reklama
CNN Prima News námraza

námraza

Výpis příspěvků ke štítku „námraza“

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

28. listopadu 2021 17:13

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Prosluněnou neděli budou provázet mrazy. Na Šumavě naměřili až –30 °C

14. února 2021 08:53

Vozovky na některých místech České republiky jsou stále mokré, silničáři proto varují před namrzáním vozovek, místy by se mohla tvořit i mrznoucí mlha. V noci na mnoha místech teploty opět klesly až k –30 °C. Přesto se nedělní nejvyšší teploty budou pohybovat mezi –6 a –3 °C. Na celém území Česka by mělo být během dne polojasno až skoro jasno.

Další sníh a arktické mrazy Česko potrápí i příští týden. Kdy se oteplí?

13. února 2021 09:04

Mrazivé počasí napříč Českou republikou nepolevuje, čekat ho můžeme i v následujícím týdnu. V noci na sobotu mnohé měřicí stanice zaznamenaly průměrný pokles teplot k −20 °C, někde dokonce i nižší. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu nejvíce mrzlo v Krušných horách. Na některých místech Česka se tak může tvořit ledovka.

reklama