Silný hlas

Nejnovější příspěvky k tématu

Lidé budou mít problém uživit se, na koupi auta zapomenou, tvrdí exšéf Škody Kulhánek
Silný hlas

Lidé budou mít problém uživit se, na koupi auta zapomenou, tvrdí exšéf Škody Kulhánek

Tržby automobilek vyrábějících v Česku se podle expertů propadnou oproti loňsku o 215 miliard korun, výroba klesne asi o 20 procent. O tom, jak koronavirová pandemie ovlivnila český automobilový průmysl, debatovali bývalý šéf Škoda Auto a neúspěšný kandidát na prezidenta ve volbách 2018 Vratislav Kulhánek s novinářem a pedagogem Univerzity Karlovy Davidem Klimešem v pořadu Silný hlas Markéty Fialové televize CNN Prima NEWS.

Squatting je čistokrevná krádež, nesahejme na cizí majetek, řekl Ladislav Jakl
Silný hlas

Squatting je čistokrevná krádež, nesahejme na cizí majetek, řekl Ladislav Jakl

Squatting a opuštěné domy, to bylo téma debaty pro dlouhodobého odpůrce této aktivity Ladislava Jakla a Jana Trnky v pořadu Silný hlas Markéty Fialové. Připomeňme, že Ladislav Jakl je bývalý tajemník prezidenta republiky a nyní ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause. Jan Trnka je český lékař, vysokoškolský pedagog a někdejší člen squattu Klinika.

Jak ovlivnil koronavirus nelegální drogový trh v ČR?

26. června 2020 21:01

Jak pandemie COVID-19, především období karantény, zahýbala s drogovým trhem v ČR? Jak se změnily ceny drog a jejich dostupnost a jak jsme na tom s úmrtností v souvislosti s drogami? V pořadu Silný hlas diskutovala ředitelka odboru protidrogové politiky Úřadu vlády Jarmila Vedralová a výkonný ředitel organizace Sananim Jiří Richter.

Spolupráce je v kosmickém výzkumu klíčová, start Crew Dragon je milníkem, tvrdí Spratek

23. června 2020 22:04

V jakých ohledech byl přelomový nedávný start soukromé rakety Crew Dragon? Kolik stojí letenka do vesmíru? Jsme na začátku éry vesmírného turismu? A co České republice přinese fakt, že se má stát sídlem Agentury pro kosmický program Evropské unie? Hosté pořadu Silný hlas Jan Spratek z z Evropské vesmírné agentury a zahraniční redaktor CNN Prima NEWS Petr Holman diskutovali na téma lidé ve vesmíru.

Komunikaci ve vztahu potřebují nejen ženy, ale i muži, shodují se odborníci

19. června 2020 20:40

Žijeme v době, která s sebou nese proměny společnosti, mezilidských vztahů i rodinných forem a dotýká se i typických ženských a mužských rolí. Některá dogmata se prohlubují, jiná se naopak vytrácí. O tom, zda jsou muži opravdu v ohrožení, se v pořadu Silný hlas Markéty Fialové bavili lektor osobního rozvoje a mentor mužského výcviku Karel Tůma a docentka klinické psychologie a sexuoložka Laura Janáčková.

Kauza „ricin“ ukazuje na krajní neprofesionalitu Rusů, míní bývalý náměstek Drulák

18. června 2020 21:05

Pokud je pravdivá finální verze, kterou nám předkládá Bezpečnostní informační služba, tak to vypadá, že se tu ruští zástupci chovali s krajní neprofesionalitou, a je to především špatná vizitka Ruska. Tak komentoval Petr Drulák, přední odborník na mezinárodní vztahy a bývalý náměstek ministra zahraničí, završení „kauzy ricin“ v pořadu Silný hlas Markéty Fialové v televizi CNN Prima NEWS.

Jsme pěkní fašouni a rasisti. Tak jsme si etnicky vyčistili Čechy, míní novinář Gregor

15. června 2020 20:49

Před třemi týdny zemřel při policejním zásahu v americké Minnesotě Afroameričan George Floyd. Tato násilná smrt vyvolala nejen v USA vlnu nepokojů. Demonstrovat proti policejní brutalitě přišli v sobotu na pražský Klárov i Češi. O barvě pleti i rasismu v Čechách hovořili v pořadu televize CNN Prima NEWS Silný hlas Markéty Fialové zpěvačka a tanečnice Esther Lubadika a novinář Marek Gregor.

Není rozdíl nosit na tričku Hitlera nebo Stalina, řekl ilustrátor Štěpán Mareš

12. června 2020 20:50

Nakladatelství Naše vojsko čelilo na konci letošního května trestnímu oznámení kvůli údajné propagaci nacismu. Šlo o prodej kalendářů pro rok 2021 s tvářemi bývalých nacistických vůdců. O tom, jak jsou v České republice dané či naopak nejasné meze svobody názoru a propagace ideologií, hovořili hosté pořadu Silný hlas Markéty Fialové – spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět a ilustrátor časopisu Reflex Štěpán Mareš.

Hlavní zprávy

Drama pro Argentinu. Proti tulipánům zkolabovala, nakonec vyválčila postup v rozstřelu
MS ve fotbale 2022

Drama pro Argentinu. Proti tulipánům zkolabovala, nakonec vyválčila postup v rozstřelu

Dlouho to vypadalo, že Argentina si v klidu kráčí do semifinále fotbalového mistrovství světa. Lionel Messi vykouzlil krásnou asistenci, pak proměnil penaltu. Nizozemci ale první střelou v zápase – hlavičkou Wouta Weghorsta – snížili a stejný hráč po geniálně rozehraném signálu v 11. minutě nastavení senzačně vyrovnal na 2:2. Nervy drásající zápas dokráčel až do penalt, po kterých přece jen mohl slavit jihoamerický výběr. Nyní ho čeká ho bitva s Chorvatskem, které v pátek vyřadilo na pokutové kopy favorizovanou Brazílii.

Nová vlna dětského viru? Němečtí lékaři mluví o katastrofě, experti popsali příznaky
Zdravotnictví

Nová vlna dětského viru? Němečtí lékaři mluví o katastrofě, experti popsali příznaky

Podle epidemiologa Petra Smejkala je vyšší šíření respiračních onemocnění, zejména takzvaného RS viru, v aktuálním období zcela normální. Řekl to v pátek ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS. Nemocnice se prý sice mohou i přes dostatek lůžek potýkat s problémy kvůli chybějícímu personálu, situace z covidových let by se ale opakovat neměla. Virus podle biochemika Zdeňka Hostomského ohrožuje zejména předčasně narozené děti. Odborníci také popsali, jaké jsou příznaky RS viru a kdy už jít s nemocným dítětem k doktorovi.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
02:27

Ukrajinci míří na další okupované město

01:24

Podoljak: Zlomovým bodem války bude nadcházející jaro

23:08

OSN: Bělorusko povolí transport ukrajinského obilí přes své území

22:31

Macronovy výroky o garancích Rusku jsou vytržené z kontextu, uvedla Paříž

Silný hlas

O tom, o čem se mluví, i o tom, co jinde neuslyšíte. S těmi, které si chcete poslechnout. To je Silný hlas! Markéta Fialová moderovala tento pořad ve večerních hodinách na CNN Prima NEWS.