říká, že prezident je duševně schopný, fyzicky však nikoli

5. listopadu 2021 21:47

„Myslím, že máme právo vědět, jak je prezident na tom. Konzilium má dát jen rámcový obraz ohledně zdravotního stavu, ale nemělo by jít do detailu. Konzilium nám říká, že je duševně schopný, ale ne fyzicky schopný,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví Martin Holcát, který byl v minulosti členem konzilia všech tří českých prezidentů.