CNN Prima News Naše vojsko

Naše vojsko

Výpis příspěvků ke štítku „Naše vojsko“

Není rozdíl nosit na tričku Hitlera nebo Stalina, řekl ilustrátor Štěpán Mareš

12. června 2020 20:50

Nakladatelství Naše vojsko čelilo na konci letošního května trestnímu oznámení kvůli údajné propagaci nacismu. Šlo o prodej kalendářů pro rok 2021 s tvářemi bývalých nacistických vůdců. O tom, jak jsou v České republice dané či naopak nejasné meze svobody názoru a propagace ideologií, hovořili hosté pořadu Silný hlas Markéty Fialové – spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět a ilustrátor časopisu Reflex Štěpán Mareš.

Sledujte živě: Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS startují už v 18:55!

26. května 2020 18:05

Překračovat hranice na stanovených místech bude možné bez časového omezení. Nadále ale bude při návratu povinný negativní test na COVID-19. Lékaři Maxíkovi před necelými dvěma týdny aplikovali nejdražší lék na světě, má zastavit odumírání buněk. Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma podal trestní oznámení na nakladatelství Naše vojsko. Na rok 2021 vydalo totiž kalendář s portréty dvanácti nacistických pohlavárů. Nejen to uvidíte v hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Dnes s Klárou Doležalovou a Karlem Voříškem.

Naše vojsko prodává kalendáře s nacisty, čelí kvůli tomu trestnímu oznámení

25. května 2020 18:11

Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma podal trestní oznámení kvůli kalendáři s portréty osobností třetí říše pro rok 2021, které vydalo nakladatelství Naše vojsko. Společnost podle něj porušila zákon, který zakazuje propagaci hnutí potlačujícího práva a svobody člověka. Klíma zároveň požádal poslance, aby v zákoně výslovně označili prodej za formu propagace. Napsal to ve vyjádření zaslaném ČTK.