CNN Prima News námraza

námraza

Výpis příspěvků ke štítku „námraza“

RADAR: Nebezpečné mrznoucí mlhy, pak teploty i přes 10 °C. Podívejte se, jak bude u vás

V části České republiky, zejména na západě a na Moravě, se mohou v noci a v pondělí dopoledne vyskytnout mrznoucí mlhy, při kterých na silnicích a chodnících hrozí slabá námraza. Mohou být také kluzké a může být snížená dohlednost, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Během pondělí se podle něj budou mlhy zvolna rozpouštět, po většinu dne se udrží jen ojediněle.

Letící led ze střechy auta může napáchat extrémní škody. Co doporučují dopravní experti?

Je to zlomek sekundy, vzduchem letí kus ledu velký jako školní sešit, ozve se rána a čelní sklo auta je roztříštěné na stovky malých kousků. Řidič a posádka v lepším případě jen vydýchávají obrovský šok. Reportér CNN Prima NEWS mluvil s mužem, který má takový otřesný zážitek čerstvě za sebou. Policisté varují, že takových případu v aktuálním mrazivém počasí přibývá.

Komedie s „kluzskou“ lávkou v Hradci pokračuje. Lidé padají, nepomohl ani speciální posyp

Příběh slavné „kluzské lávky“ v Hradci Králové pokračuje. Poté, co na začátku měsíce přišlo její slavnostní otevření, se ukázalo, že povrch, který měl být protiskluzový, stejně namrzá a klouže. Lávka byla krátce opatřena, nyní již známou, varovnou cedulí s hrubkou, které se lidé smáli i po jejím opravení. Jak se však ukázalo, ani doporučený posyp není ideální – lidé se na něm smýkají.

Deset aut se srazilo kvůli námraze, na místo musel vrtulník. Dálnice u Frýdku-Místku stála

Hromadná nehoda deseti vozidel komplikuje dopravu na dálnici D56 u Frýdku-Místku. Nehoda se stala na namrzlé vozovce na obchvatu, ve směru z Frýdku-Místku na Ostravu je silnice uzavřena, informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Dodala, že podle dostupných informací jsou na místě dva zranění a jedná se o lehká poranění. Mluvčí hasičů Lukáš Popp uvedl, že na místě přistával i vrtulník, zranění už jsou podle něj v péči zdravotnické záchranné služby. Tah se podařilo alespoň jedním pruhem zprovoznit kolem poledne, informovala policie.

Prudké oteplení v Evropě: Teploty stouply až o 15 °C, v Hamburku se klouzali do práce

Nejen Česko, ale také západní Evropu sevřely minulý týden kruté mrazy a zaplavily přívaly sněhu. Děti sice měly radost, ovšem řidičům na silnicích i na železnicích to způsobilo vážné problémy. Mrazy dosahující místy až k minus 15 stupňům ale v noci na pondělí vystřídalo prudké oteplení, které zasáhlo západní pobřeží Velké Británie a Francie.