CNN Prima News nářadí

nářadí

Výpis příspěvků ke štítku „nářadí“

Na Hobby dorazí i Pepa Libický. V pojízdné dílně návštěvníkům předvede kutilské mistrovství

Nejen zahrádkáře a kutily láká tradiční výstava Hobby, která se koná na českobudějovickém Výstavišti od 11. do 14. května. Návštěvníci se mohu těšit například také na hvězdu televize Prima Pepu Libického, který přijede i se svojí ReUse Roadshow. Nově budou k vidění dřevostavby nebo třeba karavany. Současně s Hobby se poprvé koná i potravinářský veletrh Czech Food Expo.

Měl ubít muže nářadím a poté ho zapálit v autě. Brněnský boxer dostal výjimečný trest 23 let

Krajský soud v Brně za vraždu a další skutky v úterý uložil třicetiletému Alainu Banongovi výjimečný trest 23 let vězení. Loni v Brně ubil jiného muže nářadím, poté ho zapálil v autě. Rozsudek není pravomocný, žalobce i obhájce si ponechali lhůtu pro možnost odvolání.Muž se k části doznal, vypověděl ale, že byl pod vlivem drog. Část skutku si ani nepamatoval a dozvěděl se o něm ze spisu. Žalobce žádal výjimečný trest minimálně 25 let.

Pokus o vraždu na Jesenicku. Syn měl udeřit otce kovovým nářadím, slyšel v hlavě hlasy

Kovovým nářadím se podle kriminalistů na Jesenicku pokusil zavraždit svého otce dvaatřicetiletý muž. Otec se před agresorem snažil zachránit útěkem, ale muž v útoku pokračoval. Nakonec mu přiběhl na pomoc soused, zraněný muž skončil v nemocnici. Jeho syn, který dosud nebyl stíhán, byl obviněn z pokusu o vraždu a soud jej poslal do vazby. Hrozí mu až 18 let vězení, sdělil ve čtvrtek krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Digitalizace stavebnictví zažívá díky koronakrizi raketový růst

Téma: Komerční sdělení

Stavebnictví, tradičně off-line řemeslné odvětví, zažívá vlnu digitalizace. I to je jeden z dopadů koronakrize. Vývoj, který odhadovali na zhruba tři roky, tak museli tvůrci aplikace Vím o všem zvládnout za tři měsíce. Na další rozvoj produktu, který zjednodušuje práci stavebním firmám, navíc získal český startup investici v hodnotě 15,5 milionu korun od tuzemského venture capital fondu Nation 1.