CNN Prima News nápis

nápis

Výpis příspěvků ke štítku „nápis“

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

21. srpna 2022 09:29

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Čeští fanoušci ve Finsku obešli zákaz ukrajinské vlajky. Pomohli si nápisy žlutá a modrá

23. května 2022 16:51

Po zápasu Čechů s Norskem na hokejovém mistrovství zarezonoval příběh fanoušků národního týmu, kteří chtěli podpořit Ukrajinu tím, že vyvěsili její vlajku. Pořadatelům se to nelíbilo a donutili příznivce sundat kus látky ve žluto-modrých barvách. Přesto prapor napadené země pro duel s USA opět vytáhli. Jen měl o poznání jinou podobu.

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

20. března 2022 23:33

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.

Šibenici pro Pekarovou řeší policie. Symbolika smrti musí z ulic zmizet, říká Rakušan

19. února 2022 09:37

Obrázek šibenice, který se tento týden objevil v jednom z vozů pražského metra, začali řešit pražští kriminalisté. Doprovodil ho totiž nápis, z něhož je patrné, že se jedná o výhrůžku předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dal již dříve jasně najevo, že podobné projevy nenávisti nehodlá tolerovat.

Demonstrantka po výzvě Chcípl PES vnikla do domu poslance a vystrašila jeho manželku

17. února 2022 17:19

Po výzvě Chcípl PES k protestům u domů poslanců kvůli pandemické novele policie řeší dva incidenty, nenávistný nápis a vniknutí do domu. Před bydliště poslance KDU-ČSL Antonína Tesaříka z Jihomoravského kraje po výzvě hnutí někdo nastříkal nápis „Tesařík je zrádce“. Do domu kolegy Josefa Cogana (STAN) z Královéhradeckého kraje zase vnikla cizí žena se slovy, že jde na demonstraci.

Policisté na nádraží v Paříži zastřelili útočníka. Ohrožoval je nožem s nápisem ACAB

14. února 2022 09:56

V pondělí ráno na pařížském Severním nádraží (Gare du Nord) muž ozbrojený nožem se specifickým nápisem ohrožoval policisty. Ti proti němu zasáhli a zastřelili ho. Ministr dopravy Jean-Baptiste Djebbari rozhlasové stanici RMC řekl, že policisté utrpěli jen lehká zranění a nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o teroristický čin. Útočníka podle ministra policisté znali již z dřívějška, často se pohyboval v prostorách nádraží.

Rozbité okno a nasprejované urážky. Antivaxeři měli zaútočit na německého šéfa zdravotnictví

2. ledna 2022 12:53

Ne všude proběhl přechod do roku 2022 poklidně. Například německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach se dočkal rozbitého okna své kanceláře. Ačkoliv není jasné, kdo za útokem stojí, podle šéfa resortu okno rozbili odpůrci očkování. Není to totiž zdaleka poprvé, co Lauterbach čelí podobným agresím – v minulosti mu antivaxeři posprejovali kancelář nápisy jako „psychopat“ či „ministr choroby“, informovala zpravodajská agentura DPA.

Mladík se přiznal k posprejování Karlova mostu. Sám se přihlásil na policii

10. července 2021 12:53

Policii se v sobotu večer přihlásil mladý muž, který se přiznal k posprejování části Karlova mostu v Praze. Poznal se na zveřejněných záběrech z kamer. Policisté také vědí, kdo je dívka, která byla na záznamech s ním. Oba jsou mladiství, podle zákona proto policie nemůže sdělovat k případu další informace, uvedla na svém webu a Twitteru.