CNN Prima News nápis

nápis

Výpis příspěvků ke štítku „nápis“

Zvrat v případu protižidovských plakátů v plzeňské kebabárně. Žalobce zrušil stíhání

Státní zástupce zrušil stíhání pětatřicetiletého cizince, kterého policisté kvůli vyvěšení plakátu s protižidovským textem v občerstvení s kebabem v centru Plzně obvinili z hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. Podle něj v jednání muže, i když jde v dobovém kontextu o specifický případ, nelze shledat ani žádný trestný čin podle trestního zákoníku. Na webu to v pátek uvedla náměstkyně okresního státního zástupce Ivana Hostašová. Podle plzeňské židovské obce verdikt není dobrým signálem, stíhání by totiž mohlo ostatní od podobných projevů odradit.

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Čeští fanoušci ve Finsku obešli zákaz ukrajinské vlajky. Pomohli si nápisy žlutá a modrá

Po zápasu Čechů s Norskem na hokejovém mistrovství zarezonoval příběh fanoušků národního týmu, kteří chtěli podpořit Ukrajinu tím, že vyvěsili její vlajku. Pořadatelům se to nelíbilo a donutili příznivce sundat kus látky ve žluto-modrých barvách. Přesto prapor napadené země pro duel s USA opět vytáhli. Jen měl o poznání jinou podobu.

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.

Demonstrantka po výzvě Chcípl PES vnikla do domu poslance a vystrašila jeho manželku

Po výzvě Chcípl PES k protestům u domů poslanců kvůli pandemické novele policie řeší dva incidenty, nenávistný nápis a vniknutí do domu. Před bydliště poslance KDU-ČSL Antonína Tesaříka z Jihomoravského kraje po výzvě hnutí někdo nastříkal nápis „Tesařík je zrádce“. Do domu kolegy Josefa Cogana (STAN) z Královéhradeckého kraje zase vnikla cizí žena se slovy, že jde na demonstraci.

Policisté na nádraží v Paříži zastřelili útočníka. Ohrožoval je nožem s nápisem ACAB

V pondělí ráno na pařížském Severním nádraží (Gare du Nord) muž ozbrojený nožem se specifickým nápisem ohrožoval policisty. Ti proti němu zasáhli a zastřelili ho. Ministr dopravy Jean-Baptiste Djebbari rozhlasové stanici RMC řekl, že policisté utrpěli jen lehká zranění a nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o teroristický čin. Útočníka podle ministra policisté znali již z dřívějška, často se pohyboval v prostorách nádraží.

Vlastizrádce, hlásá šibenice pro Vondráka. Hejtman informoval policii a označil viníky

Vlastizrádce. Prostý text nese vyrobená šibenice, kterou sdílel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) na sociálních sítích. Kromě vzkazu u ní byl připevněn i obrázek oběšence a text k pandemickému zákonu, který nese logo ZF, což pravděpodobně odkazuje na Zdravé fórum. Jeho zakladatel Jan Tománek však odmítá, že by s tím měl cokoli společného.